Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    Студени дни - стари приятели

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 35
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl41
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 43
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 43
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 45
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 45
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 52
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  PizzaСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  CabbageСтудени дни - стари приятели  CheeseСтудени дни - стари приятели  BlueberryСтудени дни - стари приятели  AppleСтудени дни - стари приятели  BananaСтудени дни - стари приятели  TuttifruttiСтудени дни - стари приятели  BaconСтудени дни - стари приятели  RubyСтудени дни - стари приятели  HoneyСтудени дни - стари приятели  ChocolateСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  DiamondСтудени дни - стари приятели  Birthday1 

    Студени дни - стари приятели

    Писане by Арина Орлова Съб Сеп 09, 2023 5:10 pm


    @Ясна Соколова

    Януари бе по-студен и ветровит от обикновено. Дебела снежна покривка се бе посипала предната вечер и сега целият замък бе загърнат от бяла перелина. Вийлите бяха решили, че не си заслужава да се борят с природата и дори не си бяха направили труда да изчистят общите зони от снега. Затова вървенето през двора бе тип „оцелей, ако можеш, или замръзнала ягода ще ти изяде крайниците”. Положението не бе по-добро и на площадката на върха на Северната кула. Нямаше навес или магия, която да предпазва от времето. Вратата се отвори по-трудно от обикновено, дори с правилното заклинание. Подът бе образувал дебела ледена покривка, посипана тук таме със буци сняг.

    - Е, изглежда уютно. – подметна Арина, изритвайки малко сняг, за да направи вървенето малко по-лесно. Беше се покачила преди Ясна и стискаше метлата си ръка. Все пак това беше тяхното място и малката им среща щеше да завърши по обичайния начин – със спускане от кулата. Какво толкова като вийлите бяха забранили всички забавни дейности и имаше голяма вероятност да ги хванат. Най-много щяха да си повисят цял ден в някоя килийка и да си починат от досадните им подмятания: „На това заклинание ли му казваш? И летящо прасе ще се справи по-добре от теб!”, „Небрежна си, Орлова! До сега 10 зомби плюжека да са те изяли на една хапка!”.

    - Ти нещо друго ли очакваше? – засмя се Ясна, когато най-накрая се покачи и се изравни с приятелката си. Мачът между домовете им бе преди няколко дни, а двете нямаха вече търпение за следващото приключение. Разбира се, финалът му беше меко казано екстремен. Никой не очакваше да се случи точно това, но пък това бе очарованието на куидича – никога не знаеш кой ще се окаже победителя, докато сничът не бъде уловен.

    - Ни най-малко! – смееше се. Момичетата бяха облечени в куидичните си униформи, изглеждаха почти все едно все момент ще излязат на играшето. Но полет им в небесата, трябваше да почака. Имаха други неща за вършене преди това – като да си разчистят място за сядане и да провесят краката си през ръба. Отне им малко време и дори вятърът се поспря, когато се настаниха.

    - Ще ти липсва ли училището, когато завършиш? – това бе последната година на Соколова и Ари нямаше как да не изпитва носталгия. Щеше да бъде странно да се завърне след лятото без лилавокоската. Да не играе срещу нея куидич.

    Ясна Соколова and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Ясна Соколова
    Ясна Соколова
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 39
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl42
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 28
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 24
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 28
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 28
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 40
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  Birthday1

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Ясна Соколова Пон Сеп 11, 2023 11:25 am


    Мълчанието продължи по-дълго от очакването и Ясна усети погледа на Ари. Беше ѝ трудно да формулира отговора си, тъй като не беше сигурна как да отговори. Да, разбира се, че щеше да ѝ липсва училището, приятелите ѝ, куидичните мачове. Но определено нямаше да ѝ липсва режимът, който бе наложен в училището. Прекалено много неща се бяха променили и всичко, което се случваше ѝ дотежаваше страшно много. Мунгав не беше това, което беше преди една година. Така че, от тази гледна точка се радваше, дори нямаше търпение да се махне вече. Искаше си свободата, беше ѝ омръзнало някой да ходи след нея и искаше да види отново Борис. А Борис вече не се подвизаваше в замъка. Така че докато беше тук, нямаше особено шанс да се натъкнат един на друг. То и извън замъка не е като да имаше много възможности за случайна среща. Но веднъж като завършеше, щеше да има много повече време, с което да разполага. Можеше пък да му идеше на гости и той да пожелае да я видили. Или пък трябваше първо да му изпрати една сова... Момичето се беше улисало в мислите си, както често се случваше и когато топлата ръка на Арина я докосна по рамото, тя се сепна.


