Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
3 posters

    ★ Книжарница „Левитиращи страници“

    Разказвачът
    Разказвачът
    Администратор на форума
    Администратор на форума


    ★ Книжарница „Левитиращи страници“

    Писане by Разказвачът Чет Дек 29, 2022 2:37 pm


    Custom Image

    Книжарницата се намира по средата на ул. „Таласъмска“. Помещава се в една много красива сграда на три етажа, с измазани сини стени и червен покрив. Книжарницата не може да бъде сбъркана, тъй като навсякъде по фасадата й, а и във въздуха около нея, винаги могат да се забележат прочутите левитиращи страници. Последните представляват две страници, слепени една с друга, които се държат като птички – размахват „криле“ и обикалят насам-натам.

    Вътре в книжарницата е просторно, светло и чисто. Както може да се очаква, навсякъде има шкафове и лавици с книги. Някои от книгите периодично изскачат от мястото си и „политат“ нанякъде. Това е така, защото клиентите се изисква само да кажат гласно името на книгата, която търсят, за да долети тя при тях.

    До втория и третия етаж се стига по изящни вити стълби. Горе има още шкафове с книги, както и кресла, на които клиентите могат да поседнат, докато си почиват или прелистват някоя книга.

    В целия магазин се носи приятен аромат на нови пергаменти и мастило, а тишината се нарушава само от пърхането на страници.

    Книжарницата е собственост на Теяри – възрастна таласъмка с набръчкано лице и големи живи очи, винаги облечена в ярки цветове. Всички се учудват, когато разберат, че тя е единственият член на персонала на книжарницата. Тея обаче никога не се оплаква и даже настоява, че все още е млада и няма нужда от помощ. С нея е удоволствие да се разговаря, тъй като неизменно е отзивчива и весела.

    1. Не забравяйте, че всеки пост Ви носи 1 точка към статистиките или 10 галеона. Нужно е да се отчетете в тази тема (клик)
    2. В описанието по-горе има линкове, от които можете да получите по-добра представа за някои неща. 
      Разказвачът
      Разказвачът
      Администратор на форума
      Администратор на форума


      Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

      Писане by Разказвачът Пет Дек 30, 2022 8:28 pm



      Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра F7539d52b823c9e36e99765a50cbcf87dfae2f3e


      Защита срещу черните изкуства

      „Докосване до непознатото“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. интелигентност

      „Среща с призрак“
      Цена: 12 галеона, бонус: 1 т. късмет

      „Практическа магия срещу черните изкуства“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. издръжливост

      „Черните изкуства: Ръководство за себеопазване“
      Цена: 21 галеона, бонус: 2 т. интелигентност

      „Слабото място на черните изкуства“
      Цена: 22 галеона, бонус: 2 т. сила

      „Изправяне срещу непознатото“
      Цена: 24 галеона, бонус: 2 т. ловкост

      „Черните изкуства - надхитрени“
      Цена: 33 галеона, бонус: 3 т. издръжливост

      „Защитна магическа теория“
      Цена: 35 галеона, бонус: 3 т. късмет


      Трансфигурация

      „Трансфигурация за начинаещи“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. сила

      „Ръководство по Трансфигурация за напреднали“
      Цена: 14 галеона, бонус: 1 т. магия

      „Преходна Трансфигурация“
      Цена: 22 галеона, бонус: 2 т. късмет

      „Теоритична трансфигурация“
      Цена: 23 галеона, бонус: 2 т. издръжливост

      „Зоомаг или измамник?“
      Цена: 42 галеона, бонус: 4 т. интелигентност


      Вълшебство

      „Постижения във Вълшебството“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. интелигентност

      „Омагьосана книга за омагьосани“
      Цена: 14 галеона, бонус: 1 т. ловкост

      „Невидима книга за невидимото“
      Цена: 22 галеона, бонус: 2 т. издръжливост

      „Ръководство към магията“
      Цена: 24 галеона, бонус: 2 т. сила

      „Стандартни заклинания“
      Цена: 38 галеона, бонус: 3 т. магия

      „Летекодът: пътешествие в непознатото“
      Цена: 43 галеона, бонус: 4 т. късмет


