Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
+2
Илиян Георгиев
Исмаил Колимечков
6 posters

    Всички писма до Люба

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 19
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl41
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 58
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 32
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 72
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 50
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 44
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Всички писма до Люба  PearВсички писма до Люба  WatermelonВсички писма до Люба  MangoВсички писма до Люба  SapphireВсички писма до Люба  EmeraldВсички писма до Люба  AppleВсички писма до Люба  ChocolateВсички писма до Люба  CinnamonВсички писма до Люба  TomatoВсички писма до Люба  CabbageВсички писма до Люба  RubyВсички писма до Люба  BaconВсички писма до Люба  HoneyВсички писма до Люба  TuttifruttiВсички писма до Люба  Cabbage 

    Всички писма до Люба

    Писане by Исмаил Колимечков Чет Юли 13, 2023 3:02 pm


    *Темата с писмата от всички приятели на Люба до Люба - времето е след моренцето*

    Една вечер на прозореца на Люба се появи огромната сянка на Немезида и малкия колет (добре де огромен), тупна на леглото на момичето в дома на Илияна. Отваряйки пакета вътре можеше да се намери едно копие на Властелина на пръстените и едно кратко писмо.

    "Скъпи хобит,


    понеже още намирам за покъртително странно, че не си прочела любимата ми книга, ти взех едно копие на Властелина. Не можеш вечно да четеш за растения, а лятото е чудесно време да изчетеш една книга за магьосници. Като я минеш, ще си направим гледане в Мунгав, за да осъзнаеш колко съм прав и колко си грешала ти, че се дърпаш всеки път като хобит, искащ 3та закуска и чай. Моля те, дай ѝ шанс. 


    С много л'бов, Исмаил. 


    Послепис: Смятам да пратя по една книга на всеки от групата ни, но не съм убеден, че Илиян може да чете. Може ли? 
    Послепис, послепис: Да пратя ли и едно копие на леля ти? Плюс Вино? Мед? Трева от запаса? Имам чувстото, че беше крайно гостоприемна с нас.


    С л'бов, Исмаил"

    Сега разбирате ли защо пакетА беше голям? Властелинът на пръстените не беше книга, която можеше да се нарече малка, а Исмаил я наричаше и Библията на книгите. Можеше да я прочетеш, да си подпреш вратата с нея, несериозно!, да удариш някой, бичбожии, или дори да я използваше за стъпало към по-висок рафт, анатема! Въобще мултифункционална! И всевишна!

    Илиян Георгиев, Илияна Георгиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Илиян Георгиев
    Илиян Георгиев
    Ученик, пети курс, дом "Лъч"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 2
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl37
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 20
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 20
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 4
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 2
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 26
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 16

    Бобчета : Всички писма до Люба  PearВсички писма до Люба  WatermelonВсички писма до Люба  Chocolate

    Re: Всички писма до Люба

    Писане by Илиян Георгиев Съб Юли 15, 2023 10:28 pm


    Ден 1 от търсенето
     
    Прекалено много време се забави.. трябва да я намеря. Днеска ще обиколя всички места около торбаланово, час на тръгване-  13:10 . Казал съм на Вихрен всичко. И двамата все пак успяхме, но не беше истината в това. Друга ми беше мисълта да я ползвам, своята нова придобивка. Трябва... ТРЯБВА да я намеря ! Започвам в обласста около Торбаланово и самото селце.
     
    16:30- Все още няма и следа от нея. Обиколих всичко, нямаше и следа от нея. Къде си ? Защо не мога да те намеря . Защо те няма. Знам че всичко се обърка на тренировката, но изглеждаше толкова щастлива в Гърция. Аз ли напрвих нещо ?
     
    18:30- Успях да се свържа с леля и. Нямаше си и на идея къде е. Не знам дали ме излъга или каза истината. Не ми пука. Искам само да разбера че е добре, че е наред. Продължавам с търсенето. Ще използвам новата си способност да обиколя горите около Торбаланово. И без това, черния вълк ше ми послужи да бягам от Мунгав понякога, така че не ми пречи и да.. я търся
     
    22:30. Все още без успех. Обиколих всички гори. Трябва да съм пропуснал място Не мога просто да я оставя. Сигурно е в опасност.. какво ли се е случило. Сигурно моя старец отново направи нещо не както трябва... този дърт психопат.. мразя го ! Но трябва да я намеря !
     
    00:00- Няма да се откажа, поне не и днес. Ще я намеря. Горите са притърсеи от-до. Следва да се разходя до родното и място, но това ще е в друг ден. Сигурно Вихрен се е притеснил. Няма да пиша писма или нещо друго- директно ще я намеря, ако ще и цяло лято да я търся.