    - Извинявай... да, разбира се, че ще ми липсва. Ти ще ми липсваш, малка ягодке! - Ясна се наклони и топло прегърна Соколова. - Не знам как ще оцелея без да те виждам всеки ден! - след което я целуна по главата и отпусна прегръдката си. - Но ако трябва да бъда искрена, нямам търпение да се махна от тук. Дори не знам как ще дочакам тези последни месеци.
    - Защо? - попита Ари. 
    - Не мога да ги трая тези вийли и всичките им правила и ограничения... и всичко, което ни причиняват. - Ясна направи кратка пауза и сериозно погледна шестокурсничката. - Последните ти синини минаха ли или още са жълтеникави? - след поредната симулация, в която яха участвали двете заедно, нещата бяха излезли извън контрол и така ожесточено ги бяха накарали да се сражават една срещу друга, че и двете бяха като пребити след това.
    - Не... - тъжно отвърна Арина, явно припомняйки си колко ужасно беше.
    - Дам, така си и мислех... - Ясна поклати глава и сбръчка вежди. - Искам да можем да направим нещо... - загледа се напред, в побеления свят, който се ширеше от кулата напред и се замисли. 
    - Мисля, че правим нещо... показваме им, че няма да им се дадем, че сме издръжливи, да не говорим, че постоянно им нарушаваме правила.
    - Да, но искам стария си Мунгав... представяш ли си какво ще бъде следващата година... и аз няма да съм тук да ти помогам, ако имаш нужда от мен. - Главата на Ясна отново клюмна и ръката ѝ я подпря. - Много тъпо... та честно казано и аз не знам как се чувствам, доста съм объркана... 

    Арина Орлова and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 35
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl41
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 43
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 43
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 45
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 45
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 52
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  PizzaСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  CabbageСтудени дни - стари приятели  CheeseСтудени дни - стари приятели  BlueberryСтудени дни - стари приятели  AppleСтудени дни - стари приятели  BananaСтудени дни - стари приятели  TuttifruttiСтудени дни - стари приятели  BaconСтудени дни - стари приятели  RubyСтудени дни - стари приятели  HoneyСтудени дни - стари приятели  ChocolateСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  DiamondСтудени дни - стари приятели  Birthday1 

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Арина Орлова Сря Сеп 13, 2023 1:03 am


    Ари се усмихна леко и отклони погледа си. Не искаше да си го признае, но разбираше какво има предвид Ясна. Някога Мунгав беше любимото й място, а сега бе поредния затвор, в които се налагаше да преживява. Понякога дори имаше усещането, че целият свят се срива из под краката й. Допълнителните уроци, симулациите, постояното следене, безсънните нощи, кошмарите...всичко това се преплиташе, създавайки перфектния възел от емоции.

    Дали скоро щеше да се развърже и да избухне в лицето й? Или пък щеше да направи нещо идиотско – като да нападне някоя вийла и да а удуши с голи ръце?

    Може би. Кой знае. Преди в такива моменти, Арина яхваше метлата си и се наслаждаваше на вятъра в косите си. На свободата. Но новият ред, й бе отнел дори това. Сега русите женички определяха летенето като: „Загуба на време!” и дори куидичните тренировки бяха ограничени до 30 минути.

    Очите й се забиха в двора. В момента бе почти пуст, но можеха да се различат няколко силуета, вероятно на ученици, които се опитваха да пробият снежните преспи. Зад тях, имаше малко по-голяма бяла точка. Хм, от тук, дори намусените госпожици приличаха на мравки.

