Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
2 posters

    the red flag waving never meant the same

    Винсент Салоу
    Винсент Салоу
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 8
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 2
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 2
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 4
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 2
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    the red flag waving never meant the same

    Писане by Винсент Салоу Чет Сеп 28, 2023 1:39 pm



    продължава от тук




    Веднъж озовали се навън, леденият въздух обля Вини от главата до петите като течността от чашата на жена, която особено много си вбесил. По всичко изглеждаше, че скоро щеше да завали сняг, тъй като нощното небе едвам се виждаше иззад мътносивата перелина, която го беше покрила. Винсент не беше сигурен на кое ще има възможността да се наслади първо - на снеговалежа или на почвата, когато тялото му се свлечеше безжизнено на земята. Ако си изиграеше картите правилно, обаче...

    - На колко години си, момче?!

    В гласа на шефчето се долавяше нещо повече от прост, подигравателен интерес, но Вини нямаше време да обърне внимание. За момент си помисли как изобщо бе стигнал до етапа в живота си, където беше възможно точно ГОБЛИН да казва на НЕГО, че е нисък и грозен.

    - Какво става тук? - ответникът понечи да се засмее или пък да му изръмжи нещо, но Салоу бързичко се поправи: - Някакъв шанс да стана част от него?

    На ТОВА му се викаше странна, но определено доста сериозна амбиция. Или пък... момчето просто си падаше по екшъна. Точно в момента имаше достатъчно неща да потиска, за да иска да си търси разсейка. Зад него се чу джвакането на нечии обувки, когато притежателят им пристъпи от крак на крак. Единствено по звука не можеше да определи дали Дария беше притеснена, ядосана или просто озадачена от развоя на събитията.

    - Не знаеш нищо значи. Не приказвай глупости. - отсече гоблинът и скръсти ръце. Скръсти ръце. А не му свети маслото на място. По неведоми пътища Божии, Винсент току-що се бе отървал от секирата - факт, който би зарадвал по-голямата част от населението. Както уточнихме обаче, Вини не се числеше към по-голямата част от населението и именно затова желанието му да си я върне изобщо не бе намаляло.

    - Искам да участвам. Имам какво да предложа в замяна... Информация.

    Отвърна му жестокото ехо на саркастичен смях.

    - Мислиш, че можеш да ми кажеш нещо ново за МОЯТА операция с МОИТЕ хора в МОЯ град?!
    - Не са твои... Не всичките.


    СЕГА вече вниманието бе насочено в правилната посока.

    - Какво искаш да кажеш, хлапе?
    - Винсент.


    Онзи изсумтя и промърмори тихо:

    - Нимод. Говори...
    - Онзи, на когото викате Чука.
    - Е?
    - Познавам го... Случвало ми се е да го следя.


    Едната рунтава вежда отсреща подскочи в изненада.

    - Защо?
    - Платиха ми. Не съм питал друго...
    - на секундата изстреля Винсент, почти гордо. - Не е само с вас.
    - Ти дори не знаеш кои сме "нас"!
    - Знам, че участва в десет набеза през последния месец. Знам също, че единият от тях е бил срещу ВАС, спомена ми го така помежду другото малкото ти приятелче от следобеда.


    Мълчание. Салоу го прие с наслада, наясно, че е тръгнал в правилната посока към добро забутване в нещо, с което не би трябвало да си има никаква работа.

    - Е?
    - Слушай...
    - Двадесет и три. Повечето от тях - на улицата... И една идея по-различни способности от повечето хора на каквато и да било възраст.
    - без грам свенливост издекламира момчето, прокарвайки пръсти през не особено късите си черни коси. - Не съм по преченето.

    И ЕТО ГО! Спасението на изтерзаната му от глупава сантименталност душа. Едно-единствено отривисто кимване, размяна на още няколко думи и красноречиви уговорки и сетне с няколко тихи "пук"-вания, Винсент и Дария останаха сами на улицата. И така... Винсент Салоу за пореден път намери начин да направи живота си опасен за здравето и абсолютно незаконнен. Така беше по-добре. Прекалено много мислене водеше до лоши неща.

