Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    8. Неутрализиране на медальоните

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 6
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl40
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 28
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 12
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 22
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 11
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 20
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Ruby

    8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Юлий Звездинов Нед Юли 23, 2023 12:27 pm


    Уикенда бях разгледал много книги за магическа архитектура, магически артефакти, откриване и разбиване на проклятия, прокълнати предмети и как да ги неутрализираме, даже бях намерил едно старо книжле, в което намерих няколко полезни магии за създаване на артефакти. Но истината е, че колкото повече четях, толкова по-сложно ми се виждаше всичко, особено ако нямаше някой по-голям, който да ми обясни целия принцип на нещата. Но трудността ме мотивираше още повече да продължа да чета, а също независимостта ми да се движа свободно из замъка, без да ме следят Вийлите по цял ден, беше главната ми двигателна сила, за да зарежа всички уроци и да се насоча в тази непозната за мен област на науката в магията.

    Намерих си една тиха и приветлива класна стая в Северната кула, която в момента не се използваше за нищо и започнах с експериментите. Отворих книгата за артефактите и прочетох още един път абзаца в книгата:

    “Ако искате да разберете, какви магии са използвани в артефакта и да видите връзките между тях използвайте Восфацинато Видере”. После имаше няколко обяснения как да направя магията и какви движения да използвам.
    Бях любопитен, какво ще стане. Нямаше какво друга да направя, освен да опитам. Завъртях пръчката леко нагоре и с плавно кръгово движение надолу и произнесох заклинанието.


    - Восфацинато Видере*!

    И изведнъж всичко потъна в тъмнина. Магията бе избухнала в лицето ми. Когато се свестих някакво момиче стоеше над мен и ме гледаше с насмешка. 

    *От латинското vos fascinavit videre - виждащ заклинание


    __________________
    За @Арина Орлова , но са поканени всички, които искат да участват.
     
     
    8. Неутрализиране на медальоните Untitl15
    Това РП пресъздава ключов момент от Главната сюжетна линия (ГСЛ) на форума. Повече информация относно ГСЛ можете да прочетете тук (клик).

    Арина Орлова, Исмаил Колимечков, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 19
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 58
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 32
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 72
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 50
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 44
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Cinnamon8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Cabbage 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Исмаил Колимечков Пон Юли 24, 2023 11:47 am


    //влизам малко нагло, но с много л'бов

     - Я, гледай ти, какво имаме тук... - засмя се момичето над Юлий и поклати глава. 
     - Толкова малки и толкова желаещи да се доказват. - едно момче се присъедини и застана точно зад момичето. Двамата приличаха на сиамски близнаци, които се подсмихваха в един такт. 
     - Какво? - попита Юлий. 
     - Ние сме Джеси и Джейм! Екип Ракета са тук, за да... ауууу, Ари!
     - Ти и твоите мъгълски измислици.
     - Извинете, аз съм начетен. 
     - Ам... - опита се да вкара дума Юлий. Възрастните погледнаха надолу към него с усмивка. 

     - Добре ли си? - попита Арина със същата скорост, с която Исмаил изстреля "Тъп ли си?" После Арина се подсмихна и плесна една звучна плесница на момчето, което изглеждаше по-скоро щастлив, отколкото шокиран от удара. Всичко изглеждаше като добре обработено шоу, в което двамата големи се чувства твърде добре. 

     - Здравей, малкия... виждам, че си почнал да правиш неща над нивото ти. Аз съм Исмаил, от дом "Лъч", а ти ... - и Исмаил издърпа книгата на артефакти от пръстите му. - Си много напред с материала, ако си мислиш, че това ще проработи. Добре, че с Арина бяхме в съседната стая. 
     - Защо?
     - Защото, когато двама възрастни се харесват....
     - Исмаиле, стига си се правил на интересен. Учехме затова. Но този вагабонд е прав, каквото и да правиш, тази магия е твърде ... сложна за теб. Искаш ли да ни разкажеш какво искаш да направиш? - усмихна се Арина и погали внимателно момчето. 
     - Не съм малък и нямам нужда от помощ.
     - Ммммм, ще предположа другото...
     - Това, което бате Ису иска да каже, че понякога всеки има нужда от помощ. Така, че ще ни споделиш ли какво искаш да направиш? 