    - Старият Мунгав го няма. – въздъхна червенокосата. - ...и не знам дали ще се върне.
    - Може би, следващата година нещата ще се променят. Министерството... – започна Ясна, но се спря. И двете знаеха, че хорицата на висшите постове нямаха да си мръднат пръста, освен ако някоя лавина не им се изсипе върху главите и не размърда мозъчните им клетки.

    - Ще ми липсваш, но не трябва да се притесняваш за мен! – звучеше малко по-жизнена. Може би, се опитваше да обеди Соколова в това, или по-скоро себе си.
    - Не знам, Ари...тези техни правила. Не е нормално, това което правят! – двете се спогледаха и между тях се възцари тягостна тишина. Всички искаха нещата да се върнат по старому, но истината бе като грамадна желирана ягода, надвиснала над главите им. Синините, които пазеха от последната симулация бяха достатъчно доказателство, че скоро нещата нямаше да се нормализират.

    - Не е, но ще се справим някак си. Ще намерим начин... – Орлова бе непоправима оптимистка и вероятно, дори Смъртта да й се появи на крака пак щеше да се хили и да го пита може ли да му подържи сърпа. – А сега, стига сме се мусили! Кажи ми плануваш ли да станеш професионален играч или ще гониш понита по някое поле?

    Арина се изхили и намигна на Соколова. Искаше да преповдигне малко настроението им, все пак не можеха да бъдат намусени за малкото им традиционно състезание.

    Ясна Соколова and Люба Бюлбулева харесват този пост.

    Ясна Соколова
    Ясна Соколова
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 39
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl42
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 28
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 24
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 28
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 28
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 40
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  Birthday1

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Ясна Соколова Вто Сеп 19, 2023 11:03 am


    - Колкото и да ми се иска да гоня понита, ще се наложи да го оставя на малко по задан план. - Ясна се засмя и отново зарея погледа си напред, към белия хоризонт. Беше прекрасна гледка, която щеше да ѝ липсва. Както и това място, тяхното място, където неведнъж бяха идвали и размишлявали върху житейските си проблеми. А после, когато нямаше повече какво да се каже, се спускаха със свободно пададне надолу по покрива и към бездната под тях. Ей, чудни време бяха. 
    - Еее, очаквах, повече от теб, Соколова. - Ари се пошегува и също проследи погледа на седмокурсничката.
    - Нали... как може, да избера куидича, пред понитата?! - привидно объркване се изписа на лицето ѝ и лилавокоската намести метлата в скута си. - Шегата на страна, Септември започват тренировките ми със Софийските Врабчета. 
    - Ехааа. Браво на теб! - шестокурсничката силно я прегърна. 
    - Има още време, но да, още няколко месеца до края на учебната година, после последното ми лято като свободен електрон и се започва. - беше сиурна че времето щеше да отлети както сничът се стрелкаше, мометът, в който беше пуснат в игра. Обикновено така ставаше. 
    - Вълнуваш ли се? - подпита я червенокоската.
    - Много... - определено не прозвуча така и Ясна го знаеше.
    - Не звучиш обедително. - дясната вежда на Арина подскокна, както обикновено, когато не ѝ вярваше много-много. 
    - Не, вълнувам се... само дето, Борис... знаеш. - трудно ѝ беше да обясни всичко, мислите, които се оплитаха сами в себе си.
    - Знам... ама трябва да продъжиш. Няма какво друго да сториш. - неведнъж Арина я беше съветвала това, но се оказа по-трудно отколкото си мислеше.
    - Знам. Просто ми се искаше да сме двамата... - защо трябваше да бъде невъзможно, непрестанно се питаше Ясна. 
    - Знам, знам... дочакай ме няколко години и ще сме ние двете заедно. - Орлова имаше тази способност, бързо да измъква Ясна от самосъжаляването и натъжаването, за което седмокурсничката беше голяма късметлийка. 
    - Арина Орлова, да играе куидичи?! Професионално?! Това няма ли да причини няколко инфаркта в твоето семейство? - знаеше колко тежко се приема всичко от родителите на Ари, особено ако е свързано с куидич. Така и не се научиха да поледнат отвъд себе си и да се опитат да раберат дъщеря си. Пък какво остава, да я подкрепят. Беше наистина тъжна история и Ясна не веднъж се беше опитала да говори с тях, да им обясни, че куидичът не е това, за което го мислят. Но и двамата бяха прекално тесногърди за това.