    Арина Орлова and Лилиян Кардамова харесват този пост.

    Дария Воронина
    Дария Воронина
    Певица
    Певица


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 4
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 4
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 4
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 2
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 4
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Дария Воронина Чет Сеп 28, 2023 3:50 pm


    Въздъхна и свали китарата от гърба си, за да може да се облегне на стената зад себе си, понеже вече бе безопасно да го направи, след което бръкна във вътрешния джоб на якето и извади от там смачкана кутия цигари. Предложи на Винсент, който не отказа, но я изгледа с повдигнати вежди, сякаш по-скоро би очаквал шоколадови бонбони от нея. Тя не беше точно сериозен пушач, кутията стоеше в джоба ѝ с месеци и се вадеше само по „специални случаи“ (разбирайте ако се окажеше, че много ѝ се пуши докато пиеше нещо или просто решеше да ѝ гръмне главата), да речем че поводът бе специален.

    Осъзнаваш ли, че можеха да те убият? – попита я Вин без много да се церемони.
    - Но умрях ли? – тя го изгледа с присвити очи и наклонена глава.
    Не благодарение на малкото ти изпълнение.
    Беше специално шоу, което се вижда един път в живота, но не очаквам от теб да разбереш. Честити нови приятелчета, впрочем.

    Последното нещо, което можеше да се очаква, бе Винсент да предложи на престъпниците да работят заедно. Или пък трябваше да е първото? Не го познаваше достатъчно, да не кажа изобщо, но може би трябваше да е по-скоро първото. Колкото и да не искаше да го съди, нямаше как да е очарована, особено след като бе станала свидетел на каквото и да се случи преди малко, по дяволите. Е, поне не умряха…

    Изпуши цигарата на няколко дръпки и я изгаси в кошчето за боклук. Време беше да се прибира, не ѝ се връщаше обратно в бара, но и нямаше намерение да стои тук и да мръзне, колкото и приятна да бе компанията. Тя не бе точно приятна, де.

    Е, благодаря за разнообразяването на вечерта – направи физиономия, докато го казваше – Но аз мисля да си вървя вкъщи на топло.

    Взе си музикалния инструмент, прехвърли каишката през рамо и тръгна да се обръща, но нещо я спря. Не искаше да го… оставя? Нямаше обяснение защо, след като изобщо не я интересуваше, а и постави живота ѝ в опасност в рамките на пет минути от виждането им. Би трябвало да не иска да го вижда повече, но… Червеното беше хубав цвят.

    Ако искаш можеш да дойдеш с мен… Имам ябълки за онзи пай. И вероятно по-добро уиски от това тук.

    Даже не се обърна да го погледне, ами направо тръгна. Ако искаше, щеше да дойде. Ако не… Е, можеше да си намери друга интересна компания, очевидно му се получаваше.

    Лилиян Кардамова and Валда Хелвиг харесват този пост.

    Винсент Салоу
    Винсент Салоу
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 8
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 2
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 2
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 4
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 2
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Винсент Салоу Чет Сеп 28, 2023 4:08 pm


    В главата му жужеше рояк от хиляди пчели, които не можаха да бъдат примамени дори от обещанието за ябълков пай. По дяволите, не се ли предполагаше точно тези насекоми да налитат на сладко!? Проследи бавно отдалечаващата се Дария с поглед и замислено дръпна отново от цигарата, която му бе предложила. Беше по-силна, отколкото би предположил - и цигарата, и момичето. Цъкна с език и се ухили - беше хубаво живота да те изненадва от време на време, помага да те държи буден. Хвърли недопушената цигара в една локва и се впусна да догони рижавка.

    - Толкова ли съм чаровен? - попита, когато се изравниха.
    - Моля? - попита изненадано тя, било то от въпроса или от това, че изобщо беше тръгнал подире ѝ.
    - Признай си - каниш ме у вас, защото чарът ми е неустоим.
    - Нещо си се самозабравил.
    - тръсна невярващо глава Дария.
    - Просто не мога да разбера защо точно ТАКА реши да ми предложиш да разгледам вътрешността на дома ти. Все пак след първа среща това си е малко мръснишко...

