Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    Куидичните трибуни

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 6
    Ниво : Куидичните трибуни Untitl40
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 28
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 12
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 22
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 11
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 20
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : Куидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни CabbageКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни HoneyКуидичните трибуни Ruby

    Куидичните трибуни

    Писане by Юлий Звездинов Съб Юли 29, 2023 3:30 pm


    Два дни преди Коледната ваканция


    Това щеше да е най-тъжния празник в моя живот, защото вече ми липсваше мами. Лили обожаваше Коледа и приготовлението за Бъдни Вечер, нареждането на постните ястия на софрата, украсяването на елхата. Почти винаги идваха и моите мъгълски баба и дядо на празника, носеха ми много подаръци. И тази така типична българска традиция ми липсваше. От друга страна майка ми не се радваше много на празника. Тя каза, че нейното семейство рядко го е празнувало истински и не разбираше, защо Лили толкова се вълнуваше от празника. Но Небесна беше странно, точно като мен и вече знаех защо - не само кръвна ни свързваше, но и магията…


    Толкова се зарадвах, когато майка ми се появи един като учител по Билкобилогия в Мунгов, че скачах от радост цял ден. Но проблема беше, че заради вийлите рядко я виждах, освен ако нямахме уроци при нея. И тя не можеше да говори директно с мен, затова успяхме да си разменим само няколко бележки с нея, където и обясних, че нещата с мен са що годе добре.


    Но днес не я видях на уроците, нито я видях на обяд в Голямата зала и не знаех какво се случва отново. Трябваше да поговоря с някой, но Рен беше много зает с организирането на събиранията на Задругата и нямаше време да поговорим. За следващия ми по близък, за който се сетих и успях да зърна за малко в Общата ни стая беше Ина, затова и казах да се срещнем при трибуните на куидичното игрище. 


    Бях се свял на коментаторското място и наблюдавах с тихо удоволствие спокойствието около мен. Северен студен вятър брулеше русите ми коси, които бяха порастнали през изминалите месеци. Бях оставил косата си да расте на воля и тя беше избуяла буйно. 



    - Здравей, Юлий. Закъснях ли? - стресна ме мек момически глас.
    Усмихнах се на Ина съчезарно и много се зарадвах, че я виждам. 
    - Не тъкмо си навреме. Ще те чакам цял живот, ако трябва - отговорих аз с лек хумор в гласа си.



    @Ина Янакиева

    Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 230
    Ниво : Куидичните трибуни 1311
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 74
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 86
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 90
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 90
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 104
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Куидичните трибуни ChocolateКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни BananaКуидичните трибуни DiamondКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни AppleКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни RubyКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни ChiliКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни Cinnamon

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Ина Янакиева Съб Юли 29, 2023 7:02 pm


    Ина се засмя на думите му, малко неща напоследък я караха да се усмихне, пък какво оставаше да се смее. Разроши косите на момчето ,които така и така бяха във всички посоки, и се свря близо до него.
    Ина бе изгубила някакво тегло, бе станало малко по - бледа и с тъмни кръгове под очите си, които се опитваше безуспешно да прикрие с доза грим, но ако имаше мъгъслки сериал към който можеше да се причисли без проблем, то "Живите мъртви" щеше да бъде идеално място за сегашният й външен вид.
    Носеше със себе си нещо като малко бурканче в което имаше синьо огънче, начин да се стоплят в този студен ден. Напоследък й беше твърде студено и затова се обличаше като ескимос. Ако някой й беше казал, че ще бъде с два чифта дънки, надали би му повярвала.
    - Няма нужда чак от такива драстични мерки, малкият. Но пък се радвам, че най - сетне можем да поговорим. 
    - И аз... 
    Долови нещо в гласът му, начина по който изречението му увисна във въздуха. Нещо ставаше с Юлий. Той беше такова мило и лъчезарно дете, че Ина просто инстинктивно бе приела ролята на някой, който иска да го защитава, незнайно защо и как.
    - Какво има? Какво не е наред? - думите й бяха толкова тихи, че почти се изгубиха в повеят на вятъра, който сякаш искаше да отвее шапката й, а Ина само седна на пода на коментатроското място и доближи ръце до отвора на буркана за да усети топлината на огъня поне мъничко. Нямаше обаче как да го направи по - голям и нелегално да го пренася наоколо без да привлече някой намръщен поглед от вийлите. Така и така липсата на стъкла в "Мелачката" бе с цел да свикнат със студа..., което на нея хич не й се отдаваше.

    Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 6
    Ниво : Куидичните трибуни Untitl40
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 28
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 12
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 22
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 11
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 20
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : Куидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни CabbageКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни HoneyКуидичните трибуни Ruby

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Юлий Звездинов Вто Авг 01, 2023 3:33 pm


    Ина се беше сетила да донесе огънче, наистина беше много студено, а то не успяваше да ни осигури достатъчно топлина. Под тежкото наметало усещах кожата си настръхнала от студ, а може би това се дължеше на пълното изтощение, което чувствах в момента. Видимо също не изглеждаха добре. Бях загубил няколко килограма и бузите ми бяха хлътнали навътре. Като всички останали имах големи кръгове под очите. Чувствах се ужасно да видя, как красивата усмивка на Ина се появяваше все по рядко и по рядко през последните седмици. Може би я видях напълно щастлива, когато с Рен организирахме партито изненада за рождения и ден.
    Очаквах с нетърпение да се махна от това място за коледната ваканция, но къде беше майка ми по караконджулите.
    Въздъхнах:

    Небесна я няма. Тя трябваше да ме вземе към вкъщи за ваканцията. А сега не знам какво да правя? Не мога да остана тук. Искам да се махна от това място. Това се превръща в пълен ад. Дори не мога да говоря с майка си без някоя противна надзирателка да не ни прекъсне. Всичко е просто ужасно.

    Бях тъжен като споделих проблема си с Ина, не исках да остана и още ден тук повече от необходимото. Погледнах Ина в очите и видях в тях, че тя изпитва същите чувства като мен. И стоеше тук мръзнеща заради мен на студа. За това обаче можех да се погрижа. Наскоро бях научил нова затопляща се магия, която я нямаше в учебния план на Вийлите.

    -ФОСИЛО! - произнесох аз и от върха на пръчката ми се показа нежна бяла светлина, която ни затопли и двамата като пашкул.

    Струваше ли се или не, но сякаш магическата ми сила беше намаляла и заклинанието не беше от най-мощните, които преди с лекота правих.
    Това всичко е просто от умората, реших аз.
    Видях благодарния поглед на момичето.

    Ти какво ще правиш през ваканцията? - попитах аз.
    _______________________________
    *Фосило - затоплящо заклинание
    Затоплящият чар прави малка топлина от върха на пръчката на заклинателя в малък конус. С повече сила на волята топлината може да се засили, но никога не е достатъчно гореща, за да стане опасна.

    Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 230
    Ниво : Куидичните трибуни 1311
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 74
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 86
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 90
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 90
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 104
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Куидичните трибуни ChocolateКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни BananaКуидичните трибуни DiamondКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни AppleКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни RubyКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни ChiliКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни Cinnamon

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Ина Янакиева Вто Авг 01, 2023 9:40 pm


    Небесна, Небесна...
    Отне й около цяло минута за да се сети за кого му говори. Което бе ирония, като се имаше предвид,че говорим за преподавал И отговорник на дома им. Ина виждаше жената почти всеки ден наоколо, как бе могла дори да забрави коя е?
    Умората си казваше думата. Това бе от онези моменти в които правиш нещо толкова механично, или въпреки че знаеш нещо... то просто не се появява в съзнанието ти. Преди два дена от умора бе хванала да пише с една четка, суха четка... в продължение на пет минути преди да осъзнае, че всъщност нищо не прави. Дори очите й не бяха фокусирали празният лист. Умора..

    Тя придърпа Юлий към себе си, като лего го гушка закрилнически и го дари с лека усмивка. Дори и да й се искаше да му каже,че всичко ще бъде наред, че майка му е добре, че  той ще бъде добре и ще има една невероятна Коледа, то това щеше да означава да излъже. А тя не искаше да го лъже... просто искаше да го предпази.
    Пое си дълбоко въздух и го задържа за миг, преди да издиша плавно. Може би целият дом трябваше да започнат общи занятия по йога... особено някои.

