Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Панаир на суетата: един кратък танц

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Сря Авг 30, 2023 5:55 pm


    След като се бе "сблъскал" , съвсем умишлено, с малкото Лиленце и майка й, Даргов бе започнал да пуска чаровната си усмивка и ласкавите думи. Това обаче се оказа, че няма да му е достатъчно, Мария-Антоанет или там както и беше името веднага попита за фамилията му. Бранимир не очакваше нищо по-малко от нея, но изненадата му за вечерта бе Лилия. Кой да предположи, че малкото котенце можеше да лъже така.
    Малка чистокръвна фамилия която пътува много. Добре, щеше да бъде от такава, щом тя бе казала. И явно слуховете наистина си бяха верни, че не й разрешаваха да общува с хора, които не бяха чистокръвни. Още по-добре.
    - Ако позволите... - говореше на майката, а не на Лилиян. - ... бих желал да поканя красивата госпожица на танц?

    Възрастната жена го измери с поглед сякаш се чудеше дали той бе достоен за това. Огледа се наоколо сякаш за Лилиян имаше някаква опашка от кавалери, уви, той бе единственият. Беше се навел съвсем леко и подал ръка към ниското момиче, а другата се намираше зад гърба му. И то не само да поддържа и без това умиращия му кръст в тази поза.
    "Приемай вече" , мислеше си раздразнено, но продължи да се усмихва чаровно.
    - Да... не виждам защо не. - извади от някъде ветрило Марчето, вейна си и отстъпи настрани. - Лилиян... роклята, мила.
    Какво пък й бе на роклята? Даргов не забеляза, но Лилиян съвсем леко приглади белият плат, докато той я отвеждаше към "дансинга". То това щеше да е най-умрелият дансинг, който бе виждал, но нямаше да бъде груб. За сега.

    Подхвана малкото Лиле, като и на двамата им бе първоначално трудно да напаснат ръцете си. Той бе твърде висок, тя бе твърде ниска. И ако зависеше от него щеше да я пристисне пред себе си, да я вдигне във въздуха и да си я размята като парцалена кукла, но имаше твърде много любопитни очи. После щеше да я отведе от тук и да й държи малката устичка затворена, защото вече бе дочул какви ги върши и приказва наоколо. Малък смърф!
    - Хареса ли ти писмото ми? - подразни я, като се движеше с музиката.
    - Първото или второто? Второто не успях да го разчета... защо го написа върху вестник? - прошепна тя, а бузите й станаха червени. - Наистина ли... на мен искаше да пишеш?
    - Както бях написал, ламата ми напомня за теб в главата. И го написах върху вестник защото не исках да хабя хартия.. ти какво, очакваше нещо с розички ли? - изпуфтя той . - Никога ли не си виждала лама?
    - Не...?
    - Не си ли ходила на зоопарк? - повдигна вежда Даргов.
    - Какво е зоопарк?
    - Едно нещастно място, където държат животни с цел протекция на вида и такива глупости. Има и лами... ще те заведа
    . - и таз добра, обеща й ,че ще я води на зоопарк. Което пък нямаше как да стане зимата, защото на животните им беше студено. До юни-юли щеше да си намери оправдание да избяга и да не я води никъде. С късмет тя нямаше и да помни.
    - Очите върху мен, коте.
    - Ще ме заболи вратът.
    - Не е моя вина, че не си пораснала. Но не е културно да гледаш гърдите ми.
    - ....



    @Лилиян Кардамова

    Вихрен Вокил, Лилиян Кардамова and Алина Старков харесват този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Сря Авг 30, 2023 9:16 pm


    Зоопаркът звучеше интересно.
    Но идеята я натъжи.
    Нямаше да я заведе. Дори и да се заблудеше,че искаше да ходи където и да е с нея. Все пак просто я тормозеше. 
    Забавляваше се на нейн гръб.