    Ето толкова бързо превключваше скоростите Винсент. От четвърта на втора, вдигаше оборотите, двигателят пръхтеше измъчено, а той се правеше, че изобщо не забелязва. Ако сдадеше багажа, щеше да си купи нов. Не е като да не можеше да си го позволи.

    Дария го погледна с крайчеца на окото си, като не забави крачка. Винсент намери нещо в изражението ѝ за крайно забавно.

    - Ако продължаваш в тоя дух, ще останеш без пай.
    - О не, не и паят!
    - ахна той пресилено и се изсмя. Една част от него се чудеше какво по дяволите прави и защо се мъкне с нея, ставаше късно, трябваше да се прибира, Валда сигурно вече му беше простила, не можеше да рискува да изпадне отново в немилост толкова скоро. На другата, по-голямата и по-настоятелна част пък ѝ беше скучно. А когато тя се обадеше, Вини нямаше какво да направи, освен да седи мирно и да изпълнява повелите ѝ.

    Лилиян Кардамова, Валда Хелвиг and Дария Воронина харесват този пост.

    Дария Воронина
    Дария Воронина
    Певица
    Певица


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 4
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 4
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 4
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 2
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 4
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Дария Воронина Чет Сеп 28, 2023 6:55 pm


    Някак си не очакваше наистина да дойде и сега рязко се зачуди в какво състояние е жилището ѝ. Дали имаше забравени неизмити съдове? Чорапи или бельо, които не бяха прибрани? Тия неща обикновено се проверяват преди да решиш да каниш хора на гости, но това са подробности, все пак и тя не знаеше, че ще го кани.

    Не им отне много време да стигнат до работилницата и Дария побърза да отвори, долепяйки длан до едно място отстрани на вратата. Обичаше магическите начини за сигурност, колкото и запленена да бе от мъгълските изобретения и навиците им да използват катинари и ключове за щяло и нещяло. Звънчетата над прага издрънчаха нестройно, когато отвори, за да се намърдат вътре. Там се търкаляха изрезки от дървесина, скъсани струни и метални елементи и миришеше силно на лак за дърво. Винсент подсвирна:

    - Тук ли живееш? Доста неочаквано.
    - Глупости! – Воронина изсумтя и посочи стълбището в дъното – Нагоре по тези. Това ще се превърне в магазин за музикални инструменти... някой ден.

    Заизкачваха се нагоре, където от върха на стълбите започваше направо апартаментът. Представляваше сравнително широко помещение, което бе едновременно кухня и хол, а отделно имаше спалня и баня. Не беше кой знае какво (като за човек израснал в имения), но вече си го беше направила уютно.

    - Пиенето е там, харесай си нещо, докато се преобличам – показа му един шкаф, върху който се мъдреше грамофон – В домашни дрехи – побърза да добави, когато на лицето му цъфна усмивка, която плачеше за шамар.

    След десетина минути вече вадеше съдове и прибори от шкафове, докато един нож белеше ябълки, а Винсент седеше на дивана с една от двете ѝ чаши за уиски. Изглеждаше толкова странно тук, сякаш сънуваше, но още не го беше осъзнала. Освен това беше първият човек, който ѝ идваше на гости, което ѝ се струваше още по-странно. Поклати глава, докато замесваше масленото тесто за пая. Само за това не използваше магия, защото имаше чувството, че не се получава достатъчно добре, за сметка на охлаждането и изпичането. Когато тестото бе станало хомогенно и го охлади достатъчно, за да става за разточване без да се лепи, Дария забърка плънката от нарязаните ябълки, захар, канела, малко индийско орехче и царевично нишесте и я „сготви” в една тенджера. После разточи тестото и го сложи във формата, изсипа плънката вътре и наряза лентички за „плетката” отгоре, която направи бързо и сръчно. Още едно замахване с магическата пръчка и паят се завъртя пред нея, изпичайки се до златисто. Домашни магии, най-добрите магии.

    - Ето, заповядай – занесе му възголямо парче в чиния, в която сложи топка ванилов сладолед – Забравих да сложа щипка любов, но вярвам, че ще го преживееш.

