Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
4 posters

    11. Болничното отделение

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 6
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl40
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 28
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 12
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 22
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 11
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 20
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 11. Болничното отделение Tomato11. Болничното отделение Sapphire11. Болничното отделение Blueberry11. Болничното отделение Emerald11. Болничното отделение Cabbage11. Болничното отделение Mango11. Болничното отделение Sausage11. Болничното отделение Pear11. Болничното отделение Bacon11. Болничното отделение Honey11. Болничното отделение Ruby

    11. Болничното отделение

    Писане by Юлий Звездинов Пон Авг 07, 2023 9:01 pm


    ГЛС установяване на първи контакт между бунтовници и вийлите

    Днескашното изпитание в Слънчевия коридор беше изключително тежко. Бях целия изгорял на мехури и кожата се сваляше буквално от мен. Тамара бе направила импровизирана превръзка и някак си бях издържал до края на изпитанието, но се нуждаех веднага от лекарска намеса.

    Освен мен в болничното отделение имаше няколко ученика. Баба Цвета се моташе около някакъв пациент, който беше дошъл от Мелачката и беше прокълнат, с някакво проклятие за повръщане. Старицата не се славеше с голямата си бързина и заех едно легло и страдащ започнах да я чакам.

    Всичко ме болеше адски и издавах тих стон от болки.
    След половин час още никой не се беше появил до леглото ми и проверих за пореден път дали имах останала в тайния джоб на колана ми отвара за лечение, но ги бях използвам за предищните симулации и нямаше как да си запълня запасите. Тогава се сетих, че тук трябва да има някакъв шкаф с отвари. Може би ако се доберях до него щях да мога намеря нещо да изпия и да облекча болките.

    - Какво става тука? Защо не си се погрижила за това момче? - до мен застана някаква Вийла и гръмко смъмри лечителката. - Аз съм Ирина и ще се погрижа за теб момче. Как се казваш?
    - Юлий. Юлий Звездинов.


    Жената ме погледна с любопитство и ме огледа преценяващо.

    - Последния път, когато те видях беше покрит целия с пъпки отгоре до долу. Виждам, че пак си пострадал много.
    Хм, пъпки… Кога имах последно пъпки? Освен… ако не е, когато имах драконовата шарка. Но тогава в училище беше само баба Цвета, освен ако е нямало невидими Вийли наоколо.

    Не мисля, че сме виждали - казах аз сигурен глас.
    - Ти си синът на Небесна - потвърди жената. - Бях за малко в селото на клана ми, когато майка ти те доведе там при лечителката.


    Бяла коса… как не се сетих по рано… Трябва да съм я срещала само в селото на Вийлите.

    @Ирина Борякова @Зинаида Кражова
     

    11. Болничното отделение Untitl15
    Това РП пресъздава ключов момент от Главната сюжетна линия (ГСЛ) на форума. Повече информация относно ГСЛ можете да прочетете тук (клик).

    Люба Бюлбулева and Зинаида Кражова харесват този пост.

    Ирина Борякова
    Ирина Борякова
    Лечител в Болничното крило на „Мунгав”
    Лечител в Болничното крило на „Мунгав”


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 50
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl37
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 4
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 4
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 4
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 6
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 6
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 6

    Re: 11. Болничното отделение

    Писане by Ирина Борякова Чет Авг 10, 2023 3:25 pm


    -Лечителката?- Юлий присви очи от болка и умора.- Да, една белокоса жена. Даде ми някакво мазило за шарката, миришещо на…
     
    -Мента,- казаха двамата в един глас.
     