    - Всъщност ако ще следваме етикет, не трябва изобщо да се гледаме докато танцуваме. Не е прилично. - Гледаше назад от движението им, както беше всъщност изискването за танца, не че той го следваше дословно. Усещаше неговите очи да прогарят пътя си по врата й. Не искаше да ги среща директно. Маришка беше виновна! - И дясната ти ръка е твърде надолу. Палецът ти не трябва да е по ниско от ребрата ми.
    - Там е. Ти си твърде мъничка.
    - Е нямаше нужда да я сваляш по-ниско, за да го покажеш.
    - Погледни ме.
    - Очния контакт е за кръчмарски танци - Усети изръмжаването му преди да го чуе. Нямаше да направи нищо на приема нали? Хвърли все пак плах поглед нагоре, без да си измества главата, усмивката му беше нахална - Защо си тук?
    - Бях поканен. Вихрен.
    - Ъгх, Вокил не може ли да си гледа работата и да ме остави на мира.
    - До колкото знам, ти си тази, която си вре нослето, където не трябва.
    - Да вземе да ме избягва малко! правя се на кон с капаци до колкото мога! - Ръката й, която висеше на рамото му полетя да прикрие устата й. Не трябваше да го казва това. Заби зъби в езика си и челюстта й се стегна. Изобщо не трябваше да го казва това, да не говорим, че повиши леко тон. За щастие никой не беше видял или чул излиянието.
    - Я пак?
    - Не.

    Вихрен Вокил and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Чет Авг 31, 2023 12:36 am


    Щяла тя да му казва кое е прилично и кое не. Думите й пропусна покрай ушите си и само стисна леко талията й, точно където не трябваше, където тя не искаше ръката му. Защото не било прилично. 
    На пук на думите й продължи да се взира в нея търсейки очен контакт, ей тъй за да я дразни. И без това надали някой им обръщаше внимание. Майка й говореше с друга натруфена леличка, като двете си мереха полите и се хихикаха пренавито.
    - Ще те заведа и на кръчма, да видиш ти що е... как го нарече? Кръчмарски танци? - сви устни в кривата си кисела усмивка и поклати глава.
    - Нямам намерение да посещавам такова място, под нивото ми е. - прошепна Лилиян, като отново се бе върнала към танца след глупостите които изръси. И за които той щеше тактично да й напомни по-късно, когато я завлечеше далеч от дансинга.
    - Кой те пита ти какво искаш, коте? -наведе се съвсем леко и докосна косата й с брадичка, но после пак се надигна. Тя бе твърде ниска за да може да накара този тип своеволия да изглеждат естествено.

    - Значи така, клюкариш за приятеля ми нагоре и надолу? Съмнявам се, че само за него.
    - Ти имаш приятели? Това е изненада Даргов.
    - Започва да ти знае устата Лилиян. - погледнаха се, тя отби поглед първа, а той се подсмихна. Малката Кардамова надали знаеше, че бе деветата дупка на кавала на Вихрен и той нито я преследваше, нито нищо. Ако тя си държеше човката затворена, то всичко щеше да бъде по-добре, за нея. И той самият нямаше да я тормози.
    - Та кон с капаци? 
    - Не съм казала нищо... танца ни приключи Даргов.
    - Нищо не е приключило докато аз не кажа.

    Хвана я за ръката и след това възползвайки се от останалите танцуващи двойки я изведе извън балната зала, не познаваше мястото и не знаеше къде отива. Тя обаче знаеше, бе нейният дом. И това може би щеше да е от полза.
    - Води ме към стаята си.
    - М-моля...?
    - Чу ме, коте. Води. Преди да те натикам в някой килер. - искаше да извади всички тези думички от устата й, които очевидно я бе страх да изрече. Но нещо се бе случило, Лилиян бе по-словолюбива с него от всякога. - Пък така и така ми се пуши.

    Люба Бюлбулева харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Чет Авг 31, 2023 10:50 am


    Ето го пак. Щял да я води... защо изобщо се залъгваше, че тя може да отиде. Че има избор в това дали да отиде. По лесно й беше да си каже, че е под нивото й... От колкото да признае, че наистина й е интересно да види какво представлява. 
    В килер щял да я наблъска.
    И като го направи - няма да излезне от имението, поне не и на едно парче. Ако изобщо намери килер, де. Огледа вратите по коридора, по който се движеха. Други приемни зали, библотека, офис... на този етаж нямаше да намери килер. Нито на горните. 

    - Тук.
    - Това не е стаята ти, коте.
    - Може да не те харесвам, Даргов, но не ми се ходи и на погребението ти. - Беше го вкарала в не много голяма зала за пушене. Далеч от приемната за вечерта. Близката най-вероятно вече се ползваше - Пък и се съмнявам да ти се катери до четвъртия етаж.
    - Като че ли някой ще раз..
    - Вееси, - Появата от нищото на домашното духче секна тирадата на високото момче и той се дръпна стреснато. Може би забравяше, че се намира в домът й. Не че приличаше много на дом - донеси, ако обичаш, питие за господин Даргов.
    - Да, госпожице. - Малкото същество изчезна отново с тихичък пукот.
    - Е? Тук може да пушиш. - Подхвана отново, посочи с ръка масата където беше и кутията с цигари и керамичния пепелник. Докато петокурсника се обърна вече седеше и чаша с кехлибарено уиски, перфектно охладена. Духчето не се появи като я донесе - Благодаря, Вееси.