      Магически създания

      „Видове змейове в България“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. интелигентност

      „От яйцето до пъкъла“
      Цена: 15 галеона, бонус: 1 т. сила

      „Пернати или копитни?“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. късмет

      „Страховити обитатели на подводните глъбини“
      Цена: 22 галеона, бонус: 2 т. сила

      „Монолог на вампира: Между живота и смъртта“
      Цена: 32 галеона, бонус: 3 т. издръжливост


      Отвари и Билкология

      „Свръхсилни отвари“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. ловкост

      „Хиляда магически билки и плесени“
      Цена: 14 галеона, бонус: 1 т. интелигентност

      „Енциклопедия за гъбите“
      Цена: 22 галеона, бонус: 2 т. магия

      „Магически растения на Черно море“
      Цена: 24 галеона, бонус: 2 т. късмет

      „Отвари за напреднали"
      Цена: 34 галеона, бонус: 3 т. интелигентност

      „Основни магически лечебни билки и рецепти"
      Цена: 41 галеона, бонус: 4 т. сила


      История на магията

      „История на българската магия“
      Цена: 12 галеона, бонус: 1 т. ингелигентност

      „Велики магьосници на 20 век“
      Цена: 13 галеона, бонус: 1 т. издръжливост

      „Древни заклинания и магии“
      Цена: 24 галеона, бонус: 2 т. ловкост


      Пророкуване, Древни руни, Аритмантика

      „Предсказване на непредсказуемото: как да се защитим от изненади“
      Цена: 14 галеона, бонус: 1 т. късмет

      „Счупени кълба: когато късметът ни напусне“
      Цена: 15 галеона, бонус: 1 т. издръжливост

      „Прокоби за смърт: какво да правим като разберем, че идва най-лошото“
      Цена: 25 галеона, бонус: 2 т. интелигентност

      „Книга за нумерологията“
      Цена: 24 галеона, бонус: 2 т. сила

      „Нумерология и граматика“
      Цена: 34 галеона, бонус: 3 т. издръжливост

      „Квинтесенцията: Пътешествие“
      Цена: 33 галеона, бонус: 2 т. ловкост

      „Оракулът на сънищата“
      Цена: 42 галеона, бонус: 4 т. магия

      1. Ако желаете да купите пръчка, директно я отчитайте в темата за отчет!
      2. Не забравяйте, че в зависимост от нивото на героя Ви сте ограничени колко предмети може да закупите за една форумна година (клик тук).
        Косара Вълканова
        Косара Вълканова
        Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
        Ученик, четвърти курс, дом


        Галеони : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Coin10 11
        Ниво : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Untitl37
        Статистики :
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Streng10 Сила: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Shield10 Издръжливост: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Brain10 Интелигентност: 7
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Runnin10 Ловкост: 10
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Magic-10 Магия: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Clover10 Късмет: 8

        Бобчета : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SausageКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра BlueberryКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра PearКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SapphireКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра EmeraldКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Birthday1

        Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

        Писане by Косара Вълканова Вто Мар 19, 2024 3:47 pm



        @Владислав Аршавин

        Кап.
        Кап.

        Колко точно зле може да потръгне една учебна година? От момента, в който беше започнала да се подготвя за заминаване обратно в Мунгав, сякаш някой я беше урочасал да виси с краката нагоре, с мантия усукана около главата, и ръце, мятащи се във всички посоки като преварени спагети, които отчаяно се опитват (но трагично, не успяват) да намерят плочка в кухнята, към която да се засилят и залепят. Първо кучето на сестра й разкъса пет чифта чорапи, от всеки все левия*, та сега крачеше по калната улица с един зелен чорап на левия крак, и един син, на бели точки, осезаемо по-къс, на десния. После мастилницата й се разсипа в прясно приготвения куфар, та трябваше да пере (на ръка, защото естествено, и токът спря) всичките си мантии, тъй като не можеше просто да размахва пръчка у дома през лятото. А да, да не забравяме, че и пръчката й непрекъснато изчезваше и се появяваше на най-различни места. Поне четири пъти трябваше да я прибира обратно в куфара, и накрая всеки път се оказваше скрита зад някоя книга, дреха, завеса или саксия. Нещо, за което почти отново беше обвинила кучето, докато не се замисли как би я навряло толкова старателно на най-горния рафт на библиотеката (но и това не го оневини напълно).