    Арина Орлова, Ела Благоева, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Маришка Боршош, Ина Янакиева, Ясен Тошев and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 6
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl40
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 28
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 12
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 22
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 11
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 20
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Ruby

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Юлий Звездинов Пон Юли 24, 2023 3:27 pm


    Въртях главата ту към момичето, ту към момчето, които бяха влезнали в моята празна стая. Бях сигурен, че са чули експлозията, която така безразсъдно бях направил. Разбира се, че това щеше да се случи, артефактите имаха свои собствени защити след като веднъж се активират и трябваше да знам, че всичко просто ще избухне в лицето ми. Един умен предмет, не би допуснал някой да се рови из него. Тези предупреждения ги имаше във всички книги с ГОЛЕМИ БУКВИ и трябваше да им обърна повече внимание. 

    Но сега се чудех какво да отговоря на каката и баткото. 
    Имах ли нужда от помощ? 
    Да… определено.
    Трябваше да преглътна моята гордост и просто да я поискам. 
    Усмихнах им се и им казах със сладък и невинен глас: 

    - Опитвах се да неутрализирам медальона!?
    Избухна смях и момичето пак удари момчето зад врата.
    - Ох… - почеса се Исмаил по ударено място.
    - И защо ти трябва това? - този път ме попита Арина.
    - За да правя пакости!? - казах аз пак с мил глас. - Ох, добре. Писна ми от Вийлите и искам да поставя няколко торови бомбички по стаите им за спане. 
    - Виж, Ари, има потенциал в това момче - засмя се отново шестокурсникът. - Виждам, че и ти си Издигнат, значи не си чак толкова безнадежден. Джеси, ще помогнем ли на момчето? И аз бих се радвал да видя физиономиите на Вийлите, когато се събудят в миризма от торови бомбички. 


    точка сила

    @Арина Орлова @Исмаил Колимечков

    Арина Орлова, Ела Благоева, Исмаил Колимечков, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 35
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 52
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Pizza8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Cheese8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Banana8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Chili8. Неутрализиране на медальоните Diamond8. Неутрализиране на медальоните Birthday1 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Арина Орлова Вто Юли 25, 2023 1:32 am


    В главата й започнаха да се блъскат хаотично хиляди мисли – за новия ред, досадните вийли, новата директорка, проклетите медальони....кошмарите. Някъде между всичко това се прокрадна едно ужасяващо усещане, което накара коремът й да се присвие болезнено. Отново имаше лошо предчувствие, но вече започваше да свиква с тях. Затова устните й се извиха в широка усмивка.

    - Значи искаш да се отървеш от тези грозотийки? – промърмори червенокосата и извади собственото си мъчение от джоба. Жълт във формата на слънце. Ех, ако техните можеха да я видят сега със сигурност щяха да си умрат от щастие, че най-накрая са избрали щерка им за нещо друго, освен куидич.

    - Джеси, не внимаваш в час! Не чу ли какво обяснява дребосъка?

    - Да, че иска да замерва вийлите с торови бомбички! – тук съвсем случайно сръчка Исмаил, защото се опитваше да убие собственото си напрежение. А и пред него го играеше, че не харесва мъгълски анимета, който той гледа, въпреки че им беше голяма фенка.

    - Е, ще ми помогнете или ще се хилите цял ден?

    - Спокойно, спокойно! Няма да те оставим така...

    - Ще ти помогнем! – каза Исмаил в същия миг, в които Арина попита: „Опита ли да превърнеш медльона в желирана ягода?”
    Двете момчета я погледнаха въпросително.

