Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    РП и покупки от "Еднооката сова"

    Рамо Силек
    Рамо Силек
    Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : РП и покупки от "Еднооката сова" Coin10 21
    Ниво : РП и покупки от "Еднооката сова" Untitl40
    Статистики :
    РП и покупки от "Еднооката сова" Streng10 Сила: 6
    РП и покупки от "Еднооката сова" Shield10 Издръжливост: 6
    РП и покупки от "Еднооката сова" Brain10 Интелигентност: 14
    РП и покупки от "Еднооката сова" Runnin10 Ловкост: 10
    РП и покупки от "Еднооката сова" Magic-10 Магия: 8
    РП и покупки от "Еднооката сова" Clover10 Късмет: 4

    Бобчета : РП и покупки от "Еднооката сова" Tuttifrutti

    РП и покупки от "Еднооката сова"

    Писане by Рамо Силек Пет Апр 14, 2023 5:10 pm


    Бяха минали едва няколко дни от както момчетата се бяха върнали от "Английската карнавалщина" Както чичото на Рамо наричаше често Хогуортс, за да съм честен изказваше се и далеч по неласкаво, но за момента предпочитам да не споделям. Двамата бяха дошли преди минути с помоща на летекод, представляващ Стар котел, който чичото често калаисваше край катуна. И може би тук е момента да се отклоня и да дам нещо за него тъй като той е основния виновник двамата да са тук.

    Мижук Силек - Бе най големия брат на баща му, но преди години бе решил че цялата тази работа с училищата и работа за снобари не е за него и бе се превърнал в странстващ магиосник и както той се изказваше, свързваше двата края заработвайки тук-там. Той бе и един от малкото противили се да пращат децата извън България и бе страшно горд, зе малчуганите са намерили начин да се отърват. На ръст бе висок около 187см с тъмни пораздърпани дрехи, черна омазнена коса веейки се напред назад, като на стар браснар, набръчкан и убит от живота приличаше на типичния циганин калайджия.

    Двамата вървяха устремено напред, като младежа подтичваше от време навреме за да догони дългокракия мъж.
    -Чичо, тука е голем бахър, къде ме докара?- Негодуваше Рамо търкайки рамената си, а вятъра минаваше бързо и остро през дрехите и костите и на двамата, очевидно бяха на остров, всичко миришеше на море и тиня , чуваше се как вълните се разбиват в бреговете някъде надалеч, а благодарение на по високото място на което бяха застанали, можеше да предположи че от всякъде са обградени от вода.
    -Недей много мрънка, а ходи за хубаво е казах ти, сега ще видиш какво е да си Циганин магьосник, а не като тез превземки.- Не след дълго заваля и лек дъжд, който допринесе да стане още по студено и под постоянното мрънкане на Рамо, Мижук склони да спрат в гората за малко и да се стоплят.
    Циганина бръкна в единя си ръкав и изкара стара похабена, върбова пръчка с гнезда на паяци по нея и няколко паяжини свързващи ги, най вероятно бяха измагиосани паяци, тъй като според Рамо нямаше как да отцелят в миризливите джобове на чичо му.
    -ИНСЕНДИО- Прошепна тихо циганина, черните му очи пламнаха отразявайки искрата произлязла от пръчката му, тя удари няколко от събраните сухи дървесни гъби и спомогна да запали дори и мокрите съчки без проблем. Дребния домъкня няколко камъка и двамата насядаха да се постоплят, след няколко минути, докато малкия си изтискваше мокрия чорап и го закачаше над огъня реши да попита.
    -Чичо, защо си ме помъкнал по тия чукаре, не ми обяснявай че е щот не сме се виждале, има нещо.-Прозорливия поглед на момчето се впери в събеседника му и зачака.
    -Ейй, страшен циганин си станал да му се незнае- Разсмя се за пръв път от както вървят дъртия.-Знам колко време прекарваш при баба ти Елена, и да ти кажа добре правиш, обаче дъртата вещица колкото и да е силна има неща дето нема да ти каже, уника си и все пак. Обаче аз знам че някой трябва да потдържа рода известен не само покрай надувките. Щот ония учените си мислят че сме силни и не ни закачат щот имат пари и познават министре, ама не е така. Има среди дето циганите Силек значат нещо и не ни интегрират, а ни уважават.- Мъжа запали една от мокрите си цигари изпсува веднъж и побутна момчето,
    -Айде, изсъхнал си ейго къде е.- Двамата събраха чукалата, Рамо пика на огъня за да го угаси и да нема пожари и тръгнаха.