    Ухили се. На челото ѝ имаше тесто, но иначе изглеждаше доволна от работата си.

    Лилиян Кардамова and Винсент Салоу харесват този пост.

    Винсент Салоу
    Винсент Салоу
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 8
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 2
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 2
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 4
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 2
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Винсент Салоу Чет Сеп 28, 2023 8:33 pm


    През цялото време, в което Дария се суетеше, Винсент не бе продумал и дума, ами седеше с кръстосани крака на дивана и р а з м и ш л я в а ш е. Рядко се случваше да се види, че разсъждава... не защото не го правеше, а защото не го показваше. Непукизмът му бе част от стила и не трябваше да личи, че може да бъде и нормален интелигентен човек. Да не говорим пък за такъв, който в крайна сметка, след множество връзки, скъсвания и безумно много скандали, бе успял да разбере поне мъничко какво тече из главата на побърканите същества, които бяха жените.

    - Защо съм тук? - почуди се на глас.

    Или пък не.

    - Хъ? - изхъмка Дария и се свъси вежди, от което парченцето тесто се нагъна, отлепи се и пое своя път към земята.
    - Не се прави, че не ме чу.

    Колкото и да напъваше сивото си вещество, можеше да измисли една-единствена причина да бъде поканен в дома на лисичката и (разбира се) тази причина беше повече от очевидна. Беше видял как го гледа тя, беше прочел всички онези познати и неизказани укори, с които се сблъскваше цял живот в погледа ѝ. Кой знае пък - може би изпълнението в уличката преди малко наистина я беше разгорещило, въпреки, че твърдеше, че измръзва.

    - За да ти направя пай. Нали обещах. - и вдигна тестеното изделие като жертвен агнец пред олтара, за да затвърди думите си.
    - Само?
    - Че защо иначе?
    - Сещам се за поне една друга причина.
    - Аз не се.
    - Да ти я кажа ли тогава?
    - А ти защо дойде?
    - избяга от въпроса Дария като лисица, подгонена от гончета.

    Защо беше дошъл? Защото му беше скучно, но това вече го уточнихме. Отчасти се надяваше причината, поради която наистина беше тук да съвпада с онази причина от представите му. Може би това беше лоша идея, но какво пък - можеха да сключат... да речем бизнес споразумение от интимен характер. Тя беше нова тук, той беше нов тук - не е ли най-естественото нещо да побързаш да намериш другарче за подобни приключения?

    Когато се изправи, раменете му изпукаха. Приближи Дария, която замря на място, а когато разстоянието между тях се скъси дотолкова, че да може да помирише напоения с канела и индийско орехче въздух около нея се спря и вдигна чашата си като преграда между тях. Беше празна.

    Ясна Соколова харесва този пост.

    Дария Воронина
    Дария Воронина
    Певица
    Певица


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 4
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 4
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 4
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 2
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 4
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Дария Воронина Чет Сеп 28, 2023 9:45 pm


    Дария беше от хората, които като ти кажеха „Ела да ти направя пай” имаха предвид наистина това. Изобщо не се беше замисляла за това как би могла да се възприеме поканата ѝ, нито пък за „другата причина”. Разбира се, сега като каза изведнъж се замисли. И започна да си представя неща и изведнъж в стаята бе твърде горещо, но веднага изключи образите, които се занизаха из главата ѝ като на филмова лента (нали така му викаха мъгълите?). Преди... не чак толкова много години със съученичките ѝ намираха момчетата за противни и глупави, сега... през повечето време беше същото, честно казано (често и с право). Винсент не ѝ се струваше нито противен, нито глупав, но идеята да иска нещо подобно от него бе просто безумна.

    Да, струваше ѝ се привлекателен и странен... и страшен... и в някой друг живот вероятно би поискала да се запознае по-подробно с острите му ръбове, би му позволила да забие неиздяланите си трески в нея, би го оставила да я обсеби. Вероятно дори би се влюбила несподелено в него, просто защото изглеждаше толкова лесно постижимо - той беше като голяма част от героите в книгите, които четеше понякога и по които въздишаше. И по него би въздишала в някой друг живот. Но в този?