        Кап.

        Може би бяха пропуските в паметта й, може би някакво домашно духче й въртеше номера, но това днес беше метафоричния капак, който захлюпи метафоричната тенджера с вряла вода и я накара да избухне. Криво-ляво, се беше подготвила да потегля. Оставаше й само да купи новия комплект с учебници (който кой знае дали вийлите щяха да й оставят свободно време да използва), една-две резервни мантии и поне три чифта неунищожими чорапи, изплетени от еднорозени косми**. Десет минути максимум, вътре и вън от Торбаланово. Може би двайсет, ако седнеше да си отдъхне в някое кафене, далеч от домашните проблеми. И точно когато се виждаше светлина в края на тунела, на три крачки от вратата на "Левитиращи Страници", както явно щеше да й върви тази година,..

        Кап.
        Кап.
        Кап-кап-капКапКапкАпкаПодяволитеивсичкикапкинасветакаквоетовапроклятие…

        - АаАааагррраа!

        Не беше точно вик, не беше и точно ръмжене. Но някакъв звук се изтръгна от гърлото на Косара, след поредната капка, която леко плисна на земята до крака й. Беше стиснала на топка подгизналия списък с учебници и пособия, в също толкова подгизналата си ръка, до също толкова подгизналата си цяла дясна страна, и всичко това защото някой си беше решил да кара колело бясно покрай нея, все едно закъснява за среща на Великия Магьоснически Съвет или-каквото-там-правеха-в-министерството-бързащите-министри. И естествено, тъй като ще е такава година, беше прелетял точно през локвата до нея с такава сила, че каквато вода имаше на земята, сега беше попила до костите й.

        - Някой май не си е пил хапчетата, хах.

        Главата на Косара рязко се развъртя във всички посоки, които врата й можеше да поддържа с фабрични настройки, и имаше пълното намерение да засили парчето пеаргамент с разтечено по него мастило право в лицето на който беше направил тоя коментар, докато не срещна погледа на едно момче, което тъкмо минаваше покрай нея.

        - Нещо смешно ли намираш в... това? - излая четвъртокурсничката и размаха многозначително ръце наоколо.
        - Опа..
        - Опа я.
        Ако ноздрите на Вълканова можеха да изпускат кълбенца дим като дракон, би го правила поне 14 секунди. Толкова някъде й отне да забележи кой точно стоеше пред нея. Или по-точно кой не стои пред нея. Все още нямаше медальон на врата си. “Просто първокурсник.
        Въздиша дълбоко и отчаяно, внезапно усещайки сребърния юмрук, скрит под пуловера й, по-тежък от оловна котва. Което беше силно подходящо, тъй като се чувстваше също толкова наквасена, колкото ако се беше гмурнала до дъното на морето. Пустото море, кога щеше да я остави намира.

        - Спокойно, нищо няма да ти направя. Просто не ми е… ден. - Изгледа го от глава до пети, после се огледа. - Трябва да внимаваш пред кого говориш такива работи, някои нехранимайковци от по-високите курсове не прощават толкова лесно. Не си ли малко малък да обикаляш Торбаланово сам?

        Последното избоботи леко разсеяна, тъй като беше в търсене на пръчката си. Нямаше нужда да хваща и пневмония. И о, чудо, пак-я-нямаше.



        * Не ме питайте как се определя кой чорап е ляв. Не знам. Съсловието на любителите на чорапи също не знае. Нито първоизобретателят им. Но Косара, въпреки всичко това, някак знаеше, и това сега да носи десен чорап на левия си караше вътрешностите й да се набалончват.
        ** Или от каквото там се плетат неунищожимите чорапи, беше готова да даде цяло състояние, стига големият й пръст да не се налага да е в отделна вселена от останалите, промушил се през дупка, която не беше забелязала сутринта. И да не носи ДЕСНИ ЧОРАПИ НА ЛЕВИЯ СИ КРАК. Ъгх.



