Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    12. Контакт с Илияна

    Небесна Звездинова
    Небесна Звездинова
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”


    Галеони : 12. Контакт с Илияна Coin10 50
    Ниво : 12. Контакт с Илияна Untitl37
    Статистики :
    12. Контакт с Илияна Streng10 Сила: 8
    12. Контакт с Илияна Shield10 Издръжливост: 2
    12. Контакт с Илияна Brain10 Интелигентност: 2
    12. Контакт с Илияна Runnin10 Ловкост: 6
    12. Контакт с Илияна Magic-10 Магия: 4
    12. Контакт с Илияна Clover10 Късмет: 6

    12. Контакт с Илияна

    Писане by Небесна Звездинова Вто Авг 29, 2023 11:43 am


    17 октомври

    Днес за първи път можах да отворя учебното помагало на Илияна и да я оставя кратко съобщение. Това не беше лесна задача, като се има предвид, че все някоя вийла ми върви по петите. Чудех се как да го формулирам, трябва да е кратко, но обяснява точно положението тук. Няколко кратки текстове, които Илияна да разкодира.


    “Това растение Незабравка се наблюдава денонощно”

    “Един косъм от вийла е непрестанно увит около него като талисман”

    “контролира се целия процес на растеж”

    “малките растат добре, но са малко поувяхнали по краищата. Изглеждат сякаш са уморени”


    20 октомври



    Бях шокирана. Вчера няколко ученици не се държаха какво трябва в часовете ми и бяха заглушени от вийлата, която ме наблюдава и след това за наказание ги обърна с надолу с главата. Когато се опитах да им помогна, вийлата ме прокълна и трябваше да лежа в болничното отделение. А в учебника написах:


    “С Мадрагората трябва да се внимава, защото тя е опасна, особено в часовете с по-малките ученици. Ако не слушат им се запушват устите и се обръщат с главата надолу за наказание.“

    “Дори Незабравката е засегната от това и лежи в болничното отделение. То е пълно с малки растения”


    Дано Илияна разбере съдържанието. 


    21 октомври


    Днес говорих с една от лечителките и тя ми каза, че всеки ден болничното отделение е пълно с деца заради новата учебна програма. Децата се разделени на Редовни и Издигнати и са следени какво правят с някакви медальони. Трябва да решим какво ще правим и то бързо. Притеснена съм. Какво ли са научили Зак и Илияна отвън?


    “Всички магическите животни подлежат на тренировки.” 

    “Тези, които имат по-силни магически способности претърпяват повече наранявания”

    “Всички магически животни в МнМ се контролират и следят”


    23 октомври


    Аз съм новия Ръководител на Южен вятър и успях да уредя да изкарам децата от този дом навън на Излет. За съжаление не ми позволиха да взема всички деца. Дали Илияна е успяла да разберете нещо?


    “Ръководител на Южен вятър”

    “Опознаване на децата на Излет” 

    “Още не съм преподавала за Лютичето”
     

    12. Контакт с Илияна Untitl15

    Това РП пресъздава ключов момент от Главната сюжетна линия (ГСЛ) на форума. Повече информация относно ГСЛ можете да прочетете тук (клик).

    Яна Вълканова, Ела Благоева and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Илияна Георгиева
    Илияна Георгиева
    Художник
    Художник


    Галеони : 12. Контакт с Илияна Coin10 10
    Ниво : 12. Контакт с Илияна Untitl37
    Статистики :
    12. Контакт с Илияна Streng10 Сила: 6
    12. Контакт с Илияна Shield10 Издръжливост: 10
    12. Контакт с Илияна Brain10 Интелигентност: 34
    12. Контакт с Илияна Runnin10 Ловкост: 18
    12. Контакт с Илияна Magic-10 Магия: 30
    12. Контакт с Илияна Clover10 Късмет: 20

    Re: 12. Контакт с Илияна

    Писане by Илияна Георгиева Нед Сеп 03, 2023 1:22 pm


    Промените по защитите вървяха добре.
    Но информацията, която получаваше от Небесна беше странна. Как така постоянно следят учениците И учителите? Вийли бяха зад смутните времена? Наказват учениците с физически тормоз? В момента, в който си вземеше Люба я записваше в друго училище. Ако ще и в Ивълморни да трябва да я прати, кракът й нямаше да стъпи в Мунгав.
    На всичкото отгоре и от Министерството информацията беше.. странна. Всичко това било "нормално". Нормално?