    Ирина му се усмихна с най-меката и приветлива усмивка, а след това заоглежда нараняванията му.
    -Изгарияния трета степен,- каза на себе си.
    -Пак ли с тия мъгълски измишльотини!- сякаш от нищото се появи баба Цвета.- Нищо му няма! Малко паста против изгарияния тук и малко там, и по живо по здраво!
    -Бабо Цвето, обикаляй другите пациенти, аз ще се погрижа за този.
    -Виж какво млада госпожице, може да си разпределена към мен, но тук командвам аз! Юлий е мой за лекуване!- подпали възрастната жена.
    -Бабо Цвето,- обърна се към нея и я погледна меко.- Този спор вече сме го водили поне стотина пъти. Когато не можеш да поемеш още някой, поемам аз. Колко ученици си поела?
    Старицата се намуси някак по детински и огледа помещението флегматично, а след това отговори:
    -Десет.
    -Смогваш ли?
    -Не.
    -Е, защо спорим пак?
    -Хайде, лекувай го тогава! Какво ме гледаш?- обърна се жената и взе бавно да се влачи към отсрещните легла.
    Вийлата се ухили, поклащайки глава, докато лечителката се тътреше към останалите болни в отделението, а след това се захвана отново да оглежда обгорения младеж. Пипна челото му със задната част на дланта си – гореше. Сериозните му изгаряния бяха довели до треска. Трябваше едновременно да лекува и нараняванията, и да регулира телесната му температура. Махна с ръка и до нея се появи вертикален куфар с множество малки джобчета, малко по-нисък от жената, а най-отгоре му имаше плот. Тя взе да вади разни шишенца и бурканчета пълни с течности, мас и прах. Някои ухаещи добре, други ужасно. Направи различни комбинации с няколко от нещата, след това махна леко с ръка без да казва нищо и контейнерчетата засияха за миг.
    Юлий наблюдаваше всичко случващо се. Разговорът с баба Цвета, подбора на разни смеси, споменът му, за жената от селото. Чудеше се дали да не се развика и да не се разбунтува, че иска именно старата лечителка да се погрижи за него, но Ирина вече му беше помагала веднъж с шарката. А и нямаше сили. Красивата жена пристъпи към него и с най-мекият и успокяващ глас му каза:
    -Ела, изпии това.
    Повдигна главата му леко. Отварата беше ужасна на вкус. Горчива, стипчива, момчето едвам я преглътна. Дори се закашля малко.
    -Знам, ужасна е. Комбинацията от дафинов лист и дилянка е отвратителна, но действа бързо и ще се почувсваш по-добре,- обясни му лечителката.
    -Това как ще помогне на изгореното?- едва попита младежът, премлясвайки отвратено.
    -О, не, това е за треската ти. Сега ще намажем изгореното. Ще те помоля да не мърдаш.
    Тя заразмахва ръце над него и от едно бурканче на тънка струйка взе да излиза някакво мазило. То бавно и полека се позиционира над всяка една изгоряна част, а след това се разтегна и размаза. Заприлича на чаршаф. След което бавно, по команда на вийлата се сниши и застана върху мехурестата кожа на Юлий. Той изохка при първоначалния контакт на мазилото, но след миг не усещаше нищо. Болката я нямаше. Не се чувстваше сякаш изгаряше отвън и отвътре. Момчето се надигна леко, оглеждайки се – изгарянията си бяха там, но не го боляха.
    -Ще трябват ден-два на върбата и бряста да заработят добре с невена и ще започнат да зарастват,- заобяснява жената.- До тогава, не мърдай много, много.
    -Върба? Бряст?- беше изключително объркан.

    Ела Благоева, Юлий Звездинов and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Юлий Звездинов
    Юлий Звездинов
    Ученик, трети курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, трети курс, дом


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 6
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl40
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 28
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 12
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 22
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 11
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 20
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 28

    Бобчета : 11. Болничното отделение Tomato11. Болничното отделение Sapphire11. Болничното отделение Blueberry11. Болничното отделение Emerald11. Болничното отделение Cabbage11. Болничното отделение Mango11. Болничното отделение Sausage11. Болничното отделение Pear11. Болничното отделение Bacon11. Болничното отделение Honey11. Болничното отделение Ruby