    Ела Благоева and Бранимир Даргов харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Чет Авг 31, 2023 9:52 pm


    Да, не беше стаята й, но бяха сами. А малката Кардамова се държеше като истински домакин. Бе избрала точната стая за него и правилното питие. Чак се чудеше от къде й е дошло това в главата. За пореден път си помисли, че нещо в нея е променено, но не можеше да разбере какво, не го осъзнаваше, затова и спря да го мисли.

    Седна на един фотьойл, като кръстоса дългите си крака, взе чаша и отпи от нея. Мм, беше хубаво уиски. Скъпо. Семейството й не си играеше на дребно или с боклуци, оценяваше го. Все пак, той макар и да не бе чистокръвен, произлизаше от достатъчно добър род, където се въртяха и големи пари. Което водеше след себе си скъпи предмети и лукс.
    - Изненадваш ме, коте. - извади собствените си цигари и запали, като си дръпна. Учудващо не издиша дима срещу нея, тя си бе спечелила две червени точки в тефтерчето му с това си държание. Бе добро момиченце, а на него му харесваше, когато Лилиян слушкаше и изпълняваше нарежданията му. В случая - желанията му, без дори да ги изрича.

    - Изненадвам те? - Лилиян все още стоеше права, а той й посочи дивана почти заповеднически, все едно бяха в неговият дом, а не нейният.
    - Да. Първо избираш място на което мога да пуша. Не, че нямаше да запаля и в балната ви зала, на мен не ми е проблем. - повдигна рамене. - И ми даваш и хубаво питие. Нима ти липсва аромата на цигарите ми?
    - Наричат това аромат? Аромат е нещо приятно.. твоите цигари са неприятна миризма, Даргов. 
    - Аромат, миризма... все тая. - дръпна си от цигарата отново и устните му се разтеглиха в типичната за него психо усмивка. - Липсваше ли ти, коте? По-добре отговори на въпроса, защото имам още много да те питам. Като това, че се опитваш да се правиш на кон с капаци. Ти за лъжи чувала ли си или не можеш да лъжеш мамичка? Веритасерум ли ти сипва в мюслито за закуска?
    Бе започнал умишлено да я дразни, но тази им динамика му беше липсвала, а това колко мила бе тя го дразнеше. Опитваше се да я провокира, да я накара да я е страх от него, а не да иска цигареният му дим.. и него самият.

    Атсу Оттах харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Пет Сеп 01, 2023 12:27 am


    За лъжи чувала ли си.
    Беше наивен. Лилиян нямаше този лукс. Не и в този свят. Не и в този живот.

    - Кога да ми залипсваш, Даргов? - Мъничко да, но нямаше да му го каже. Скоро всичко щеше да й липсва. Думите на майка й от преди час все още кънтяха в главата й. Беше учудена, че изобщо й позволи танц със мъж... в предвид ситуацията. - Появи се сам в дома ни домът на Кардамови все пак, не нейният два дни след като последно се видяхме в Мунга?
    - Това не е отговор.
    - Много да. - Наблегна на сарказма, като приседна на облегалката на фотьойла му. Трябваше да помоли Вееси после да я почисти от дима - Не мога да живея без гадните ти цигари.
    - Да не би да хапеш, коте?
    - Само за теб. - Което... еми вярно си беше. Никой друг не се опитваше да говори толкова дълго с нея. Освен Маришка, но тя просто обичаше да има кой да я слуша. - Нямаш си никаква идея как се движи... тази част на света. Нямам опцията да излъжа. Всяка една грешка се наказва жестоко. Не може да имам добри оценки, защото ученето ми е ненужно. Не и лоши, защото не може да презентираме малоумие. Спортът е непристоен, хобитата - загуба на време...

    Собствената й тирада я ядоса. Грабна цигарата от ръката му - не й се ставаше за друга, и си дръпна леко. Не му я върна.

    Защо ли се беше разплямпала толкова? Той беше тук само да я тормози все пак.
    Не е като да му пука.

    "Не е ли чудесно, мила. Шарков! Разбира се не най-големият - той така или иначе е на път да бъде отлъчен, предателят. Но наследникът!"
    Десет години по-голям от нея.
    Дори нямаше да изчакат докато завърши.