    Ела Благоева, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Зинаида Кражова
    Зинаида Кражова
    Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 151
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl42
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 30
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 28
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 28
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 30
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 32
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 32

    Бобчета : Всички писма до Люба  SapphireВсички писма до Люба  AppleВсички писма до Люба  CabbageВсички писма до Люба  MangoВсички писма до Люба  SausageВсички писма до Люба  EmeraldВсички писма до Люба  PizzaВсички писма до Люба  BaconВсички писма до Люба  PearВсички писма до Люба  BananaВсички писма до Люба  ChiliВсички писма до Люба  Ruby

    Re: Всички писма до Люба

    Писане by Зинаида Кражова Нед Юли 16, 2023 12:07 am


    Белокосото момиче седеше на бюрото в стаята си на последния етаж на тайното Кражовско имение с обичайното липсващо изражение. Пред себе си имаше лист хария, а в ръката си държеше перодръжка, на чийто край с тиксо беше залепила перо от кукумявката й. Взираше се в празния лист и почукваше с пръст по плота. „Чела си за това. Пиши!“, каза си наум, пое си дълбоко въздух и раздвижи пишештото средство.
     
     
    Хей, Люба!
     
     
    „От кога ползваш „Хей““, поклати неудобрително глава, смачка листа и взе нов.
     
     
    До мен достигна вест, че си в неизвестност.
     
     
    „Защо пишеш като разследващ репортер?“, отново смачка написаното и го хвърли зад себе си. Притвори очи за миг, а след като ги отвори в кехлибарените ириси сякаш играеха пламъчета.
     
     
    Скъпа Люба, (или както се почва писмо)
     
    Изглежда, че когато някой твой познат изчезне за неопределено време без предупреждение, е хубаво да се опиташ да го намериш или да се свържеш с него. Та, пиша ти писмо. Бих предположила, че си се скирла някъде и ни наблюдаваш всичките как се чудим къде си и ни се подиграваш, как не можем да те открием, а ти си наблизо. Това е гениално начинание. Одобрявам.
     
    Не знам какво друго да ти напиша, та ще използвам фрази от книги:
    „Надявам се това писмо да те намери в добро здраве.“
    „Времето тук беше чудесно днес.“
    „Очаквам отговорът ти с нетърпение!“
     
    Поздрави,
    Зинаида
     
     
    Сгъна листа и взе друг, който направи на плик. Пъхна го вътре, запечата го с течен восък и го подаде на малката си кукумявка. Птицата взе в клюна си писмото и погледна стопанката си. Момието отвори прозореца и с монотонен глас каза:
    -Намери Люба, Худини.
    Малкият бухал излетя през прозореца.

    Ела Благоева and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Илияна Георгиева
    Илияна Георгиева
    Художник
    Художник


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 10
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl37
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 6
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 10
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 34
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 18
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 30
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 20

    Re: Всички писма до Люба

    Писане by Илияна Георгиева Нед Юли 16, 2023 7:59 am


    - Люба, мила. Остави ножицата. - детето й беше в срив, а тя не знаеше какво да прави, как да й помогне - Дай на мен да я оформя поне.
    - Нула номер ми звучи по добре.
    - Хмм не се съмнявам, че ще ти седи добре, но не мислиш ли че ще привлече повече очи.


    Погледът на момичето най накрая се откъсна от огледалото и я погледна. Хуморът изглежда помогна леко... поне да я изкара от транса, в който се беше вкарала.  Обикновено до болка подредена, сега Люба беше в пълна паника - погледът й се стрелкаше сякаш обмисляше хиляди вариации. И до колкото я познаваше една от друга по-лоши.

    - Имам идея.
    - Каква.. -изстреляно бе скоростно, като удавник за сламка.
    - Нека го превърнем в стил!
    - А?
    - Стой да си взема гримовете.


    Никога не си беше представяла дори, че ще й се наложи да показва гримиране на дивото момиче. Но ето че се стигна до това. Дори само с малко очна линия и наситено червило ефекта беше впечатляващ.

    - За косата имаме няколко опции. Може да те боядисаме в нещо цветно, но ще трябва да го поддържаш.
    - Не...
    - Добре, без боядисване. А какво ще кажеш за това?
    - Спрей?
    - Ползва се за прикриване на израснали корени. Когато цветът на косата ти е друг. Пак е боя, но можеш с нея да имитираш че всъщност си изрусена.
    - Хмм.
    - Пада след известно време сама, но е по лесна за поддръжка от боя.
    - Има ли моето.... старото ми русо?

    Ела Благоева, Илиян Георгиев and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Рея Папандреус
    Рея Папандреус
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 105
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl40
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 26
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 24
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 22
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 18
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 42
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : Всички писма до Люба  SapphireВсички писма до Люба  BaconВсички писма до Люба  AppleВсички писма до Люба  ChocolateВсички писма до Люба  Emerald 