    Re: 11. Болничното отделение

    Писане by Юлий Звездинов Чет Авг 24, 2023 7:38 pm


    Имах треска, но билките, които ми даде вийлата лечител ме успокоиха и раните вече не ме боляха. Вече за втори път излизах с рани от изгаряния трета степен от тези симулации. Чудех се какво точно представляват? Дали Вийлата, която познаваше мама би ми казала нещо, ако я попитах случайно какво знае за отварата, която ни даваха при издигнатите. Така и не разбрах защо точно аз бях избран да бъда един от тях. 
    Унесъх се от отварите, които получих и съм заспал. Когато се събудих леглото до мен беше заето и видях, че това е Зина. Ирина се суетеше около новия си пациент и си мърмореше от носа: 
    - Какво си мислят? Те са само деца. 
    Усетих, че тя не е като своите сестри и може би ни помогнала малко. Трябваше да рискувам. Пациентите на баба Цеца не бяха тук. Дори старата жена не се виждаше и освен мен, Зина и Бирякова нямаше друг. 
    - Ти как попадна тук? Не ми приличаш на някой, който да е съгласен с режима? 
    Ирина спря работа и ме изгледа внимателно и продължително. Лицето и беше придобило онова изражение, което човек имаше, когато трябваше да вземе някакво важно решение. Надявах се да вземе решение в наша ползва. Знаех, че Вийлите са много сплотени и солидарни и се подчиняваха на Главата Вийла. Живееха на кланове и всеки клан си имаше старейшини, които се грижиха за нуждите на клана. Главният старейшина участваше в Задругата на Вийлите.
    - Вашият клан не беше доволен много от избора на Главната Вийла, нали?

    Зинаида Кражова харесва този пост.

    Ирина Борякова
    Ирина Борякова
    Лечител в Болничното крило на „Мунгав”
    Лечител в Болничното крило на „Мунгав”


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 50
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl37
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 4
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 4
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 4
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 6
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 6
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 6

    Re: 11. Болничното отделение

    Писане by Ирина Борякова Сря Авг 30, 2023 1:48 pm


    Въпросите на Юлий разсеяха Ирина от новият й пациент. Доста беше гневна на сесетрите си за идиотщината в Мелачката и последиците от нея. Имаше чувството, че няма ученик, който да не е минал през болничното поне веднъж вече. Позачуди се, дали да отговори на момчето. Огледа се – бяха само те тримата. Така или иначе трябваше да прегледа неговите наранявания и се приближи до него, обяснявайки:
    -Дали сме доволни или не, няма значение. Мнозинството винаги печели.
    Огледа изгариянията му – бяха се поуспокоили. Докосна челото му – треската я нямаше. Обърна се отново към вертикалния си куфар, който сякаш не беше напускал мясото си от последния спомен на второкурсника и отново взе да вади някакви шишенца и билки.
    -Нямате ли право да го оспорите?- беше решен да получи информация той.
    -Не, обичаите ни не го позволяват,- хвърли му един закачлив поглед и взе да стрива нещо.
    -Не изглеждаш като човек, който харесва обичаите.
    Тя спря работата си. Позамисли се за миг, а след това приклекна до леглото на момчето, прошепвайки му:
    -Какво те кара да мислиш така?
    -Не се държиш като другите вийли в училището.
    -Не съм съгласна с много от нещата, които сестрите ми правят. Нямам право да ги оспоря обаче.
    Изправи се и се захвана да смесва стритото нещо, някакви билки и някаква течност, която миришеше ужасно. Юлий се надяваше да не трябва да пие този бъркоч. Намръщи нос, но продължи упорито с въпросите:
    -Заради обичаите ли нямаш право?
    Ирина замахна с ръка над тялото на момчето и странно миришещата смес се настани по изгариянията му. Звездинов почувства първо облекчение, че няма да пие лекарството, а след това от самия му допир. Беше някак охлаждащо, освежаващо. Не откъсваше поглед от вийлата, въпреки това. Чакаше си отговора. Тя се захвана да вади нови съставки от други джобчета, прибирайки тези, които беше използвала до сега.
    -Не заради тях,- отвърна му без да го поглежда.- Както самия ти каза, не съм като другите вийли и думата ми често не значи нищо. Освен ако не е за лечение.
    Беше приключила разбъркването на поредната смес и обърна гръб на момчето. Подаде странната течност на Зина, която лежеше на съседното легло, а дясната й ръка не спираше да трепери по един по-особен начин.
    -Изпий това, ще помогне,- каза й меко белокосата жена и й подаде съдчето.
    Третокурсничката пое със лявата си ръка малката стъкленица и погълна цялото съдържание. Изкашля се. Но не каза нищо. Дори не трепна. Борякова се обърна към Юлий и приклекна отново, за да говори по-тихо:
    -Знаеш ли защо не ме помниш от селото на клана ми?
    Той поклати леко глава. Явно щеше да получи някакви отговори все пак.
    -Защото не се задържах дълго там. Заминах да уча в мъгълско училище за лечители.
    -Но защо?
    -Това, че вийлско-приетия начин за правене на нещо е един, не значи, че трябва да е единствен.
    Второкурсникът се подсмихна леко, но вътрешно беше много по-широко. Преценката му се беше оказала правилна. Тази вийла имаше потенциал да им помага. Да бъде на тяхна страна. Хърли един поглед назад към съдомничката си, лежаща на съседното легло.