    Арина Орлова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 35
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl41
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 43
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 43
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 45
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 45
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 52
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  PizzaСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  CabbageСтудени дни - стари приятели  CheeseСтудени дни - стари приятели  BlueberryСтудени дни - стари приятели  AppleСтудени дни - стари приятели  BananaСтудени дни - стари приятели  TuttifruttiСтудени дни - стари приятели  BaconСтудени дни - стари приятели  RubyСтудени дни - стари приятели  HoneyСтудени дни - стари приятели  ChocolateСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  DiamondСтудени дни - стари приятели  Birthday1 

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Арина Орлова Вто Сеп 19, 2023 1:54 pm


    За едни тази история бе тъжна, а за други най-голямата драма в живота им. Орлови, като порядъчни аристократи, все още не можеха да преглътнат срама, че дъщеря им се цели към професионалистите. В техните представи „кудич” и „жена” бяха понятия, които никога не трябваха да се срещат на метла. И, тъй като притежаваха интелекта на човек от камената епоха, някой не можеше да промени мнението им.

    - Ще причини и още как! Даже инфаркт ще е малко! – изсмя се червенокосата и срещна погледа на приятелката си. Ясна въздъхна тежко и поклати глава. Преди няколко лета, седмокурсничката бе поела инициативата: „Да набием акъл в тъпите главици на Орлови”. Беше се подготвила подобаващо да им обясни какво пропуска. Уви, бе срещнала кравешки погледи и ненужен съвет от рода на: „Скъпа, какво ще кажат момчетата като те видят на летиш като главорез през игрището”.

    - Очарователни, както винаги. – лилавокосата все още не можеше да повярва, че съществуват хора, които да мислят, че единствената функция на жените бе да се омъжат след пълнолетие и да не се мяркат повече в бащиния дом. – Сигурно и изявление в пресата ще подготвят, че това не е тяхната дъщеря и някой черен магьосник ти е промил мозъка!
    - Вероятно! Даже последно ме заплашиха, че ако не се откажа от куидича ще го поръчат на асистента им да го подготви от сега! – каза го вяло, все едно не е голяма работа. Всъщност, Арина толкова бе свикнала с това отношение, че след време изобщо бе престанало да й пука. В нейната книга, семейството й можеше да се отрече от нея, и това нямаше да промени нищо.

    - Ариии....това е толкова...
    - ..нормално за тях. Но, остави ги! Те не са важни! Разкажи миии всичко за Софийските врабчета! – отново звучеше ентусиазирано и на секунда от това да започне да подскача на мястото си. Единствено, провесените крака от парапета я спряха да се изсили. – Това е толкова въъълнуващо!

    - Аз, също се вълнувам! – призна си Соколова и очите й блеснаха, сякаш забравила за секунда проблемите, които я задушаваха.
    - Ясна, това е най-добрия български отбор! Печелили са българския шампионат 10 пъти за последните 20 години! И миналата година участваха в Световното! – като заклет фен, Орлова следеше не само родната лига, но и всичко, което свързано с куидич. Вероятно познаваше повечето играчи само по стила им на игра. – Чух, че капитана им се е разделил с гаджето си.

    Намекът беше повече от ясен.
    - Арина, нямам намерение да отида в отбора и да свалям капитана!
    - И защо не? Висок, секси...свободен.
    – всичко най-важно бе чекнато. – И не забравяй – куидичен играч.

    Ясна Соколова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Ясна Соколова
    Ясна Соколова
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 39
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl42
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 28
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 24
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 28
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 28
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 40
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  Birthday1

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Ясна Соколова Вто Сеп 19, 2023 2:45 pm


    - АРИНА!
    - ЯСНА! 