    Ела Благоева and Максимилиян Шарков харесват този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Пет Сеп 01, 2023 4:09 am


    - Тук грешиш коте. Знам как се движи тази част на света. Може да не съм чистокръвен, но моето семейство е на подобна позиция като твоето, но в мъгълският свят. Да, нямаме често като вашите глупави балове с префърцунени роклички и костюми, но се намират подобен тип събития. И знам за какво иде реч. - докосна брадичката й, докато тя все още държеше цигарата му. Това му хареса, гъделичкаше част от него, част която не трябваше да се пробужда точно в момента.  За нейно добро. - Можеш да излъжеш, ако искаш да излъжеш. Можеше да не споделяш кой какво прави, можеш да си измислиш. А не да докладваш като добро момиченце на маминка какво правят останалите деца от аристократични фамилии.

    Лилиян го гледаше след което си дръпна от цигарата и погледна настрани. Даргов се подсмихна още повече, извади си кутията с цигари и запалката и си запали. След което свойчески дръпна малкото момиче в скута си, като обви ръка около кръста й и я накара насила да се облегне на рамото му.
    В това имаше нещо приятно и успокояващо, което пък го накара да се чувства на тръни. Защото не бе свикнал с такива чувства... и май не искаше точно да свиква. Дали сега, дали в бъдеще.

    - Винаги можеш да имаш хоби, ако решиш. Никой не може да ти отнеме това. Не си златна птица в клетка, не си на куче на синджир, малката. Осъзнай се и счупи оковите, разбонтувай се. И то не само пред мен. Но това, че правиш нещо, което мама и татко не биха одобрили - пушенето и да си развържеш езичето докато си говорим, е добро начало. - приближи се близко до нея и усети как тя потръпва. О, да... това искаше. Облиза вратлето й с език.
    - Как е цигарата? Харесва ли ти вкусът? - прошепна в ухото й след миг, но нямаше предвид вкуса на цигарата, а неговият вкус върху филтъра. - Какво те накара да я вземеш от мен?

    Накара я да го погледне, а тя изглеждаше смутена, че е толкова близко. Стисна бузките й, което накара устата й леко да се отвори, а ръката й с цигарата потрепери. Щеше да е толкова жалко, ако я изпуснеше и прогореше красивият килим. Истинска трагедия.
    - Целуни ме. - нареди й той, като потупа вратът си за да посочи мястото. Искаше да види колко далеч Лилиян щеше да стигне тази вечер в своето приключение на разбиване на окови.

    Лилиян Кардамова харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Пет Сеп 01, 2023 1:36 pm


    Това, че Даргов дори не можеше да си представи... светът му не беше чак толкова лош. Не беше само въпрос на позиция в обществото. А какво правиш за да я държиш.  Какво правиш, за да не позволяваш нищо да не опетни имиджа.

    Не си златна птица в клетка, не си на куче на синджир.

    Не е ли?
    Точно така се чувстваше. Особено днес.
    Най-накрая виждаше клетката. За пръв път. Късно. Подаваха я от един човек на друг.

    Гласът в ухото й.
    Устните му на врата й.
    Дори не успя да регистрира какво я пита, толкова много въпроси, а ниският му глас плъзгащ се по врата й я накара да потръпне. Да се сгуши повече в него. Целуни ме. Защо сочеше врата си? Докосна плахо с пръсти мястото и ръката й се плъзна нагоре към лицето му. Не се дръпна от допира й. Толкова беше топъл, толкова по-голям. Особено като я беше сгушил така.
    Не го харесваше. Никак даже, караше я да се чувства.. странно. Но не искаше момента да свършва.
    Не искаше и да се връща в залата.
    Опита се да отведе лицето му надолу. Нали искаше целувка? Когато най-накрая последва ръката й допря устни до неговите. Така беше по-добре. Предпочиташе първата й целувка да е с него. Не... не с какъвто и да беше жениха й. Усети усмивката му под устните си.

    - Това не е целувка, коте.
    - Как така?  - Погледна го объркано в очите, беше се отдръпнал мъничко, колкото да го каже и дъхът му да я погали.
    - Не е.
    - Покажи ми тогава.

    Бранимир Даргов харесва този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Пет Сеп 01, 2023 6:27 pm


    Имаше нещо очарователно в това, че щом мислеше за целувка, то Лилиян мислеше, че тя непременно трябва да бъде по устата. Сякаш дори не бе отразила мястото на което той бе потупал, нима не я бе научил добре? Щеше да му се наложи да преподаде уроците отново, видяло се е. Неговата малка ученичка не внимаваше достатъчно в час.