    - Какво ме гледате така? Това поне няма да предизвика взрив! – сви рамене. Да, да знаеше, че да се отървеш от магически артефакт не е лесно. Всъщност изобщо не бе достатъчно да знаеш някакво заклинание и да размахаш магическата пръчка. А и вийлите бяха фактор, които от началото на годината й лазеше по и без туй изпънатите нервички.
    - Хубаво. Да го направим. Кажи ни какво имаш.

    Ела Благоева, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 19
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 58
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 32
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 72
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 50
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 44
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Cinnamon8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Cabbage 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Исмаил Колимечков Сря Юли 26, 2023 1:49 pm


    Юлий погледна първо Джеси, после Джеймс и въздъхна. 
     - Опитах се да направя Восфацинато Видере, но ми гръмна в лицето.
     - Да, чухме, - обади се Исмаил и Арина го плесна. 
     - Тоест, дай някой от двамата да се занимава с това. А ти ще даваш идеи. - усмихна се Арина и изкара пръчката си. Бързо каза заклинанието и медальона на момчето просветна в малка светлинка, която обаче беше точно това. Светлинка. Арина се обърна към Исмаил и след миг спря заклинанието.

     - Какво? Какво има? - двамата възрастни изглежда премисляха нещо. 
     - Ами проблема не е, че е някакво сложно заклинание. - каза Арина тихо. - Проблема е, че е трудно за чупене.
     - Има логика, вийлите имат различна магия от нас, в някой неща са по-силни.
     - Тоест... няма да мога да пусна торови бомбички? 
     - Освен... - каза Исмаил тихо. 
     - Освен?
     - Ако не сменим информацията в магията. Да я оставим да работи, но да вкараме нещо, което да дава сигнал, че човека е на друго място.
     - Не съм чувала за такова заклинание... - каза Арина тихо. - А и да работи през цялото време ще е трудно да го поддържаме.
     - Не, не заклиание, може да вкараме уравнение с прогресия, за да объркаме медальона, да объркаме собствената му координатна система.
     - Ъ? 
     - Ам... ще го накараш да мисли, че не съм на същото място?
     - Абсол'тно! Може да вкараме малък процент - около 0.05 метра по дължина и 0.02 на широчина и после да оставим прогресията да се увеличава самостоятелно, така след време медальона естествено ще мисли, че е на отстъп 5 метра на изток от нас и на 20 метра север, а няма да е това.
     - Исмаиле това ... това е много странно.
     - Математика. Проста математическа формула, но въпроса е, че трябва да "отворим" заклинанието, за да го вкараме. Трябва да го "разбием" предполагам... може ли да го направите, а аз ще вкарам формулата? 

    Юлий Звездинов, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 6
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl40
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 28
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 12
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 22
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 11
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 20
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Ruby

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Юлий Звездинов Пет Юли 28, 2023 1:43 pm


    - Идеята е страхотна - каза  аз, въпреки, че все още не разбирах, как щеше да обърка точно медальона, но това щях да го оставя на големите да го свършат. - Но другата идея, да разбием медальона ми се вижда сложно, защото ако искаме да го приложим на други медальони трябва да ги отваряме всички един по един. 
    - А защо искаш да неутрализираш и другите медальони? - попита ме Ари.
    - Ооо… ъъъ… - не можех да измисля причина, но знаех, че Рен и другите също се нуждаеха от това за тайните им срещи, на които се събираха вечер и аз трябваше да ги прикривам. 
    - А какво предлагаш? - поинтерисува се Исмаил.
    - С руни - предложих аз. - Вие ще вкарате всички заклинания в една руна и с чрез нея ще неутрализираме медальона, а когато свършим пакостта изрисуваме руната на обратно, за да върнем медальона в сегашното му състояние. Така ако ни проверят медальоните, те ще са  в нормално състояние. Ще има риск само ако ни хванат, но тогава може да измислим нещо за ги разсеем и да обърнем заклинанието. 
    - Мразя руните - каза червенокосата.