    - Сигурна съм, че тя ти липсва..., но съм сигурна и, че е добре. Тя знае как да се грижи за себе си. И на мен ми липсва майка ми... и баща ми. - прошепна Ина, като се замисли за родителите си. Все още обмисляше как да им съобщи, че не смята да се връща за ваканцията. Болеше дори само да си помисли за това. Но не искаше да я виждат такава... жалко подобие на самата нея. Щяха да й забранят да се върне, а тя не може да остави другите сами. Не искаше. 
    - Аз ще остана тук. Мисля че някои от другите деца също ще останат, но тази година ще е по - пусто от обикновено. - беше оставала до сега два пъти и то не за цялата ваканция. Какво ли щеше да бъде да е почти сама в училището. - Веднъж всички бяхме седнали заедно - ученици и преподаватели. Споделяхме си шеги, хапвахме вкусна храна. Съмнявам се тази година да е така..., но винаги може да си направим поредното тайно парти. И да празнуваме Бъдни вечер и Коледа заедно. Как ти звучи това?

    (+10 галеона)

    Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 6
    Ниво : Куидичните трибуни Untitl40
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 28
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 12
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 22
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 11
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 20
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : Куидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни CabbageКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни HoneyКуидичните трибуни Ruby

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Юлий Звездинов Пет Авг 04, 2023 4:12 pm


    Забавих се с отговора си. Идеята на Ина не беше лоша и колелцата в мозъка ми се задействаха. Какво щеше да стане, ако направиха нещо тайно, но не тук. Ина вече беше на седемнадесет години - пълнолетна. Тя можеше да поеме отговорност за мен. И какво ще стане, ако се махнем от Мунгав и отиде някъде за цялата коледна ваканция. 
    Дали ако споделя идеята ми с шестокурсничката щеше да се съгласи? А и дали вийлите щяха да ме пуснат. Но винаги можехме да кажем, че Небесна е поръчала Ина да ме прибере в Добрич. 


    Усмихнах се на идеята си и завъртях глава към момичето: 
    Можем да отидем в Торбаланово за Коледа и цялата коледна ваканция.
    - Това ли обмисля досега - засмя се в отговор русокосата. - Звучи като добър план и какво ще правим в Торбаланово?
    - Всичко, което си пожелаем. Трябва само да си резервираме стая в страноприемницата там. Майка ми ме остави там преди да започне учебната година. Хората са мили и ще ни приемат, а храната им не е лоша. 
    - Ще може да си направим тайното парти. А може би трябва да извикаме и Арина с нас. Тя не искаше да се пребира. 
    - Момичето с ягодовата коса и ягодовия котарак - засмях се отново аз. 

    Познавах я вече и бяхме станали приятели покрай неутрализиране на медальоните и господин Ягодка. Бях дочул слухове, че не се разбира много добре с родителите си. Може би и тя е същия самотник като мен в момента. 

    Люба Бюлбулева and Ина Янакиева харесват този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 230
    Ниво : Куидичните трибуни 1311
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 74
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 86
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 90
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 90
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 104
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Куидичните трибуни ChocolateКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни BananaКуидичните трибуни DiamondКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни AppleКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни RubyКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни ChiliКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни Cinnamon

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Ина Янакиева Пет Авг 04, 2023 6:42 pm


    Ягодовата коса и ягодовата котка? Арина определено си създаваше една... ягодова репутация. А Ина намираше това за сладко. По - добре тази и репутация да бе известна на малкото момченце от колкото някоя друга заради някои други неща, които бе вършила.
    Почти се засмя заради мислите си. Тя самата винаги бе определяла косата на Арина като огнена, защото просто цялата Арина бе огън, бе пожар и бе ... бе Арина. Може би бе налудничаво, но точно в момента Ина се сети за цитат с който да опише Орлова (а бе сигурна, че Орлова щеше да я опише със същото) - "Каква чудновата бърканица - мислеше си той - от жена, дете и дявол!" .

    - Ягодовата жена със сигурност ще се съгласи да дойде с нас. Може и да домъкне забавна компания, но и да сме само тримата ще си изкараме супер! - увери го Ина, като за първи път от много време се усмихна повече на Юлий. Но устните я заболяха, сякаш бе отвикнала да се усмихва, което си беше самата истина колкото и тъжно да звучеше. - Ще си хапнем едни хубави чушки на Бъдни вечер, с някоя друга салата и ядки... сигурна съм, че в сраноприемницата ще има всичко. Ще направим един коледен пазар преди това, макар и аз вече да съм решила подаръка на Ари... - но все още имаше да наваксва с подаръци за други приятели. Трябваше да измисли нещо за Люба, Юлий, Вихрен, Ела, че дори Рея и Зина! Нямаше как да си остави куидичните съотборници назад. За някои имаше идея какво може да бъде полезно и приятно, за други - никаква идея. Примерно за Люба една боксова круша, а за Зина комплект за поддържане на метла. На Рея... някое хапче за гърло да не си изгуби гласът.
    - Ооо, много обичам! Нямам търпение.
    - Да си го кажем... тук чушките не ги правят много хубави. - смина русокоската.
    - Ми на мен ми харесват. Ама аз май... всичко харесвам.
    - В много отношения си като котките, но в това си като кучетата.
    - Еее не точно. Не ям шоколад, а и предпочитам да има месце... Харесвам бъдни вечер, но предпочитам Коледа! Едни ребърца ще ми дойдат страхотно!