    Подсмихна се, когато тя се отдели от него. Целувка. Това не беше целувка, а просто един лек допир, вятъра му даваше повече от колкото тя. Но желанието й той да я научи накара тръпки да пробягат по тялото му.
    Преглътна шумно и остави цигарата си настрана върху един пепелник. Направи същото и с нейната, след като я намести по-удобно в скута си.
    Наведе се към нея, гледайки я в очите. Галеше нежно бузата й с пръсти, като приближи лице още по-близо до нейното. А тя не се дръпна, дори напротив. От своя страна се облегна на него и дори леко се усмихна.

    - Коте.. - прошепна в устните й, като дъхът му нежно погали кожата й. Сладникавият й парфюм се плъзна по него, обгръщайки го почти като прегръдка, но той бе зает да мисли за вкуса на устните й, за доловимият малинов вкус и аромат. Интересно бе да избере точно малини, а не ягоди, те винаги оставяха една сладко-горчива нотка след себе си.

    Даргов настоятелно поднесе лицето й към своето, като облиза долната й устна от което очите й се разшириха. Да, това не бе част от целувката, но и на там вървяха. Щеше да й покаже, щеше да я научи.
    Нежно ги докосна със своите, като сподави желанието си да я захапе игриво, като усети как иска да докосне косата й и да вплете пръсти в кичурите. 
    "Мамка му, Лилиян!" 
    Скастри се мислено, след като задълбочи целувката им, давайки на момичето достатъчно свобода, но и една основа по която да се води. Него. Не бе натрапчиво, даже напротив. Езикът му дори си стоеше на мястото - в неговата собствена уста. Не... нямаше намерение да я плаши. Искаше всичко да се случи плавно, бавно. Ако ще и красиво го кажете, не че Даргов би го описал по този начин.

    Отдръпна се от нея леко, като я загледа в очите. Ако тя искаше още трябваше сама да си го поиска. Той бе поставил основите, тя щеше да гради нагоре. Той нямаше против да й даде повече... все още намирайки го за забавно как малкото Лиленце започваше да чупи семейните окови по точно този начин. Може би със собственият си живот нямаше да направи много, но с нейният... кой знае.

    Люба Бюлбулева харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Пет Сеп 01, 2023 7:54 pm


    Още.

    Опита се да се намести в скута му, проклетата рокля ставаше само да стоиш прав и да направиш някоя друга крачка. Не да... не за каквото и да беше каквото те правеха. Пречеше й просто да се разтопи във него.
    А малко й оставаше за това. Устните й бяха изтръпнали, лицето й горещо. Дори пулсът й се беше качил в ушите, а дъхът й не стигаше, просто защото беше забравила да прави две неща едновременно. Това ли беше целувка? Дори и разделени усещаше вкуса на тютюна по устните му. Искаше още. Но той не помръдваше.
    Гледаше я.

    - Може ли още?
    - Ела и си вземи, коте - Можеше ли наистина? Просто да си вземе. - ела и си в...

    Не изчака втората покана до край. Приближи се леко и отново допря устни до неговите. Ами ако размислеше? Искаше още, не да спира. Не можеше ли по-близо? Ръката й, която беше на челюстта му, се плъзна леко назад и се зарови в косата му, преди да се усети и другата й се присъедини, в някакво неосъзнато желание да го приближи още. Още. По-близо. Тихичко стенание се чу в стаята. От къде ли дойде? Не беше от него със сигурност... от нея ли беше? Не разбираше какво е. Или какво точно усеща. Знаеше, че й харесва. Просто повтаряше движенията, които й показа, но все още искаше и още.
    Не й стигаше.

    Ела и си вземи.

    Гризна го леко, но замръзна при звука който той издаде. Звучеше толкова... Грешка ли направи?

    Бранимир Даргов харесва този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Нед Сеп 03, 2023 1:13 am


    Когато й каза да си вземе не очакваше, че тя наистина ще го направи. Очакваше да се изчерви, да се дръпне, да се извини и дори да напусне стаята. Или поне да опита, защото той нямаше да я остави да го направи. Но не, Лилиян го изненада с поредното нещо тази вечер - просто впи устни в неговите отново.