    Двете момичета избухнаха в смях и снегът, който спокойно почиваше върху керемидите под тях се свлече надолу. Двете девойки се надвесиха и видяха как малката лавина затрупа една група ученици, които преминаваха под тях. Не успяха да различат кои бяха те, тъй като бяха само черни точици в снега, но със сигурност чуха недоволните им викове. Двете приятелки побързаха да приберат краката си, за да не ги видят, когато извъртяха глави нагоре и ругатните им се разнесоха наоколо. 


    - Май не разбраха, кои сме. - още заливаща се от смях рече Ясна. 
    - Май е всеизвесно, че двете с теб идваме често тук. Може и да се досетят кой е бил. - както винаги разумно ѝ възрази шестокурсничката. 
    - Е, какво да се прави. Не беше нарочно. - повдигна примирено рамене и отново се настани удобно на ръба.
    - Тааа... - Арина беше готова да се върнат на темата за капитана на Врабчетата. 
    - Казах ти, ще се съсредоточа в това да им покажа, че съм достойна да бъда при тях и ще тренирам усилено...
    - Аз пък чух, че усмивката му била толкова пленяваща, че момичетата около него припадали непрекъснато. - Орлова не се отказваше.
    - И така да е, не искам да имам нищо повече от професионални, може би приятелски отношения. Не мисля, че ми върви да смесвам любовта и куидича.
    - Е, не говори така... това, че веднъж не се е получило, не значи, че няма да се получи следващия. - Оптимистка до мозъка на костите си, това беше Арина Орлова. Едно от качествата, които Ясна толкова много харесваше в нея.
    - Добре, де. Просто не мисля да започвам с любовната интрига... - след което за миг се замисли. - Но да... мога да потвърдя, че слуховете са верни. Рижа коса, зелени очи... 
    - Леле, спри, че ще те убия и аз ще отида на твое място! - Арина скокна умело и се изправи на два крака, на парапета. - Случайно, може да паднеш... - продължи да се киска момието.
    - Трябва да си направиш косата лилава... и да играеш като търсач. - контрира я Ясна, който съмнително я наблюдаваше как смело стъпва по парапета. 
    - Лесна работа, до тук не виждам нищо непостижимо. - Червенокоската заплашително се приближи към Ясна с дяволитата си усмивка.
    - Арина, престани, накрая ще се подхлъзнеш и ще се чудя как да те спасявам. - седмокурсничката ѝ махна с ръка да си сяда обратно на мястото и да не се занимава с повече глупости. 

    Арина Орлова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Арина Орлова
    Арина Орлова
    Ученик, седми курс, дом "Северен вятър"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 35
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl41
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 43
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 43
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 45
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 45
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 52
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 36

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  PizzaСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  CabbageСтудени дни - стари приятели  CheeseСтудени дни - стари приятели  BlueberryСтудени дни - стари приятели  AppleСтудени дни - стари приятели  BananaСтудени дни - стари приятели  TuttifruttiСтудени дни - стари приятели  BaconСтудени дни - стари приятели  RubyСтудени дни - стари приятели  HoneyСтудени дни - стари приятели  ChocolateСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  DiamondСтудени дни - стари приятели  Birthday1 

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Арина Орлова Вто Сеп 19, 2023 3:05 pm


    В очите на Ари проблясваше дяволито пламъче, а усмивката й стана толкава широка, че заприлича на онази странна котка от мъгълското филмче за Алиса в страната на чудесата. Два реда съвършенно бели зъби проблеснаха срещу Ясна. Да, определено малката бе замислила нещо и, ако приятелката й не се усетише да избяга ведната щеше да се окаже забъркана в някоя каша. И то още през първите дни от куидичната си кариера.

    - Не е нужно да си изправям косата или да я боядисвам лилава. – изстреля изведнъж и намигна на другото момиче.
    - Арина. Каквото и да си намислила – недей! Не съм съгласна. – Соколова се прокашля и замаха бързо с ръце пред лицето на червенокосата, сякаш за да я разсее.
    - Ти никога не си съгласна, но... аз ще го направя, за да ти помогна! Капитанът ще ти падне в ръчичките...или в краката. – позасмя се малко и намести метлата, така че дръжката й да опира рамото й.