     И аз също не бях много добър в тях, но тъкмо започнах да ги изучавам и виждах голям потенциал в тях. Идеята ми трябваше да бъде добра. Просто не знах как да я приложа. Как се вплитаха руини и заклинания заедно? Знаех само, че имаше някакъв ритуал и бла бла глупости, които възрастните магьосници правеха. 
    Дали Джес и Джеймс ще се справят с това или ще имат по добра идея от моята. Но три глави мислят по добре от една.


    - Е, как намирате идеята ми? - попитах аз и зачаках отговори на шестокурсниците. 


    @Арина Орлова  @Исмаил Колимечков

    Арина Орлова, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 19
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 58
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 32
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 72
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 50
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 44
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Cinnamon8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Cabbage 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Исмаил Колимечков Пет Юли 28, 2023 4:41 pm


     - Нека да сме наясно с плана ти. - Исмаил се усмихна леко на второкусника. - Иска с една руна да включваме и изключваме магически медальон.

    Юлий закима ентусиазирано. 
     - Осъзнаваш, че руните не работят точно така, нали? Да проектираш една руна, която да прави това, което искаш на магически предмет е малко по-трудно? Няма изключи медальон, включи медальон.
     - Защо да няма?
     - Защото това е първото нещо, което се проверява. Ако можехме да изключваме всичко с руни, отдавна щяхме да го правим. Една руна сама по себе си не е толкова силна. Комбинация от руни обаче е друго.
     - Добре, а можем ли да направим една руна, комбинация от всичко това? - попита серизона Арина.

     - Вижте, мисля, че си представяте руните като рисунки, към който добавяш нещо и става нещо ново, но не е това. Руните са повече математика. Затова и повечето магьосници не ги учат. Защото са твърде близко до това, че трябва да разбираш какво реално правиш. Не е просто размахване на пръчка.
     - Почваш да звучиш като Галя, Джеймс! Я бързо си оправи поведението.
     - Извинявай, Джеси! Искам просто Юлий да разбере. Руните не са "Включи/Изключи" копчето. Не искам да го казвам така, но или трябва да мислим да променим изначално един медальон, или да имаме нещо допълнително, което да го изключва. А и руните взимат доста енергия при работа с тях. 
     - Тихо, Джеймс, мисля, че Юлий иска да сподели нещо. - Арина си сложи ръката върху устата на Исмаил и го погледна строго. Момчето веднага млъкна. Като погледна към Юлий осъзна колко е прекалил.

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 35
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 52
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Pizza8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Cheese8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Banana8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Chili8. Неутрализиране на медальоните Diamond8. Неутрализиране на медальоните Birthday1 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Арина Орлова Пет Юли 28, 2023 10:39 pm


    Юлий примигна объркано срещу двамата шестокурсници. Виждаше се, че разбира концепцията, но просто самото изпълнение му беше малко под въпрос.
    - Значи все пак ще трябва да разберем кои заклинания са влетени в медьоните, за да можем да ги „отворим” да вкараме формулата?

    -  Магията на вийлите е различна. Ще ни бъде трудно да променим изцяло медьона... по-скоро ще трябва да добавим нещо? – Арина погледна към Исмаил. Руните определено не бяха нейното нещо, затова разчиташе на него да води в тази част.
    - Ще трябва да намерим точната комбинация.
    - Мен ме притеснява друго
    . – изстреля изведнъж червенокосата и прокара пръсти през собствения си медьон. -  Каква е тяхната цел?

    - Контрол? За какво изобщо му е на лудия причина, Джеси?

    - Едва ли е само това. Ако искаха само да ни следят едва ли щяха да са набутани с хиляди магии.
    – съвсем тайно червенокосата се бе опитала да изхвърли своя в тоалетната, да го прати на гости на краставите жаби, да го изтърве по време на тренировка.

    Експерементира дори с няколко заклинания за седми курс. Не се беше случило нищо. Защото просто не можеше да го махне за повече от 3 секунди.  Тъпата грозотийка се връщаше все едно тя бе магнит, а то метал.