    Ела Благоева, Люба Бюлбулева and Алина Старков харесват този пост.

    Яна Вълканова
    Яна Вълканова
    Ученик, пети курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, пети курс, дом


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 31
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl40
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 18
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 16
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 14
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 10
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 22
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 14

    Бобчета : 11. Болничното отделение Pear11. Болничното отделение Mango11. Болничното отделение Sausage11. Болничното отделение Sapphire11. Болничното отделение Emerald11. Болничното отделение Cabbage11. Болничното отделение Chocolate 

    Re: 11. Болничното отделение

    Писане by Яна Вълканова Сря Сеп 27, 2023 9:25 pm


    Наложи се да спира няколко пъти да си почива, докато стигне до болничното крило. Имаше чувството, че ако положи главата си на нещо, каквото и да било, дори камък, щеше да заспи сън, от който и най-подготвения принц не би могъл да я събуди. Вечен сън. Сега обаче нямаше време за почивка или спане, защото бързаше. След „Мелачката” и фиаското с богъртите, Зина изпадна в безсъзнание и я отнесоха за закърпване при лечителите. Яна беше останала да лежи на земята, загледана в тавана на пещерата и чудейки се колко още можеха да издържат, докато накрая не я подканиха да се връща в училището.

    Е, върна се, но преди да отиде в общата стая, искаше да отиде да види Зинаида. Проклятието, с което я беше уцелил нейният богърт още в началото като че ли я беше наранило много повече, отколкото си даваше вид, а тя откровено се притесняваше за нея и щеше да ѝ е по-спокойно ако знае в какво състояние е. Самата тя не бе цъфнала и вързала – накуцваше леко, панталоните ѝ бяха пропити с кръв при коленете и няколко драскотини и ужулвания смъдяха по лицето и ръцете ѝ. Можеше да ги дезинфекцира и в Северната стая, само за душевното си здраве не знаеше как да се погрижи.

    Най-накрая докрета и се намъкна в болничното отделение, игнорирайки вийлите пред вратата. Те също не ѝ обърнаха внимание, защото бяха заети да си шушукат нещо, а и външният ѝ вид не будеше съмнения, че всичко ѝ беше наред.

    Първо видя Юлий, говорещс Ирина, която се поизправи, когато я видя, но Яна поклати глава и продължи към леглото в съседство от Звездинов, където лежеше Кражова. Вече беше будна, но изглеждаше толкова бледа, по-бледа от обикновено, че едва не се сливаше с чаршафите. Приклекна до нея и се загледа в лицето ѝ.