    Неговите собствени ръце се плъзнаха по гърба й, едната в косата отново, а другата надолу като докосна оголеното й бедро. Роклята й бе... е, не й беше обърнал особено  внимание. И честно? Не му допадаше, но тази цепка... тя му допадаше.
    Плъзна ръката си още малко нагоре и Лилиян го захапа, дръпна леко долната му устна, а той изръмжа доволно. Почти прозвуча като стон...
    Играеше си игрички, които не разбираше... или пък бе научила това онова от Маша? Отдръпна се от нея, като облиза устната си и се подсмихна. Гледаше я развеселено.

    - К-какво..? - прошепна Лилиян притеснено и се размърда в скута му, но той бързо я спря. Точно в момента не му трябваше да мърда, не и след тази целувка. - Направих ли..
    - Справи се доста добре, коте. Явно Маша те е научила на това-онова. - бегло докосване по брадичката, от което бузките й станаха още по - червени. Така му харесваше, да кара целият й въздух да напуска дробовете, тялото й да трепери... да не е сигурна в нищо. Но май бе сигурна, че иска още от тези целувки. И от него.
    - М-маша...?
    - Мхм. Нали се сещаш, онзи път в библиотеката, когато ти спомена за смучката. - докосна вратлето й. - Май трябваше да уточня, че това исках от теб. Но тази целувка... беше по-добре от колкото си представях. Но сега ми кажи, защо го направи?
    - К-кое? 
    - Целувката, коте. - приближи лице до нейното и отново облиза долната й устна след което я целуна за миг. Свети караконджули, харесваше му. И не му харесваше, че това му харесва. Не искаше нито нея, нито нищо от това. Нямаше нужда от него..., но му харесваше.

    Лилиян Кардамова харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Нед Сеп 03, 2023 2:42 am


    Ръката му беше огромна на крака й. Топлината му сякаш се разливаше по цялото й тяло.
    Но.
    Но защо?
    Защо. Защо му трябваше да я връща в настоящето? Не искаше да се връща... чакай. Беше ги чул? Е това определено рязко я върна от където и да се беше засилила. Ама той наистина ли я преследваше! Щеше да убие Боршош.

    - Е..? 
    - Не искам.. - Лицето му се смръщи и тръгна да си отваря устата, сякаш очакваше да е поредния отказ от нея. Но Лилиян не беше приключила. Макар и да й беше трудно да го каже - .. не исках, първата ми целувка да е на уредена сватба.
    - На какво?
    - На уредена сватба. - Буцата в гърлото й прерастваше в яд. Дори не беше златна клетка. Беше такава само от външната страна. Може би ако се блъскаше в стената.. щеше да си приключи мъката по-бързо. Но не беше честно да въвлича и него, въпреки че Той я покани да го направи. Да си вземе. - Какво беше онова, че не съм птица в клетка?

    Всеки път като поискаше нещо.. или биваше унищожено, или отнето. И този път беше твърде късно. Да иска каквото и да е. Още? А дори не искаше него конкретно или искаше точно него? Той просто не я оставяше на мира. Даваше й напразни надежди. Щял да я води на зоопарк, на кръчма. Като че ли някога щеше да излезне където и да е.
    - Просто.. просто ме излъжи пак. Как ще ме водиш на този "зоопарк". - Беше забила нокти в собствената си длан в опит да разсее безсилието. Е ако следваше.. примера на майка си сигурно имаше две години да се научи да се владее наистина. Нямаше да изчакат да завърши - Какво друго има там?

    Бранимир Даргов харесва този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Нед Сеп 03, 2023 3:28 am


    Уредена сватба.
    Двете думички се завъртяха в главата му. Не бе заради него, не беше защото искаше него, искаше просто да опита от живота преди да я преместят от една клетка в друга. И то по-лоша дори. Ако зависеше от него още сега щеше да я хване и да я заведе в първият бар. Да поръча шотове текила, водка, ракия. От всичко. Да я заведе да опита захарен памук, пуканки, хот дог, дюнер. Една баничка с бозичка в центъра на Велико Търново. Да я заведе на стоп до София или пък Бургас. Толкова много неща можеше да й предложи и искаше... не защото се интересуваше от нея, просто защото беше тъжно, че тя нищо не бе изпитала от живота. И надали щеше да има тази възможност след една уредена сватба.
    Щяха да я превърнат в инкубатор, трофейна съпруга, щеше да се превърне в майка си - гладка кожа, червени устни, студен поглед, грозна рокля с фалшиво дупе и ветрилце. Тц... нямаше да го допусне..., е или нямаше, ако можеше. Но не можеше да направи много по въпроса. Все още не му и пукаше.