    - Сега ти звучиш като някаква даскалица, Джеси!
    - Хах..
    . – промени бързо тона си и се ухили. - Мисълта ми е, че не искам тази грозотия да ми избухне в лицето. Ще трябва да я заблудим.
    - И как ще го направим?

    - Може да използваме господин Ягодка. Нали се води, че вийлите са свързани с природата и енергията. Вероятно медальоните са свързани с нашата собствена енрегия. Вероятно като мой домашен любимец, котката ми притежава част от енергията ми. Ако опитам да й прехвърля медьона...не би трябвало да му се случи нищо.

    Прехапа устната си. Дали пък не грешеше?


    * Съгласувано с Админ - Медальоните не могат да се махат за повече от няколко секунди.

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева, Ина Янакиева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 6
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl40
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 28
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 12
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 22
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 11
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 20
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Ruby

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Юлий Звездинов Съб Юли 29, 2023 2:35 pm


    Бях напът вече много да се объркам - руни, магии, заклинания, формули, магическа енергия. Главата ми беше станала на каша и само следях разговора между шестокурсниците без да издавам звук. Ако правилно бях разбрал, единия искаше да вкара някаква формула в медальона, а другия да добави нещо. 

    Уау… следих ли добре мисълта им? Кой беше господин Ягодка и какво искаха да направят с него?


    - А господин Ягодка е..? - зададох въпроса на Червенокосата.
    - Котката на Джесика - отговори ми момчето.


    Искаха ли да прехвърлят медальона на котка или не бях разбрал правилно? Това щеше да е идеално, но хората, които нямаха собствени животни какво щяха да правят? 

    Явно същия въпрос вълнуваше и Исмаил:


    - Можем да пробваме, но не вярвам да проработи - каза скептично той.
    - Защо? 
    - Може би защото е много сложно да споделиш с някой магическото си ядро..?
    - Какво е това магическо ядро? - попитах аз.
    - Центъра на нашата сила. Колкото е то по-силно, толкова е по-силен магьосника. 
    - А ядрото може ли да се подсили?
    - Да, някой може да го сподели с теб и да ти даде част от силата си, но това е само временен процес. Ако е възможно тогава мъглите щяха да стават магьосници, ако си споделиш ядрото с тях. Затова това се ползва само ако някой магьосник е много болен, за да справи с болестта и да му се възстанови ядрото. 
    - Ис не знаех, че знаеш толкова много за магията.
    Мога да бъда пълен с изненади понякога - усмихна се шестокурсникът загадъчно и намигна на момичето.


    Оу, не… Те флиртуват ли сега тук, точно когато имахме да свършим такава важна задача, като да намерим решение за неутрализираме медальоните.


    точка сила

    Арина Орлова and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 35
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 52
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Pizza8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Cheese8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Banana8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Chili8. Неутрализиране на медальоните Diamond8. Неутрализиране на медальоните Birthday1 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Арина Орлова Вто Авг 01, 2023 9:42 pm


    Въртяха се кръг. Имаха прекалено много предположения и нито едно решение. Арина прокарваше пръсти през собствения си медальон и по някаква необяснима причина се замисли за Желев. Първоначално се захили сама на себе си, а в следващия се зачуди как ли щеше да реагира, ако види Исмаил в тази нова светлина. Може би щеше да се наложи за преусмисли политиката си за „ужасното” и „тъмно” бъдеще, което му бе предрекъл.

    - Спокойно, дребосък, все ще измислим нещо. -  изхили се Арина, когато забеляза как ги зяпа Юлий. Явно вече се съмняваше, че плана за торовите бомбички някога ще се осъществи. – Може би просто трябва да...
    - Какво? – второкурсникът я прекъсна преда да успее да си довърши мисълта.
    - Желев. – името се появи от нищото и остана да виси във въздуха.

    - Джеси, да не се опитваш да ни го призовеш? – всички знаеха, че Ис не му беше фен.
    - Не, бе Джейм... Друго е.- - момчетата я зяхапа. Оф, добре де – щеше да обясни. – Когато човек се превърне във вампир с тази промяна би трябвало да се промени и магическото му ядро. Той остава същия човек, но не съвсем.