        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра 0fe23c7ea8f00f4a1cbf2cc7e6d1f701f4d79bc6

        Владислав Аршавин харесва този пост.

        Владислав Аршавин
        Владислав Аршавин
        Ученик, първи курс, дом "Северен вятър"
        Ученик, първи курс, дом


        Галеони : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Coin10 63
        Ниво : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Untitl37
        Статистики :
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Streng10 Сила: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Shield10 Издръжливост: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Brain10 Интелигентност: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Runnin10 Ловкост: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Magic-10 Магия: 1
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Clover10 Късмет: 1

        Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

        Писане by Владислав Аршавин Сря Мар 20, 2024 12:46 am


        Извини ме за грубото ми държание преди малко, казвам се Владислав Аршавин, приятно ми е да се запознаем. – Момичето го отново го изгледа изпитателно. Явно се чудеше какво да каже. Изглеждаше объркано и изнервено като трескаво опипваше дрехите си търсейки нещо
        Здравей добави с небрежна усмивка. Аз съм Косара. Е не си ли малко малък да обикаляш сам из Торбаланово? – Повтаряйки отново въпроса видимо се почувства нелепо, явно понеже самата тя в момента изглеждаше така сякаш не се намира на правилното място. Усещането вероятно се засили дори повече, когато с крайчеца на окото си видя, че това момче, което нямаше медальон, следователно още не беше започнало да учи в Мунгав имаше магическа пръчка, която някак гордо стърчеше затъкната в мантията му.

        Не виждам защо да не трябва! – Баща ми не успя да намери аргументи против посещението ми. Е може да съм изпуснал тази малка подробност, че ще дойда сам. Въпреки това трябва да отбележа, че съм въоръжен и опасен. – С лека насмешка отвърна и гордо потупа магическата си пръчка.

        Косара леко се засмя на шегата на момчето докато започваше да ровичка в нацапаният си с мастило куфар. При други обстоятелства сигурно би проявила и по–голямо любопитство  реши Влад, но явно наистина днес не беше в добро настроение. Пренебрегвайки липсата на особено внимание момчето продължи да разказва за себе си. Обясняваше как е дошло тук за да закупи книги и пособия, как се надява да попаднем в дом  „Северен Вятър“ където били цялото му семейство от поколения. Прескачайки от тема в тема разказваше истории за детството си и се фукаше какви магии може да прави. Косара силно се съмнваше, че всичко казано е доста хиперболизирано и някак си невинно и по детински преувеличено.

        Мхмммм, да да разбира се..... – Машинално повтаряше Косара докато дъвчеше кичур от черната си коса, а веждите и се кривяха във всевъзможни посоки.

        Ами ти май въобще не ме слушаш! – Обидено възкликна Влад и нотка на тъга пробяга по изразителното му. – Е тогава няма да ти кажа какво точно имах предвид с репликата „Че май някой не си е пил хапчетата“.

        Хей! Ако ще се заяждаш не си мисли, че ще го търпя! Както вече може би си забелязал търся магическата пръчка. Нямам нито време, нито желание да хабя излишни нерви и да се занимавам с дребни самохвалковци като теб.

        Хаа! Я виж ти..... Щях много да се обидя, от определението самохвалко ако не осъзнавах, че имаш сериозна причина да изпадаш в истерия. И държа да отбележа, че не съм дребен по – висок съм дори от повечето третокурсници които познавам!

        Да, да ти си истински ИСПОЛИН!!! Имаш ли да ми кажеш още нещо или най-после ще ме оставиш да потърся пръчката си на спокойствие?

        Добре де, добре. Ще бъда възможно най-кратък..... Една от преподавателките ми в мъгълското училище беше в доста напреднала възраст. Използваше някакви мъгълски хапчета наречени „ Гинго билоба“. Според нея те допринасяха за добра памет и концентрация. Може би ако и ти беше взела от тях, щеше да забележиш, или поне да си спомниш къде точно изпусна пръчката си. Аз обаче забелязах и те последвах за да те предупредя, но нещо се отплеснахме в шеги и закачки. – Владислав неволно притрепери при вида на гневната физиономия насреща му.

        Добре де, ще ти помогна да я намериш, след това обаче ще изпълниш няколко мои желания. Нищо абсурдно или ...