    - Хм... - наведе се към нея и отново докосна устните й със своите, като този път съвсем леко докосна езичето й със своето, но само за миг, след което я погледна в очите. - Кой знае, като ти дойде денят на сватбата може да се появя на слон и да те открадна, Лиленце.
    - К-какво?! 
    - Е какво... слон не си ли виждала?
    - Не?
    - Много пропускаш. Ама този в зоопарка май умря и после го дадоха на големите котки.
    - Каквооо? - опитваше се да я шокира, да я разсее, просто да я накара да не мисли за тази сватба. Беше тъпо..., но пък се чудеше кой е нещастният човечец, който щеше да трябва да търпи Лилиян до края на дните си.
    - Зае...забрави. - потупа я по косата. - Ще те заведа на много места. Зоопарка, бар. Ще ядеш захарен памук. Ще те заведа на .... кални бани, ферма с щрауси, ще ти спечелим плюшена играчка от машина и с влак ще те повозим. Няма такова изживяване като БДЖ и тоалетните му.
    Подхвана отново цигарата си, дръпна си и й я подаде, тя май също имаше нужда от това точно сега. Нищо чудно, че дори и цигарата му бе взела по-рано, с тези новини за тази сватба...

    Лилиян Кардамова харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Нед Сеп 03, 2023 9:07 am


    Лъжеше толкова хубаво. Нямаше си и идея какво бяха и половината неща които й кажа. Захарен памук звучи като магия, а пък не помнеше кога последно беше виждала плюшена играчка. Не че имаше много, но къде отидоха нейните?
    Не пое цигарата, но сгуши глава обратно под неговата.

    В какво го забъркваше?

    Ясно беше, че няма как да стане, който и да е от "плановете" му. Нямаше да пробва нали? Не беше чак толкова глупав. Пък и от какъв зор щеше да се поставя себе си в опасност само да я развежда наляво надясно. Или може би все още не осъзнаваше, колко лошо би било неговото положение? Трябваш да се върне на приема преди майка й да реши да провери наистина фамилията му. 
    Прав беше.
    Можеше да лъже. Ето, че го направи тази вечер. И още колко повече - избягвайки да спомене каквото и да е за него. Защо? Не искаше да му направят нещо? Въпреки че я тормозеше... а сега просто й обещаваше лъжи. Надежди.

    - Трябва да тръгваш. - Можеше да каже, че й е станало лошо. За това се е оттеглила от бала. Не. Вееса сигурно щеше да каже какво е станало. Трябваше да го накара да си тръгне преди, елфа да бъде попитан. Тя щеше да си отнесе наказанието, за лъжата... за това тук. Какво повече можеха да й направят? Нямаше нужда да бере и той проблеми. Ако го хванеха тук обаче... - Изобщо от приема. Преди майка ми да реши все пак да провери фамилията ти.
    - Гониш ли ме, коте?
    - Даргов..

    Ина Янакиева харесва този пост.

    Бранимир Даргов
    Бранимир Даргов
    Ученик, шести курс, дом "Южен вятър"
    Ученик, шести курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 170
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 18
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 30
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 20

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Бранимир Даргов Нед Сеп 03, 2023 7:15 pm


    - Да, коте? - погледна я все още с развеселена усмивка. Тя обаче вече не се забавляваше, изглеждаше притеснена. Почти уплашена. Заради него? Не. За него? Никакъв шанс. Дали бе заради тази пуста уредена сватба? Възможно.
    Въздъхна, прокара пръсти през косата си и изгаси цигарата в пепелника до себе си, а другата там вече бе изгоряла от самосебе си.
    Явно малката им среща тук бе приключила, но той нямаше да си тръгне от приема. Никога от никъде не си тръгваше докато не го решеше сам. Никой не можеше да му казва какво да прави, дори и това да бе Мария-Антоанета с главата си на раменете.
    - Моля те...
    - Не ме моли, това не ме интересува. Тези неща като "моля те" ,"спри" и "върви си" не работят при мен, коте. И би трябвало да си го осъзнала до сега. -
    изрече студено Даргов, хвана брадичката й и се наведе към нея. Устните му се докоснаха до нейните за миг, но не за целувка. Не. Той просто се приближи до ухото й за да прошепне нещичко. - Бъди добро коте и се научи да лъжеш. Ще ти послужи в бъдеще. Дали пред майчето, дали с татенцето или бъдещият ти нещастен съпруг и жалко подобие на мъж с което ще делиш легло и за когото ще си отваряш краката. Научи се да лъжеш.

