Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Кандидати

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Илиян Георгиев
    Илиян Георгиев
    Ученик, пети курс, дом "Лъч"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Кандидати Coin10 2
    Ниво : Кандидати Untitl37
    Статистики :
    Кандидати Streng10 Сила: 20
    Кандидати Shield10 Издръжливост: 20
    Кандидати Brain10 Интелигентност: 4
    Кандидати Runnin10 Ловкост: 2
    Кандидати Magic-10 Магия: 26
    Кандидати Clover10 Късмет: 16

    Бобчета : Кандидати PearКандидати WatermelonКандидати Chocolate

    Re: Кандидати

    Писане by Илиян Георгиев Пон Юли 24, 2023 6:28 pm


    Илиян, който беше свършил с патрула си, преминаваше бавно по коридора, следван от една от вийлите.  Илиян, който вече всички приемаха за тотално променен, просто искаше да се върне в общата зала на домът му. Беше дълъг ден… поне за него.  Вийлата на няколко пъти опита да го заговори, но срещна просто студения му поглед. От както излезе от разговора си със Силвана, от тогава hardly можеше да се познае. Момчето, не само че беше станал изключително студен към всички и всеки, но и проявяваше изключителна жестокост към наказаните ученици. От усмихнатия и весел Илиян нямаше и помен- сега се виждаше един „роботизиран“ ученик, който изпълняваше нарежданията на вийлите като добро кученце. Някой вече бяха започнали и да го наричат „кучето на Силвана“.  Винаги с него вървеше и някоя от вийлите.  Малко ученици могат да се „похвалят“ или „прокълнат“ с подобна чест, но на Илиян не му пукаше. Той изпълняваше всяка една команда,  която му поставяше неговата „отговорничка“. В часовете беше редовен, изпълняваше всичко като „по учебник“ , но преподавателите .. бяха повече притеснени за него от колкото „подразнени“ от отношението му към учениците. Беше студен и към тях, просто изпълняваше заданията, отговаряше просто с по едно изрчение. На симулациите винаги изпълняваше абсолютно всичко, било то и черна магия.  Никой не знае какво се е случило в онзи кабинет, но наистина, момчето е било изцяло променено.
    В този момент,  успя да забележи  и двамата третокурсника.  Позна ги- Филип Болярски от неговия дом, Мая Кочева от Южен вятър, доскоршните му „врагове“ . Вече не го интересуваше нищо, но нямаха право да стоят по коридорите в този час.
                   -Аз ще се заема с тях. – Каза тихо Илиян на вийлата.

    Понякога дори те самите се „стряскаха“ от това тихо, студено , монотонно отношение на Илиян.
    Илиян се приближи и извади пръчката си, като веднага я насочи срещу двамата ученика. От далечината се чу „Инкарцерус“ .  Момчето и момичето бързо бяха „завързани“ от магически въжета, като опитваха да се освободят всячески. Беше обаче невъзможно, тъй като въжетата се затягаха мощно. Илиян се приближи до тях, след което започна своя разпит:
                   -Филип Болярски, дом „Лъч“, Мая Кочева, дом „Южен Вятър“. Какво правите тук и защо не сте в стаите си ?
                   -Илияне ние...
    -Не съм прилючил с въпросите.- студено рече Илиян. Следващия път, като ме прекъснете, ще престегна въжетата още повече.   Защо се криехте в коридора ? Прикривате ли някой ?
                   -Не ! Не сме ! Тук сме да помогнем на вийлите с каквото можем !
    - Медальоните ви  . – студено рече Илиян, след което буквално изтръгна двата медальона от учениците.  „Редови“.  И с какво редови ученици ще бъдат полезни на Силвана ? Вие дори нямате уменията  да се издигнете.  
     
    След кратка пауза, Илиян започна да разнищва двамата ученици,все едно е събрал цялото им магическо досие.

    -Филип Болярски, трети курс.  Физически качества- липсват. Магически умения- под нормата. Липса на каквато и да е била самодисциплина. Липса на основни качества на магьосник. Липса на какъвто и да е инстинкт.  В „Мелачката“ си един от най-слабите ученици.  Мая Кочева, трети курс. Физически качества- липсват. Магически умения- под нормата.  Наченки на самодисциплина. Липса на основни магически качества. Липса на специални умения. Липса на магическа издръжливост.  Най-слабия ученик на дом Южен Вятър .  Вие сте утайката на утайките.  Нямате и грам магически потенциал.  Дори в момента, нарушавате правилата.
     
    В този момент въжетата се затегнаха повече.

    Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Илиян Георгиев
    Илиян Георгиев
    Ученик, пети курс, дом "Лъч"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Кандидати Coin10 2
    Ниво : Кандидати Untitl37
    Статистики :
    Кандидати Streng10 Сила: 20
    Кандидати Shield10 Издръжливост: 20
    Кандидати Brain10 Интелигентност: 4
    Кандидати Runnin10 Ловкост: 2
    Кандидати Magic-10 Магия: 26
    Кандидати Clover10 Късмет: 16

    Бобчета : Кандидати PearКандидати WatermelonКандидати Chocolate

    Re: Кандидати

    Писане by Илиян Георгиев Пон Юли 24, 2023 8:24 pm


    Илиян погледна към вийлата. Като че ли чакаше разрешение, за да продължи с разпита.  В този момент обаче се усети, че двамата се бяха освободили от въжетата, без негово разрешение. Имаха желанието, виждаше се. Но начина да се присъединят не беше да се „развържат“. Ако Илиян бе преценил, сам щеше да ги развърже. Самия факт, че в момента нарушаваха правилата, също беше минус. Искаха да се присъединят, е щеше да ги тества.  Илиян погледна към вийлата отново.
     
    -Уменията от симулациите, могат да се използват, нали ?
    -Прави както сметнеш за добре. Ако искат да помагат, ще трябва да се докажат.  Нямат все още развити специални умения.
     
    Илиян в този момент, тихичко отново измънка  „Депулсо“ . Червен лъч излетя от пръчката, като Мая полетя назад. Филип доста се уплаши от тази реакция на Илиян. Той погледна към вийлата, която нито спря атаката, нито направи нещо.  Илиян престъпи към Болярски, който даде крачка назад. Мая беше паднала изключително зле. Филип се притесни за нея, след което се обърна и извика :
                   -МАЯ !
                   -Щом искаш да се присъединиш и да помагаш. с равен и монотонен глас започна Илиян. Филип имаше усещането ,че ще замръзне докато Илиян говореше.  Трябва да си понесеш  последствията.  Наруши много точки в правилата.  Да съм ти позволил да се освобождаваш от въжетата ? Да съм ти позволил да използваш магия ?  Да съм приключил с разпита ?   Щом одобряваш новия режим, ще трябва да си понесеш последствията за нарушаването му.
     
    Филип погледна Илиян, право в очите. Студените му очи не потрепваха. Дори за миг нямаше и грам колебание.  Илиян знаеше какво да направи.

    CRUCIO

    Вихрен Вокил, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Илиян Георгиев
    Илиян Георгиев
    Ученик, пети курс, дом "Лъч"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : Кандидати Coin10 2
    Ниво : Кандидати Untitl37
    Статистики :
    Кандидати Streng10 Сила: 20
    Кандидати Shield10 Издръжливост: 20
    Кандидати Brain10 Интелигентност: 4
    Кандидати Runnin10 Ловкост: 2
    Кандидати Magic-10 Магия: 26
    Кандидати Clover10 Късмет: 16

    Бобчета : Кандидати PearКандидати WatermelonКандидати Chocolate

    Re: Кандидати

    Писане by Илиян Георгиев Вто Юли 25, 2023 9:57 am


    Илиян просто се отдръпна настрани. Не му пукаше какво ще се случи с тях. За него бяха просто „отрепки“ и „безперспективни“. Дали щяха да са от полза на вийлите- това си е тяхно решение. Не негово. Нито смяташе да ги дондурка, нито нищо. Вийлата изглеждаше малко или много заинтригувана от тях двамата. Илиян просто прибра пръчката си, след което я погледна и каза отново с монотонен тон
                
                  -Тръгваме ли ?
                   -Издържаха на предизвикателството. Може и да има нещо при тях
                   -Не ми пука. Прави каквото искаш с тях. Аз се връщам в общата стая
                   -Няма ли ..
                   -Казах. Не ми пука. Дали ще сме на плюс двама или минус ми е все тая. Правете каквото искате с тях, просто не ме занимавайте излишно Ако им намерите ползи, използвайте ги.  Аз следя за реда. Нарушат ли правилата, просто ще си получат наказанието. Не ме интересува, ако искат да бъдат и любимците на Силвана. Правилата са си правила и трябва да се спазват.
                   -Не са ли те учили, че трябва да вложиш поне малко емоция..
                   -Щом се получи проклятието, съм вложил достатъчно.   
                   -А предишните ти приятели ? – попита го едва държащия се на краката Филип.  Онази шайка разбойници. Сигурно тях не би наранил и наказал. И онази кресла Лю..
     
    Илиян, който вече бе тръгнал, се обърна в този момент и с леден поглед изгледа Филип. От устата му обаче не излезна това, което третокурсника очакваше
                  
             -Аз нямам приятели.  Не ме интересува за кои става въпрос. Нарушат ли правилата, ще трябва да си понесат наказанието. Правилата са за всички, Болярски. Затова сега побързай и се върни в общата стая на дом „Лъч“. Кочева, ти по същия начин се връщай в общата стая на „Южен Вятър“.  Изключение има, ако отговарящата вийла срещу вас не реши да си поговори с вас по други въпроси.  
     
    Люба…... защо като някой я споменеше нея или някакви „приятели“ просто не се чувстваше толкова студен.
     
    Край

    Вихрен Вокил, Юлий Звездинов, Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 3:08 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!