        ДА ТИ ПРИЛИЧАМ НА СКАПАНО ДУХЧЕ ИЗЛЯЗЛО ОТ ВЪЛШЕБНА ЛАМПА?!?!?!


          Ами аз такова... – Видимо засрамено запелтечи Влади. – Просто се надявах да ми помогнеш да избера книгите си за училище, забравил съм си списъка, после може да ме придружиш до магазина за магически одежди. Ако ми остане някой друг галеон обещавам да ти взема като подарък най-хубавият и екстравагантен чифт чорапи, който имат!!!

        Пейо Желев and Косара Вълканова харесват този пост.

        Косара Вълканова
        Косара Вълканова
        Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
        Ученик, четвърти курс, дом


        Галеони : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Coin10 11
        Ниво : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Untitl37
        Статистики :
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Streng10 Сила: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Shield10 Издръжливост: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Brain10 Интелигентност: 7
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Runnin10 Ловкост: 10
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Magic-10 Магия: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Clover10 Късмет: 8

        Бобчета : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SausageКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра BlueberryКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра PearКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SapphireКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра EmeraldКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Birthday1

        Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

        Писане by Косара Вълканова Сря Мар 20, 2024 9:46 pm



        @Владислав Аршавин

        Древните магове някога са ползвали упражнения за дишане за подобряване на концентрацията и общото състояние на бодър дух и спокойствие. Бяха описани в дебели книги, подвързани с бамбукова кожа с полускъпоценни камъни в гръбнака, които да носят на четящия душевен мир.

        Сигурно. Може би. Косара и да беше чувала за тях, беше очеизбождащо, че надали е била дори на един континет с тия книги, камо ли в една стая. И със сигурност не ги беше чела, защото иначе през главата й нямаше да преминат толкова бурно толкова много емоции наведнъж.

        Погледна надолу към различните си чорапи, леко изкривявайки крака настрани, и я блъсна погнуса от усещането, как единият й стяга на глезена, докато другият бавно и славно се плъзга надолу към същата дестинация, но дори да стигнеше до равно положение, пак щеше да се усеща различно, и това я  п о б ъ р к в а ш е. Веднага след това се сепна от собствения си вик (въпреки че беше логично това да се случи съвсем в началото, но понякога има лагове в системата, и на най-добрите се случва) и прехапа устна за части от секундата. Добре. Вдиш. Издиш.

        Да започнем отначало.

        - Да знаеш, че описанието “най-екстравагантните” е единственото, което ме убеди, така че се постарай, - каза, забождайки показалец в гърдите на момчето срещу нея, след което изпъна цялата си длан, - Косара Вълканова.
        - Ама запознахме се вече, нали помниш, преди малк…
        - Шът! - Вирна нос тъмнокоската, след което кимна и бутна ръката си малко по-напред натъртвайки, - Косара Вълканова, приятно ми е да се запознаем.

        Първокурсника хвана само върховете на пръстите й с изражение, пълно със съмнения и смоталеви името си отново, завършвайки с осезаема въпросителна. Мисълта, че сигурно пресмяташе наум колко точно е кентавърската доза гинко-билоба и дали би й стигнала, или беше неспасяем случай, я накара да се усмихне и вътрешно, и външно. Понякога объркваше хората. Но пък ако им пречеше да са объркани, знаеха къде е вратата. Не-наистина-съществуваща, социална врата. Така де, не й пречеше да не й говорят, ако толкова лесно ще се шашкат. Пък и всичко си имаше непробиваема логика - започваха отначало. Значи, от самото начало. И още по-важно - значи нищо между първото им представяне и този момент вече не съществуваше. Пуф! Беше изтрито. Щеше да стои забутано някъде в тъмните кътчета на главата на Вълканова и от време на време да сънува кошмари заради него, но през останалото време, както вече казах, пуф.