    Лилиян потрепери когато дъхът му погали кожата й и от думите, които той изрече. Стисна бедрото й властно, като продължи с монолога си, оставяйки съвсем леки червени следи по нежната й кожа.
    - Бъди добричка и не споменавай... приятелите ми пред майка си. Нито Арина, нито Вихрен. Нито който и да е. Измисли си нещо достойно за вашите скучни средички, което ще бъде приемливо, ако трябва да говориш за тях. Ясно? - продължи със студеният си глас, след което се дръпна леко. Вдигна я от себе си и я изправи, за да може и той да стане. Загледа се в очите й след което се подсмихна клатейки глава.
    - Може би все пак, ако слушкаш ще те заведа в зоопарка и ще ти взема захарен памук,хм. - потупа я по главата като кученце, което е изпълнило трик, но не се отдели от Лилиян.
    Водеше битка със себе си... да я целуне ли, или да не я целуне?
    Преди да е решил какъв ще е резултата от тази битка, тялото му вече се бе притиснало до нейното, дарявайки я с една последна целувка, преди да тръгне към вратата.
    - Забавлявай се коте. Оставих ти цигара на масичката, ако имаш нужда от това. Пък аз.. нямам никакво намерение да си тръгвам от малкият ви прием. Поне докато не реша това.

    Лилиян Кардамова харесва този пост.

    Лилиян Кардамова
    Лилиян Кардамова
    Ученик, четвърти курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, четвърти курс, дом


    Галеони : Панаир на суетата: един кратък танц Coin10 56
    Ниво : Панаир на суетата: един кратък танц Untitl40
    Статистики :
    Панаир на суетата: един кратък танц Streng10 Сила: 16
    Панаир на суетата: един кратък танц Shield10 Издръжливост: 26
    Панаир на суетата: един кратък танц Brain10 Интелигентност: 22
    Панаир на суетата: един кратък танц Runnin10 Ловкост: 6
    Панаир на суетата: един кратък танц Magic-10 Магия: 20
    Панаир на суетата: един кратък танц Clover10 Късмет: 14

    Re: Панаир на суетата: един кратък танц

    Писане by Лилиян Кардамова Пон Сеп 04, 2023 9:01 pm


    Мислите й бяха в хаос.
    Стоя където Даргов я остави още дълго след като си тръгна. Цигарата, която й бе оставил отдавна беше загаснала. Но... беше прав. Наясно беше, какво следваше след... брака. Не беше толкова глупава, а и родителите й майка й беше сметнала поне това за нужно да й обясни. Какво се очаква от нея и какво трябва да прави. Нищо друго.




    Не си птица в клетка.                                      Много пропускаш.      

                                                                                             Куче на синджир.                  Научи се да лъжеш.           Ела и си вземи.

                         Кой те пита?              Изненадваш ме.         Пиле в клетка.                     
                                                                                               Ела и си вземи.                Ти за лъжи чувала ли си?
    Да не би да хапеш?                 

                                                                 Научи се да лъжеш.                 Бъди добро коте и се научи да лъжеш.      Ще ти послужи в бъдеще. 

         Ела и си вземи.

     Дали пред майчето, дали с татенцето или бъдещият ти нещастен съпруг и жалко подобие на мъж с което ще делиш легло и за когото ще си отваряш краката.

    Научи се да лъжеш.

    Можеше ли?

    Не.

    Поне не и както изглежда си мислеше Даргов. Веритасерум ли й слагали. Наивно. Като че ли нямаше начини да разбереш, че някой те лъже и без магия. Не че не ползваха И такива неща. Ако има нужда. В повечето случаи нямаше. Имаха много повече очи и уши от колкото тя можеше да си представи, камо ли Даргов. Но.. ако представеше нещата правилно.

    Зарът беше хвърлен.

    Беше като играта на Сенет. Работиш с каквото имаш. Трябваше да стабилизира позицията си. Но това значеше да върне друга пешка назад. 
    Той лъжеше добре.

    Знаеше какво трябва да направи.

    Но защо й беше толкова гузно да го прецака.
    Не като да й пукаше за него.
    Или пък на него за нея.

    - Вееси, моля те разчисти. Лошо ми е и ще се оттегля а вечерта, ако някой пита.
    - Да, госпожице. А за..?
    - Аз ще говоря с баща ми. Няма нужда да се намесваш.
    -...
    - Благодаря.


    край

    Ина Янакиева харесва този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 2:31 pm

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!