    Съобщенията й до Небесна вече добиваха структура. Заложи на рисунчици, които да изглеждат като детски драсканици. Никой нямаше да ги погледне втори път и беше по-вероятно да решат, че някой мъник е хванал учебника и го е разкрасявал. Особено като видеха цветните фулмастри и криви линии.



    Черно кубче накред сини драскулки (минстерството) обградено от пламъчета, хаотични драскулки (хаос и неразборици) меч на неравни парчета заметнат на страна (няма да се месят)



    От министерството надали щеше да дойде помощ, тези които не бяха в сблъсък като цяло бяха на страната на Задругата. Да не говорим, че се основаваха на старото правило, че вийлите имали право да решават как ще се провежда обучението. Само да й бяха пипнали момичето.
    На друга страница при илюстрация на Росен, още познат и като самодивско биле, продължи с детските рисунки.



    Продължи коренът на учебната илюстрация така, че да поеме цялата страница и да задуши текста (връзките им са силни и дълбоки) и една малка рибка едвам, едвам приличаща на акулка плаваща извън корените.



    Макс беше споменал, че Шаркови не са доволни от ситуацията. Още не бяха сигурно срещу какво недоволстват.

    Ела Благоева and Юлий Звездинов харесват този пост.

    Небесна Звездинова
    Небесна Звездинова
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”
    Преподавател по Билкология, ръководител на дом „Южен вятър”


    Галеони : 12. Контакт с Илияна Coin10 50
    Ниво : 12. Контакт с Илияна Untitl37
    Статистики :
    12. Контакт с Илияна Streng10 Сила: 8
    12. Контакт с Илияна Shield10 Издръжливост: 2
    12. Контакт с Илияна Brain10 Интелигентност: 2
    12. Контакт с Илияна Runnin10 Ловкост: 6
    12. Контакт с Илияна Magic-10 Магия: 4
    12. Контакт с Илияна Clover10 Късмет: 6

    Re: 12. Контакт с Илияна

    Писане by Небесна Звездинова Чет Окт 19, 2023 6:31 pm


    След като получих последното съобщение от Илияна, че министерството няма да направят нищо и Шаркови не са доволни, се зачудих какво да правя. Срещата с другите учители също ме убеди, че и те няма да направят нищо, за да помогнат на децата. Чувствах се напълно безпомощна и гледах всеки ден как сина ми ставаше по-блед и по-уморен, но вече рядко го виждах да се оплаква. Той даже ми сподели, че ходел да бяга всяка сутрин както правеше вкъщи с другата си майка. Въпреки умората, той ми сподели, че се чувствал вътрешно по-силен и знаех, че издържа на всичкото това натоварване, защото имаше част от кръвта на вийла, въпреки че не беше вийла. Но магията на вийла беше с него и го правеше по-силен. Бях също учудена, че е успял на таква крехка възраст да стане анимаг. Това също се дължеше на част от магията му на вийла. При него трансформацията в животно е по-лесно, отколкото на чистите магьосници, които трябваше да изчакат няколко години още, за да се свържат с тяхното магическо ядро. И така гледах как сина ми Юлий израстваше пред очите ми и не се справяше някак си с този тежък режим, в който живеехме. 
    Лили също много ми липсваше и писмата, които се бях опитала да и пратя се върнаха при мен неотворени. Знаех, че Силванова контролираше цялата поща и си представих мъката на моята половинка, че не знаеше нищо за мен и за сина ни. Бях тъжна, че не можех да я видя и просто стисках зъби да свърши проклетата година. 

    През януари съобщенията на Илиана престанаха, а по късно започнаха да изчезват деца от замъка, което още повече ме притесни. Вече бях отрязана отвсякъде с моята външна комуникация и си мислех, че в това имаше пръст директорката.
    Имах две стъпки, които трябваше да направя:

    • Първо да следя от близо вийлите, най добре Силваново
    • Втора да се свържа с Шаркови и да резбера те какво знаят,, колкото и да не исках да се разкривам пред тях, че съм жива


     Но най-важното беше да защитя детето си…


    КРАЙ!

      В момента е: Сря Май 08, 2024 10:03 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!