    Ина отново се засмя и го прегърна отново като разроши косата му.

    Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 6
    Ниво : Куидичните трибуни Untitl40
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 28
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 12
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 22
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 11
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 20
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : Куидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни CabbageКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни HoneyКуидичните трибуни Ruby

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Юлий Звездинов Нед Авг 06, 2023 9:53 am


    Вече имах надежда, че и тази година щях да си изкарам чудесна Коледа. Щях да купя от Торбаланово подаръци за всичките си приятели - Ина, Арина, Вихрен, Исмаил, Ясен, дори и на Люба, с която не бях говорил въобще от началото на година, за което ме беше срам. Бяхме се засичали, но само в компанията на вийлите или наши общи приятели. Дори се чудех дали да не купя подарък и на Илиян, въпреки че чувах, какви ужасни неща беше сътворил из замъка и сам бях свидетел как постъпи с Ина. Но имах чувството, че той подсъзнателно не осъзнаваше това и се чувстваше много самотен. Също трябваше да избера подаръци и на мойто мъгълско семейство. Торбаланово не беше далече от Бургас и там щях да намеря нещо, което мами обичаше. И накрая трябваше да купя и нещо и за Айо. И само като си помислих за него, усетих как се размърда изпод дебелата ми мантия и си показа главата. Сякаш имахме някаква телепатия и той наистина ме разбираше, но аз не можех да го разбера обратно. 


    - Мисля, че някой се е загрял много от затоплящата магия - усмихна се момичето като видя главата на Айнщайн.
    Затоплящата магия ни беше сгряла добре, но усещах, че не мога да я поддържам още дълго. Може би трябваше да науча как да правя затопляща магия на дрехите ми. Куидичната му униформа имаше такъв ефект и никога не ми беше студено, когато летях навън в студа. Дори имаше отблъскващ ефект против дъжд. Не знам как Небесна се беше сдобила с такива екипи, но всеки един член на отбора ни получи такъв. 

    - Много е пораснал, нали? - казах с гордост аз и после добавих шепнешком. - Даже изпробвах да му сложа медальона си и той успя да го поноси малко. Още малко и ще мога да се движа свободно из замъка. А ти пробва ли да го махнеш?

    Ина Янакиева харесва този пост.

    Ина Янакиева
    Ина Янакиева
    Ученик, седми курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 230
    Ниво : Куидичните трибуни 1311
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 74
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 86
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 90
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 90
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 104
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 72

    Бобчета : Куидичните трибуни ChocolateКуидичните трибуни SausageКуидичните трибуни BananaКуидичните трибуни DiamondКуидичните трибуни EmeraldКуидичните трибуни AppleКуидичните трибуни MangoКуидичните трибуни RubyКуидичните трибуни BlueberryКуидичните трибуни PearКуидичните трибуни TomatoКуидичните трибуни ChiliКуидичните трибуни SapphireКуидичните трибуни BaconКуидичните трибуни Cinnamon

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Ина Янакиева Нед Авг 06, 2023 5:54 pm


    Ина докосна муцунката на котеподобната животинка и точицата само се размърда, като мустачките потрепнаха. Това я накара да се усмихне, но усмивката й беше изморена. Трябваше да се прибират скоро и да се хващат за каква ли не работа, а тя искаше сън. През очите й започваха да играят черни петна, но не го повдигна на въпрос.
    - Прекрасен е. Ще трябва и на него да му купя нещо. Вече съм избрала подаръка на Госпдин Ягодка, само дано го имат... Каишка със звънче във формата на ягодка. Ари ще откачи. Но поне винаги ще се знае къде е. - представяше си как сладко ще звънка господин Ягодка като се разхожда из училището и това направи усмивката й малко по - широка.