    Re: Всички писма до Люба

    Писане by Рея Папандреус Вто Юли 25, 2023 10:42 am


    - Защо си пишете писма? - попита Юлияна, която блажено се бе излегнала на леглото си и наблюдаваше сбърченото чело на сестра си, която бе заела поза на мислител.
    - Така правят магьосниците. 
    - А защо не си вземат телефони. Супер удобно е.
    - Нямам идея, за някои неща са големи сноби. Виж дрехите им са сравнително близки до нашите, ама стане ли въпрос за технология си размахват пръчката. 
    - Странна работа.
    - Наистина.
    - На кого ще пишеш?
    - На Люба.
    - Уууу, да ѝ пратиш поздрави.
    - Да бе. Все едно сте приятелки.
    - Беше мила.
    Рея извъртя очи.
    - Да, мила е. И също толкова мило изчезна.
    Юлияна загледа объркано сестра си, която сбърчи физиономията си още повече. 
    След почивката в Гърция, Люба бе изчезнала по-бърза и от пръдня. Беше се изпарила. Не си вдигаше телефона. Не комуникираше с Рея, което я натъжаваше. Не отговаряше и на СМС-и. А за Месинджър дори не можеше да става и въпрос. За това гъркинята се бе принудила да пише. Една от причините, поради които магьосниците използваха писма и сови беше именно, че съобщението ще пристигне. Задължително. Нямаше липса на връзка, покритие, Интернет. Не съществуваха подобни пречки пред совата и нейната цел.


    "Надявам се това писмо да те открие.
    Не сме се чували от векове и вече започвам да се притеснявам.
    Добре ли си?"

    Сърдита ли си ми?

    "Когато видиш писмото, може да позвъниш. На линия съм. Няма много за правене в Петрич."

    Самотна съм.

    "Какво става с Илиян? Пишеш ли си с останалите?"

    Замени ли ме?


    Облегна се на стола си и допря тъпият край на химикала към челото си. Не знаеше какво да ѝ напише, докато не бе сигурна, че с Люба всичко е наред. Беше съмнително така да не си вдига телефона. Не се, чуваха всеки ден, ама поне в седмицата веднъж било то и за по минута - две. 
    Чухалчето изкряка притеснено, докато Рея връзваше писмото, сякаш усещаше тъгата ѝ.

    - Намери я, моля те.

    Ела Благоева and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Люба Бюлбулева
    Люба Бюлбулева
    Ученик, шести курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Всички писма до Люба  Coin10 256
    Ниво : Всички писма до Люба  Untitl41
    Статистики :
    Всички писма до Люба  Streng10 Сила: 52
    Всички писма до Люба  Shield10 Издръжливост: 46
    Всички писма до Люба  Brain10 Интелигентност: 52
    Всички писма до Люба  Runnin10 Ловкост: 52
    Всички писма до Люба  Magic-10 Магия: 60
    Всички писма до Люба  Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Всички писма до Люба  TomatoВсички писма до Люба  CabbageВсички писма до Люба  BananaВсички писма до Люба  PizzaВсички писма до Люба  HoneyВсички писма до Люба  AppleВсички писма до Люба  SapphireВсички писма до Люба  PearВсички писма до Люба  WatermelonВсички писма до Люба  EmeraldВсички писма до Люба  SausageВсички писма до Люба  BlueberryВсички писма до Люба  CheeseВсички писма до Люба  ChiliВсички писма до Люба  MangoВсички писма до Люба  TuttifruttiВсички писма до Люба  CinnamonВсички писма до Люба  RubyВсички писма до Люба  ChocolateВсички писма до Люба  Diamond

    Re: Всички писма до Люба

    Писане by Люба Бюлбулева Вто Авг 22, 2023 1:47 am


    Първичен страх я гонеше по петите.
    Страх вече беше хванал сърцето й.

    Но не беше страх за нея самата.

    Камъните прорязваха краката й, лицето й беше надрано от шубраците през, които минаваше. Пижамата й също беше станала на парцал. Но отново беше избягала. Напоследък само това правеше. Наяве. На сън. Уж с Илияна бяха направили прогрес. Наистина ли й беше леля? Не знаеше от какво бяга.
    От кого бяга?
    Прегръдката на гората, която допреди й бе действала толкова успокояващо и заземяващо - сега не можеше да я скрие. Нараняваше я. Но Люба вярваше, че си го е заслужила. Гората знае най-добре! Тя няма подбуди, за това дали й трябваш или не.
    Щом дори гората го правеше.
    Гората не правеше нищо просто ей така.

    И все пак. Онова в сънищата й... в огледалото. Виждаше го и наяве и насън. Всеки път като се погледнеше. Като видеше отражението си. Тя беше чудовището и гората го знаеше. 
    Чудовището, което я поглъща и контролира. Не можеше да се движи освен напред, да направи нищо, дори дишането не беше нейно. Пламъците на пожара проблясваха в периферното й зрение.

    Твърдоглаво дете.

    Черна глава. Черни пера. Черен клюн. Черни очи. И глас толкова студен.. в това ли щеше да се превърне? В черно грабливо чудовище.
    Ненаситно.

    Ако ставаше само с чиста твърдоглавост.

    Безполезно момиче.

    Може би така беше по-добре - просто да потъне в гората. Да бъде погълната тя самата... преди да се превърне в онова и тя да погълне всички. Гората знаеше. Люба знаеше.

    Щеше да е по добре да я няма.

    Яна Вълканова and Зинаида Кражова харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 10:20 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!