        - Давай да я търсим тая пръчка, че ми подгизнаха кокалаците, пък само по един от всеки вид си имам, - измърмори тъмнокоската и забучи нос надолу, сбръчвайки лице в изкривена гримаса и присвивайки очи, все едно това ги превръщаше в концентрирани лупи. Владислав погледна назад за момент, дали от срам да не го видят с нея или обмисляше варианта да избяга и да потърси помощ другаде, но в крайна сметка я последва, настигна я, и я издърпа за ръкава.
        - Не е тук, малко по-нататък, помня, че до мястото имаше саксия с петунии. А знаеш ли, че петуниите са много по-ароматни вечер? Мъгълите мислят, че е за да привличат нощни пеперуди, но всъщност първоначално феите са унищожавали видовете, които ухаят по цял ден, защото ирландския феникс не понася миризмата им, и така могат да спят под цветовете им необезпокоявани.
        - Ти си досущ като ходеща енциклопедия, а?

        Невинни. Ще взимат невинни деца, които обичат да учат за феи, заклинания и билки, и ще ги превръщат в… Какво? Какво точно ще правят с нас в Мунгав? Всичкото това разделение по групи, задачите, следенето, строгите правила… Наказанията…? Накъде води всичко това? Та ние всички сме просто деца…
        Имаше чувството, че медальонът ще изгори дупка в сърцето й, въпреки че го усещаше студен и мъртъв върху кожата си.

        - Ето я! - Посочи момчето развълнувано и изтръгна Косара от мрачните й мисли. Тя побърза да грабне пръчката си, завряла се между две павета, и я изтръска няколко пъти, опръсквайки Владислав с дребни капки, което го накара да примига като лампа по време на гръмотевична буря.
        - Да видиш смешно ли е, - изплези му се, след което насочи парчето дърво към себе си - Ексареско, - промълви, и за щастие водата не беше съсипала сърцевината на пръчката, така че всичко приключи добре.
        - Ек-са-какво беше?
        - Търпение. Първо книгите. После чорапите. Тогава заклинанията.
        - Аз мога да правя магии! Просто не знам.. ъ, думите още на тази, - изпъчи се гордо хлапето, но Косара само завъртя очи и най-безцеремонно го повлече след себе си.

        Тръгнаха в обратната посока, право към “Левитиращи страници”, където се надяваше поне да не се е насъбрала тълпа. Забавиха се достатъчно, имаше шанс основната вълна да се е разотишла. Не беше в настроение да е лакът до лакът с всички, изчакали до последния момент да си допълнят куфарите (една година да подрани може би би помогнало), и както подобреното й настроение се държеше единствено на косъмът, отговарящ за това да не прави живота на един първокурсник по-труден от необходимото, така и във всеки момент беше готова да ухапе всеки, който я сръчкаше в ребрата, докато рови за последното копие на трансфигурация за начинаещи, все едно нямаше 265 броя от нея в библиотеката. Да, беше ги броила докато веднъж за наказание я накараха да изчисти праха по всяка една от тях.

        Шеги и закачки”, помисли си мрачно Косара, крачейки напред разсеяно. “Шеги и закачки…”


        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра 0fe23c7ea8f00f4a1cbf2cc7e6d1f701f4d79bc6

        Ясна Соколова and Владислав Аршавин харесват този пост.

        Владислав Аршавин
        Владислав Аршавин
        Ученик, първи курс, дом "Северен вятър"
        Ученик, първи курс, дом


        Галеони : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Coin10 63
        Ниво : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Untitl37
        Статистики :
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Streng10 Сила: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Shield10 Издръжливост: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Brain10 Интелигентност: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Runnin10 Ловкост: 2
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Magic-10 Магия: 1
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Clover10 Късмет: 1

        Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

        Писане by Владислав Аршавин Пет Мар 22, 2024 3:08 pm


        Влади, когато станеш на моите години, ще разбереш, че незнанието често действа освобождаващо – отвърна Косара и продължи да разлиства страниците на трансфигурация за начинаещи.

        Мисля, че раздела за „Магически игри и спортове“! беше на вторият етаж. – Приповдигнато подвикна момчето без да обърне внимание на думите и забързано се отправи нагоре по витите стълби като на няколко пъти доста ловко се изплъзна на прелитащите из книжарницата книги, които летяха към право към магьосниците изрекли имената им.
        Една магьосница, която разглеждаше луксозни книги  илюстрирани с магически създания, го изгледа ядосано и сложи пръст на устните си.
        –Какво?! Това е книжарница – не библиотека.