    - Хей. По-добре ли се чувстваш? Много се изплаших за теб!

    Искаше да хване ръката ѝ, да отмести косата от челото ѝ, но не смееше да я докосва.

    Зинаида Кражова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Зинаида Кражова
    Зинаида Кражова
    Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : 11. Болничното отделение Coin10 151
    Ниво : 11. Болничното отделение Untitl42
    Статистики :
    11. Болничното отделение Streng10 Сила: 30
    11. Болничното отделение Shield10 Издръжливост: 28
    11. Болничното отделение Brain10 Интелигентност: 28
    11. Болничното отделение Runnin10 Ловкост: 30
    11. Болничното отделение Magic-10 Магия: 32
    11. Болничното отделение Clover10 Късмет: 32

    Бобчета : 11. Болничното отделение Sapphire11. Болничното отделение Apple11. Болничното отделение Cabbage11. Болничното отделение Mango11. Болничното отделение Sausage11. Болничното отделение Emerald11. Болничното отделение Pizza11. Болничното отделение Bacon11. Болничното отделение Pear11. Болничното отделение Banana11. Болничното отделение Chili11. Болничното отделение Ruby

    Re: 11. Болничното отделение

    Писане by Зинаида Кражова Чет Сеп 28, 2023 10:52 pm


    Зина дори не извърна поглед към момичето, но ясно разпозна гласа й. Тихо и някак безсилно измънка:
    -Нищо не усещам, предполагам, че съм по-добре.
    Дясната й ръка отново притрепери леко след тези думи, а новодошлото момиче привлече вниманието на вийлата-лечител.
    -Била си с нея?- намеси се в разгогора Ирина, като обърна гръб на момчето.
    -Бях,- отвърна косо Яна.
    -Какво се е случило? Тя не казва нищо. Какво е било упражненитето ви в Мелачката?- взе да разпитва вийлата.
    Петокурсничката събра вежди. Нямаше никакво намерение да отговори, още повече на някоя вийла. Никакъв шанс.
    -Можеш да говориш с нея, Яна,- намеси се Звездинов.- Тя не е като другите.
    -Гледай да не го казваш на всеослушание,- подсмихна му се Борякова и върна вниманието си на новодошлото момиче.- Искам да й помогна. Усещам някаква магия, но не разпознавам коя.
    Вълканова се позамисли за миг. Все пак беше лечител, може би не беше лоша идея да й каже. Но нима не знаеше какво правят с тях сестрите й? Все пак й каза почти през зъби и тихо:
    -Круцио.
    Ирина отпусна лицето си, на което ясно се изрисува шок. Едното й око заигра леко, като тик. Пое си дълбоко дъх и взе нервно да рови из куфара си. Зададе нов въпрос:
    -Никой ли не я защити? Не спря упражнението?
    -Само аз.
    Нов тик.
    -Как се случи?
    -Богърт.
    -Модифицирали са ги…- удари куфара си от бяс и той издрънча заради множеството бурканчета и флакони.- Малоумници.
    Яна можеше да се съгласи с нея. Жената взе да бърка и да смесва някакви съставки, но работеше нервно. Личеше си, че едвам се сдържа да не изпусне нервите си и птичата глава да се покаже. Съумяваше някак. Подаде едно малко флаконче към устните на по-малкото момиче:
    -Изпии това, дете. Ще се почувстваш по-добре.
    -Има лек срещу заклинанието?- попита Кражова с онзи вял глас, но не отпи.
    -Не е лек, но ще помогне. Ще успокои ума и ръката ти, а след това ще говорим, какво ще помогне наистина.
    Третокурсничката се поколеба, но изпи странната течност и се прокашля леко. Вийлата изърна поглед към Вълканова:
    -Ти имаш ли нужда от нещо? Кръвта твоя ли е?

    Яна Вълканова and Лилиян Кардамова харесват този пост.


      В момента е: Сря Май 08, 2024 8:02 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!