     Докосна медальона си отново и повдигна рамене. Беше опитвала, работеше донякъде, но не й се рискуваше толкова. Правеше го в редки случаи. Така и така напоследък бе прекарала голяма част от времето в леглото, понеже бе успяла да си издейства бележка. 
    - Пробвах. Ари ми разказа за цялото ви приключение. Исмаил също го спомена... от части. Но ми се струва като  че цяла вечност е изминала от това, а не месец - месец и половина. Пък Чу , ако имаше по - голяма уста вече да го е изял и перманентно нещото да е в стомаха му.
    Което нямаше да е никак хубаво за животинката, която все се опитваше да изяде всичко, което не трябва да се яде. Наскоро бе нападнал една стена в спалнята им и бе изял част от тапета и самата мазилка. Може би липса на калций...
    - Трябва да се връщаме преди да са ни усетили. Ще говоря с Ари за Торбаланово и ще се видим пак. - момчето кимна тъжно, но изглеждаше все пак малко по - щастлив от по - рано.
    - Много ще се радвам! - отвърна й Юлий.
    Ина го прегърна силно и го целуна по косата почти майчински, след което я разроши отново и му смигна.
    - Ще си изкараме супер, само още няколко дни! - след което двамата тръгнаха към училището, като държаха леко разстояние, защото несъгласуваните "групички" не се харесваха на вийлите.


    Край.


    (+1 т. ловкост)

    Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Геновева Самарджиева
    Геновева Самарджиева
    Ученик, втори курс, дом "Лъч"
    Ученик, втори курс, дом


    Галеони : Куидичните трибуни Coin10 50
    Ниво : Куидичните трибуни Untitl37
    Статистики :
    Куидичните трибуни Streng10 Сила: 4
    Куидичните трибуни Shield10 Издръжливост: 2
    Куидичните трибуни Brain10 Интелигентност: 6
    Куидичните трибуни Runnin10 Ловкост: 6
    Куидичните трибуни Magic-10 Магия: 4
    Куидичните трибуни Clover10 Късмет: 2

    Re: Куидичните трибуни

    Писане by Геновева Самарджиева Съб Сеп 09, 2023 7:04 pm


    Мачът на Северен вятър срещу Лъч

    На трибуните пък някой крещеше. Крещеше така лекомислено, че си личеше как никога не е страдал от прегракване и нехае за последиците от действията си. Някой дребен, опакован в дебело пухено яке и така увит с шал, че само две малки очички се подаваха иззад процепа, като на малко змийче.

    - ДАВАЙТЕ, ОТБОР! - извика змийчето и стана, при което шалът ѝ леко увисна и разкри омазаното му в жълто лице.
    - Благодарим за подкрепата, Смело сърце. - пошегуваха се няколко от близко стоящите ученици от Лъч. На змийчето толкова му и трябваше да се наежи, да се обърне рязко в тяхна посока и да се оплези. Странно... езичето му изобщо не беше раздвоено като по змийски...

    Нямаше време за повече закачки обаче, защото от игрището се чу сблъсък, когато една от бияческите бухалки срещна единия от блъджърите. Мномото змийче присви очи и забеляза, че това всъщност бе Ян, който запокити блъджъра право към Люба, която се намираше на няколко хвърлея от него и се опитваше да го догони.

    - ТОЧНО ТАКА, УБИЙ Я! - викна змийчето и трибуната започна да ръкопляска и да скандира.

    В следващия момент обаче, Люба се завъртя към преследващия я блъджър и на свой ред го изпраска здравичката със собстената си бухалка. Покорно, бясната топка направи 180 градусов завой и погна биячът на Лъч по петите.

    - ТОЧНО ТАКА, УБИЙ ГО! - кресна пак влечугото и стисна юмруци от напрежение. Ян направи лъжливо завъртане, опита се да измами блъджъра, но уви, не бе писано да му се получи. Топката застигна метличината му и мина през нея като нож през масло. За щастие, биячът на Лъч се намираше близо до земята и не се преби прекалено много, когато падна по дупе на тревата. Едно дружно "Ох..." се понесе сред трибуната на жълтите. Змийчето пък само стисна устни и анализира ситуацията безпристрастно. Ако едно момче бъде набито от момиче, това какво го прави?

    - Това значи ли, че Ян сега е момиче? - попита.
    - Не, Вея, значи, че е дама.

    Няколко от най-близките фенове се изкикотиха някак състрадателно, а Геновева записа прилежно този урок в аналите на знанията си.

    Ясна Соколова, Симеон Манев and Юлий Звездинов харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 6:47 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!