    - Да не предлагаш да се превърнем от магьосническо във вампирско училище?
    Изглеждаха скандализирани.

    - Не, защо ни е да го правим? – устните й се разтегнаха в усмивка. – Няма нужда да споделям центъра на силата си с котката. Тя вече е част от нея. Затова ще бъде все едно премествам медальона от едната ръка на другата.

    Може би го видяла в някой мъгълски филм. Може би...
    - И, ако превърнем господин Ягодка във вампир....ще заблудим медальона. И ще можем да се опитаме да го „разбием” свободно.
    - КАКВО?
    - Не, не наистина. Просто ще направим заклинание за смяна на самоличността. Сигурна съм, че в някаква книга бях срещнала такова... Винаги мога да му го дам да изяде медальона, ако това Ви се струва по-добра идея.

    Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Исмаил Колимечков
    Исмаил Колимечков
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 19
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 58
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 32
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 72
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 50
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 44
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 22

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Cinnamon8. Неутрализиране на медальоните Tomato8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Cabbage 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Исмаил Колимечков Чет Авг 03, 2023 12:47 pm


    - Честно не мисля, че на господин Ягодка ще му мине добре такъв хранителен режим. А и каквото и да си говорим имаме хора с котки, сови, бухали, плъхове... Аз лично нямам домашен любимец и не смятам да имам, така че Магическото ми ядро е само за мен.

     - Предмети? - попита сериозен Юлий.
     - Метали хващат по-добре магическа енергия, дърво забрави, затова и мажическите пръчки могат да се предават през поколение. Стига да се хареса на новия собственик. - Идмаил въздъхна обхвана се с две ръце за главата.
     - Няма да стане? - попита Арина. 
     - Да ти кажа, Джеси, предпочитам си математическия подход, но това бе значи, че и в твоя няма хляб, просто много вероятности.
     - Сложна дума, Джеймс, не ти подхожда. - Ари дръпна едно кичурче непослушна коса от очите му и това го накара да се отпусне повече. Може би шестокурсничката беше права да намеси Желев, но как? Имаше вийла по гъза му. А и той самия беше по-наблюдаван, заради Люба. Не можеше да си позволи да стой настрана от нея, така че той отпадаше като разговор с преподавателя.
     - Тоест нямаме план? - попита русия им малък съученик. Не беше точно на възрастта на братята му, но закрилническата природа на Колимечков беше вече приела Юлий и се мъчеше да намери начин да го предпази съвсем по братски.
     - Имаме план... Аз ще поработя по рязбиването на медальоните с математика, ти, Арина пробвай с магическото ядро. А ти Юлий, като най-малък и най-сладък, можеш да подпиташ професор Желев, вийлите са трвърде надути и ти си твърде малък, за да им направиш впечатление. Ще си наш таен агент и ще бъдеш част от нашия екип Ракета. Е, какво ще кажете?

    Арина Орлова, Ела Благоева, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : 8. Неутрализиране на медальоните Coin10 35
    Ниво : 8. Неутрализиране на медальоните Untitl41
    Статистики :
    8. Неутрализиране на медальоните Streng10 Сила: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Shield10 Издръжливост: 43
    8. Неутрализиране на медальоните Brain10 Интелигентност: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Runnin10 Ловкост: 45
    8. Неутрализиране на медальоните Magic-10 Магия: 52
    8. Неутрализиране на медальоните Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : 8. Неутрализиране на медальоните Mango8. Неутрализиране на медальоните Pear8. Неутрализиране на медальоните Watermelon8. Неутрализиране на медальоните Sapphire8. Неутрализиране на медальоните Emerald8. Неутрализиране на медальоните Pizza8. Неутрализиране на медальоните Sausage8. Неутрализиране на медальоните Cabbage8. Неутрализиране на медальоните Cheese8. Неутрализиране на медальоните Blueberry8. Неутрализиране на медальоните Apple8. Неутрализиране на медальоните Banana8. Неутрализиране на медальоните Tuttifrutti8. Неутрализиране на медальоните Bacon8. Неутрализиране на медальоните Ruby8. Неутрализиране на медальоните Honey8. Неутрализиране на медальоните Chocolate8. Неутрализиране на медальоните Chili8. Неутрализиране на медальоните Diamond8. Неутрализиране на медальоните Birthday1 