    - Кое от не искам да се забърквам в любовни драми не разбра?
    - Всичко! Ясна! Червенокос и със зелени очи! Направен е за теб!
    – Орлова вече беше убедена и само трябваше да се сдобие с един незначителен косъм от чуждата коса, за да осъществи плана си. Многоликовата отвара щеше да се погрижи за останалото.[/b]

    - Не помниш ли, че ти е скучно да играеш търсач.
    - Помня, но ще се жертвам за теб! Тоооолкова добра приятелка съм!
    – не можеше да каже, че е изненадана задето предложението й среща съпротива. Все пак, лилавокосата все още срадаше по онази мекица, която бе разбила сърцето й. Уви, Борис беше прекалено далеч, за да може Ари да го открие и да си поговори с него на четири очи. Но и това щеше да се случи. Все някога.

    - Не е нужно да правиш такива щуротии! Имам по-добра идея! Довечера в моята спалня – женска вечер! – бързо предложи седмокурсничката и се намръщи. – И внивамай повече, ще трябва да те спасявам накрая!
    - Няма нужда! Приемам поканата! – червенокосата вече бе възседнала метлата си, давайки знак, че е време за големия финал. – Хайде, да видим все още ли си все толкова добра или първото място ти се изплъзва, откакто го няма Вихър, който да ти помога!
    - Ариии, ще видиш ти! – това малко съревнование си беше тяхното нещо, откакто се познаваха. Даже учителите отдавна бяха спрели опитите си да ги вразумят. Последно бяха получили нещо като предупреждение: „Внимавайте да не се убиете, че ще ни станете на желирани тролове!”.

    Ясна Соколова харесва този пост.

    Ясна Соколова
    Ясна Соколова
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : Студени дни - стари приятели  Coin10 39
    Ниво : Студени дни - стари приятели  Untitl42
    Статистики :
    Студени дни - стари приятели  Streng10 Сила: 28
    Студени дни - стари приятели  Shield10 Издръжливост: 24
    Студени дни - стари приятели  Brain10 Интелигентност: 28
    Студени дни - стари приятели  Runnin10 Ловкост: 28
    Студени дни - стари приятели  Magic-10 Магия: 40
    Студени дни - стари приятели  Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : Студени дни - стари приятели  PearСтудени дни - стари приятели  MangoСтудени дни - стари приятели  ChiliСтудени дни - стари приятели  SausageСтудени дни - стари приятели  WatermelonСтудени дни - стари приятели  SapphireСтудени дни - стари приятели  EmeraldСтудени дни - стари приятели  Birthday1

    Re: Студени дни - стари приятели

    Писане by Ясна Соколова Вто Сеп 19, 2023 3:46 pm


    Време беше за големия финал, в който Арина и Ясна бяха изгряващите звезди. Спомняше си първия път, в който го направиха това спускане. Всяка една беше несигурна, но силно развълнувана да опита. Бяха леко плахи и не знаеха какво да очакват. Дори за момент си помислиха да се откажат. Но в крайна сметка се спуснаха. Вече няколко години по-късно, от онзи далечен момент, двете момичета бяха повече от сигурни в това, което правят. Движенията им бяха обиграни, дори не се замисляха за тях. Дори бяха добавили нещо ново, което изглеждаше още по-атрактивно и откачено. 


    Всяка възсядаше метлата си, хващаше я здраво и обръщаха гръб на пропастта. Така, стъпили на ръба на парапета, двете девойки скачаха назад, гледайки към сивото небе, здраво хванали метлите си. Оставяха си няколко секунди свободно падане и после рязко се извъртаха секунда преди да се разбият в покрива под тях. Извръщаха метлите си и на сантиметър от него, се спускаха като по пързалка. След което изкачаха от края на кулата и излитаха бясно надолу. Накрая вдигаха рязко метлите си и смеейки се радостно отпрашваха напред, безгрижни и леки, както никога досега.


    Така че, двете момичета се спуснаха и направиха, това което правеха най-добре...
    Да бъдат свободни, далеч от всякакви ограничения и правила.
    Да бъдат диви и непреклонни пред случващото се.
    Да бъдат Арина и Ясна. 


    КРАЙ 

    Арина Орлова харесва този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 6:09 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!