        Косара го настигна след около десет минути като изглежда набързо беше събрала в куфара си необходимите и книги.

        – Не подозирах, че такъв всезнайко като теб се интересува от толкова тривиална литература... „ Великите куидични мачове на ХХ Век“. – Предполагах, че ще искаш да прочетеш нещо от рода на „Защитна магическа теория“ или пък „Черните изкуства - надхитрени“. А защо не дори египетската  „Книга на мъртвите“.

        Две от тези вече съм ги.... А пък и както веднъж ми каза майка ми, може би в опит да ме предпази да се почувствам голямата работа след като видя, че съм изчел над пет книги с древни езотерични учения. – „Книгите не променят живота на хората, поне не както всички си мислят.“

        – Звучи доста логично. – Да четеш „Епос за друидите“ на поход към Стоунхендж, няма да те направи по-просветен отколкото въртенето в огромните чаши в Дисниленд.

        – Въртене в огромни чаши? Звучи наистина страхотно. Но да се върнем на темата за „просвещението. За да бъда просветен не трябва ли първо да стана.... Ъъъ „Издигнат“?

        Лицето на Косара се изкриви в почуда. Явно се опитваше да си обясни причудливото подмятане на момчето. Влади от своя страна знаеше за случващото се в Мунгав. Беше чул за „Мелачката“ за групите на „Издигнати“ и „Редови“. И въобще за всички странни и дори зловещи неща случващи се в училището.

        И точно в момента, когато Косара отвори уста за да каже нещо една стара книга с пожълтели и вехти корици (която може би не беше успяла да вземе завоя за да достигне до човека, който я беше потърсил) я удари право в гърдите.



        ОХхх мамка му..... – Почти изръмжа тя и впери поглед в книгата чиито страници изпълнени с избледнели от времето думи се разпиляха около тях.

        Косара Вълканова харесва този пост.

        Косара Вълканова
        Косара Вълканова
        Ученик, четвърти курс, дом "Южен вятър"
        Ученик, четвърти курс, дом


        Галеони : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Coin10 11
        Ниво : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Untitl37
        Статистики :
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Streng10 Сила: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Shield10 Издръжливост: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Brain10 Интелигентност: 7
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Runnin10 Ловкост: 10
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Magic-10 Магия: 6
        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Clover10 Късмет: 8

        Бобчета : Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SausageКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра BlueberryКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра PearКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра SapphireКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра EmeraldКнижарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра Birthday1

        Re: ★ Книжарница „Левитиращи страници“

        Писане by Косара Вълканова Нед Мар 31, 2024 2:22 pm



        Вълканова обикаляше след малчугана с усмивка на лице. От време на време грабваше по някоя книга, която изглеждаше все едно е за четвъртокурсници, но честно казано вече изобщо не я интересуваше дали взима правилния комплект. Така или иначе почти нямаше да й оставят време да чете. Сигурно цялото си време щеше да прекара в "Мелачката" или подземията.

        Не знаеше до колко запознават първокурсниците с “новото положение”, и далеч не искаше да засенчва радостта от началото на първата учебна година за малкия Влади с разговори относно това. Настроението й се беше пооправило, гледайки го как подскача от лавица към лавица и трупа книги в ръцете си въодушевено. Сякаш знаеше по нещо за всяка, беше чел много от тях, и беше повече от доволен да й разкаже за съдържанието им.

        Караше я да мисли за своята първа година, уплашена, без да знае в какво се въвлича изобщо. Застанала на ръба на гората с куфар, пълен с книги, които не й беше позволено да отваря у дома, с майка си и стиснатите й в права линия устни. Помнеше всички емоции, забъркани в огромен казан, който някой беше изсипал върху нея, и сърцето й се късаше. Той беше толкова по-щастлив и спокоено. Беше радостен, нетърпелив. Но нямаше как да разбира, че няма да влезе в същото училище, в което тя пристъпи преди години. Мунгав не беше същия. Нищо не беше същото.

        - Въртене в огромни чаши? Звучи наистина страхотно. Но да се върнем на темата за „просвещението. За да бъда просветен не трябва ли първо да стана.... Ъъъ „Издигнат“?