    Re: 8. Неутрализиране на медальоните

    Писане by Арина Орлова Нед Авг 06, 2023 4:39 pm


    Първата стъпка беше направена. Вече имаха план. Само оставаше да видят до къде ще ги отведат идеите им и могат ли да „разбият” тайните на медальоните.
    Учениците се разделиха с обещанието да се срещнат сред три дни в библиотеката. Мястото не бе случайно избрано. Искаха да не привличат вниманието на вийлите, но и да се правят, че следват високите им очаквания. Беше перфектно. Щяха да имат достъп до хилядите книги на Мунгав като никоя от досадните женички нямаше да им обърне голямо внимание.

    Обикновено, те и не си правеха труда да обръщат внимание какво точно правят. От време на време се завъртаха между групичките и напомняха, че викането, кряскането и шумът се наказват със заглушаване и цяла вечер в новите килии.

    ––

    На следващата вечер, Ари най-накрая бе намерила спокойно кътче в общата стая на Северен вятър и беше набарала господин Ягодка. Беше седнала по турски на земята и в полукръг около нея бяха разлистени четири книги – за артефакти, древни проклятия, магическа енергия и споделянито й с животни и забравени заклинания.

    Всички спяха. Нямаше и следа от вийлите. Обикновено имаше по някоя друга дежурна женичка, но днес явно имаха някакъв празник. Може би правеха ритуали за красота и величие или се бяха скътали да гледат сериал и да се тъпчат с пица и шоколад.

    Ако теорията й бе вярна, просто трябваше да премести медальона на котката. И ставайки въпрос за въпросната котка...
    - Господин Ягодка, ела тук. – червенокосата се опита да хване пухкавата топка и получи едно сърдито „мяууууууууууу” и лапа в лицето. – АУЧ! Само за малко, стой мирен.
    С едната ръка го придържаше в краката си, а с другата свали медальона си и тромаво го надяна на врата на животното.

    Едно... Двее... Триии....
    ... и грозотията отново се върна на врата й.

    - УФ, няма да стане така. – явно имаше някоя магия, която трябваше да заблуди. Започна да рови в книгите. Два часа по-късно положението изглеждаше безнадежно, когато съвсем случайно като по магия попадна на нещо интересно. Страницата изглеждаше полупразна, ако не броим заглавието - „Сподели товара с предмет или живо същество” и самото заклинание: „Партиципатио – за споделяне”, което се позиционираше в самия център.

    Нямаше подробно обяснение за силата му или как трябва да се направи. С неравен почерк в самия бордър бе изписано: „насочи го към ... и прехвърли товара”.
    - Проклятие! – ставаше й навик да псува. Не искаше да разчита на догатки, но и й се искаше да види дали ще се получи. Погледна към рижавия разбойник и котарака примигна срещу нея. Изглеждаше напълно спокоен, сякаш предусещаше нещо.

    - Да пробваме ли? Е, добре... – пое си рязко въздух и замахна с магическата пръчка към котката, казвайки: „Партиципатио!”. Нищо не се случи. Нямаше пробляскване. Звездички. Нито някаква индицакия, че нещо се е случило, но когато постави мадальона на господин Ягодка той не се върна при нея повторно.

    Хм, интересно. Беше го прехвърлила на домашния си любимец. Но това не разрешаваше основния им проблем – как да  „разбият” магиите на медальоните.

    Край за сега.
    Следва продължение.

    Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.


      В момента е: Сря Май 08, 2024 3:27 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!