    Разсмя се от сърце, поклащайки глава и му взе чашата, за да я напълни отново, оставяйки чинията с пая на масичката.

    - Ако е причината, за която вече си мисля, много благодаря за което – не – обади се през рамо, докато наливаше.
    - Не, защото искаш да се правиш на примерна или...
    - Не, защото ще ми е странно ако трябва после да ми се извиняваш. Поне такъв опит имам до сега, ако ще и да не е много. Ще се чувствам дискомфортно и от твое име. Разбира се, не изключвам възможността да се наложи аз да ти се извинявам, тогава ще се чувствам неудобно само от свое.

    Сипа и на себе си, след което му подаде неговата чаша, докато отпиваше от своята и не сваляше поглед от лицето му.

    - Може би просто трябва да опиташ пая, той едва ли ще те разочарова.

    Ясна Соколова, Лилиян Кардамова and Винсент Салоу харесват този пост.

    Винсент Салоу
    Винсент Салоу
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : the red flag waving never meant the same Coin10 50
    Ниво : the red flag waving never meant the same Untitl37
    Статистики :
    the red flag waving never meant the same Streng10 Сила: 8
    the red flag waving never meant the same Shield10 Издръжливост: 2
    the red flag waving never meant the same Brain10 Интелигентност: 2
    the red flag waving never meant the same Runnin10 Ловкост: 4
    the red flag waving never meant the same Magic-10 Магия: 2
    the red flag waving never meant the same Clover10 Късмет: 2

    Re: the red flag waving never meant the same

    Писане by Винсент Салоу Съб Сеп 30, 2023 1:43 pm


    Не можа да проумее в каква хипотетична ситуация ТОЙ щеше да се извинява на НЕЯ, но не беше нито времето, нито мястото да задълбава. Длъжен беше все пак да попита - отдавна се бе научил, че когато се разкрие възможност за нещо интересно само глупак не би се пресегнал да я проучи. Съдбата обича смелите и така нататък...  

    Любопитството обаче не познаваше подобен свян, затова Вини се облегна с лакти на плота и килна глава по посока на Дария.

    - Кой ти се е извинявал?
    - Май изпусна главната идея...
    - И защо? Толкова ли беше зле?
    - Не ми се говори за това. Опитай пая.
    - Ммм, вкусно.
    - прегът - Обещавам, че тайната ти ще е в безопасност с мен.
    - Както беше в безопасност тайната на онзи пич от "следобедната среща"?
    - повдигна вежди критично тя.

    Ауч - явно освен че приличаше на лисичка, също така слухтеше като такава.

    - Онази тайна беше по-различна.
    - Всички тайни са еднакви по природа.
    - Не е вярно, някои са по-незначителни от други. Като тази например.
    - Според теб какво ще му направят... На онзи... Чука...
    - Хмм...
    - Вини се замисли и отчупи още малко от пая, направо с пръсти, като го топна в малка локвичка разтопен сладолед. Дария се смръщи при вида на пръстите, които се докоснаха до устните му и му подаде една лъжичка. - Ще проверят дали това, което им казах е истина. Ще го следят, може да му лепнат и някой подслушвател. А когато видят, че съм им казал истината, най-вероятно ще му теглят куршума.
    - Това е ужасно!
    - Не съм виновен аз, че е бил невнимателен.
    - сви рамене Вин. По дяволите, сладкишът наистина си го биваше. - Когато не можеш да кантариш две страни, по-добре изобщо не го прави.
    - Дано поне си е заслужавало...
    - Все още няма как да знам. Но съвсем скоро всичко ще се изясни.
    - центрира я с поглед и по устните му плъзна нещо като крива усмивка - Ти нещо бая се заинтересова от малката ни размяна на реплики преди малко. Да не би да проявяваш интерес в линията ми на работа?
    - Нищо подобно.
    - отсече Дария, но не успя да прикрие замисленото пламъче, което се отрази в зениците ѝ за миг.
    - Мисля, че ще бъдеш добра в тази сфера. Никой не би заподозрял такова невинно девойче като теб. Перфектната къртица.

    Или лисица.

    Лилиян Кардамова and Валда Хелвиг харесват този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 10:48 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!