    Наистина до няколко минути двама стояха пред висок скален отвес с пещера в него, чичото влезе смело напред, макар да имаше не малко вода поткани колебливия Рамо да се движат заедно.
    -Ега си му, затова ли си суших чорапите, глей какъв гьол е.- отново мърмореше малкия.
    -Тихо- скастри го чичо му- Няма да се отделяш от мен и да не съм те чул да казваш и дума ясно ли е.-рамо поклати глава в знак на съгласие и продължи. Дъртия го хвана за ръка и го придърпа към себе си пред една от каменните плочи
    -Око за Око!!- преди каквато и мисъл да мине двамата полетяха надолу и докато рамо си мислеше че ще се мре вече се бяха озовали пред доста дебел и точест човек, който гледаше тъпо към тях.
    -Ооо, стари мошенико, не се въси така, довел съм ти някого.- усмихна се ехидно чичото и бутна чавето напред.
    -Това е Рамо, най безстрашния Силек, скоро когато си ида искам той да ме замества.- като чу думите му книжаря се понадигна и огледа цигането.
    -Мижупе сигурен ли си?Това чаве ли?
    -Небой се и тоа е от протежетата на Елена, а ма дрътата го спина. Дай да видим можеш ли да ми усигуриш "Забранени проклятия"
    -36 галеона, отсече като с мез въздуха закръгления човек- тогава се случи нещо което Рамо не бе виждал през живота си , чичо му дори не помириса идеята да се пазари а кимна удобрително.

    По късно дамата отлетяха от острова толкова бързо и без следи, както бяха и пристигнали, а след тях остана само свистящия вятър и трудно отърсващия се аромат на чичо му.
    преди да се разделят Мижуп подаде парче калай на Рамо и му обясни че това е летекод, който може да го води до тук и обратно и да не се срамува на острова винаги ще има приятели, ако не в книжарницата то поне в кръчмата.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Янтар Вълчев
    Янтар Вълчев
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : РП и покупки от "Еднооката сова" Coin10 50
    Ниво : РП и покупки от "Еднооката сова" Untitl37
    Статистики :
    РП и покупки от "Еднооката сова" Streng10 Сила: 5
    РП и покупки от "Еднооката сова" Shield10 Издръжливост: 7
    РП и покупки от "Еднооката сова" Brain10 Интелигентност: 2
    РП и покупки от "Еднооката сова" Runnin10 Ловкост: 1
    РП и покупки от "Еднооката сова" Magic-10 Магия: 7
    РП и покупки от "Еднооката сова" Clover10 Късмет: 3

    Бобчета : РП и покупки от "Еднооката сова" HoneyРП и покупки от "Еднооката сова" SapphireРП и покупки от "Еднооката сова" PearРП и покупки от "Еднооката сова" WatermelonРП и покупки от "Еднооката сова" SausageРП и покупки от "Еднооката сова" PizzaРП и покупки от "Еднооката сова" EmeraldРП и покупки от "Еднооката сова" Blueberry

    Re: РП и покупки от "Еднооката сова"

    Писане by Янтар Вълчев Сря Май 03, 2023 10:24 pm


    купувам призоваване на мъртвите

    Админ: отчетено.
    The author of this message was banned from the forum - See the message

      В момента е: Сря Май 08, 2024 7:29 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!