        Очите на Косара се разшириха толкова, че изглеждаше сякаш щяха да се изтърколят от орбитите и да се скрият някъде под креслата на втория етаж. Стисна по-здраво от необходимото копието на “Практическа магия срещу Черните Изкуства”, което в крайна сметка реши, че си струва да купи, дори само за да може да замерва съдомниците си с него без да отговаря после пред библиотеката за липсващи страници (пък и някакво хлапе се беше опитало да я избута от пътя си към рафта, на който стоеше, ако трябва да сме честни, й достави удоволствие да го грабне под носа му.)

        - Ами… - започна момичето, вътрешно раздвоена какво точно да отговори, но външно беше атакувана.  - Охх, мамка му! - изръмжа и веднага стрелна с поглед копието на “Монолог на вампира”, което се беше врязло безцеремонно в гърдите й.
        - Право в десятката, - промърмори под нос Влади и Косара се изхили, навеждайки се за да събере разпиляните страници.
        - Право в чантата ми, - заяви без грам гузна съвест, стискайки здраво книгата заедно с останалите в ръцете си, без да й позволява да продължи по пътя си. Който и да я беше привлякъл, да не го е мързяло да се качи до втория етаж. Който я хване, за него си е.
        - Оу, - възкликна момчето, вперил поглед там, където книгата я беше атакувала, и чак тогава тъмнокоската осъзна, че не усеща студения допир на медальона си.
        - Оу, - повтори мрачно тя, поглеждайки надолу. Малкият метален юмрук се беше измъкнал навън покрай всичкото навеждане и разправяне с книгата и се поклащаше леко всеки път, когато “Монолог на вампира” правеше опит да се изтръгне от хватката й. - Това еее…
        - Чух, че “Издигнатите” носят златни медальони. Предполагам, за да са по-специални, защото имат някакви дарби или нещо подобно, нали? Значи това е..
        - Това е юмрукът на редовите, да, - сви устни Косара и за момент се почувства като майка си. Студена вълна я заля, осъзнавайки, че детето пред нея вече знаеше повече, от колкото й се искаше. - Какво знаеш за… всичко това?
        - Не много, - вдигна рамене хлапето и се завъртя към библиотеката зад него. Вече беше събрал пълния комплект с учебници, но жаждата му за повече знание продължаваше да го влече към останалите заглавия, търсейки нещо ново и интересно. Първокурсниците се разпределяха в началото на годината, така че съдбата му все още не беше решена. Но колко тъжно щеше да бъде всички тези страници да останат неразлистени, ако вийлите решаха, че принадлежи към нейната група. - Знам, че Редовите прекарват повече време в Базовия Тренировъчен Център. Сигурно е забавно всеки ден да си на нова мисия с различен пейзаж. Но “Издигнатите” сякаш учат по-скучни неща? Да стоиш в една стая звучи досадно, ако вместо това можеш да тичаш в пустиня един ден и да се катериш по дървета в джунгла на другия ден.

        Косара не знаеше, че може да стисне устни толкова силно, но след  всяко изречение добавяше по една степен към началното положение, докато напълно изчезнаха от поглед. “Мелачката” беше име, което самите ученици бяха дали на центъра, и то не защото беше забавно. Изцеждаше ги до краен предел физически и емоционално да преминават през всяко ново изпитание. Обръщаше учениците един срещу друг, тъй като някои се надяваха, че ако стъпчат конкуренцията по време на тренировките, ще успеят да се "издигнат", и ясното разделение, което вийлите поставяха между "специални" и "обикновени", само допълнително влошаваше атмосферата в цялото училище.

        Усети, че не си е поемала въздух от прекалено дълго и въздъхна косо. За едно дете със сигурност всичко това звучеше като забавен нов предмет, който да посещава в училище. Никой не говореше прекалено свободно за режима извън сградата на Мунгав. Възрастните си шушнеха, но тези, които не бяха изтеглили децата си от там, се стараеха да представят всичко в добра светлина. Може би дори наистина вярваха, че промените са положителни.

        - Не, - отговори Вълканова бавно и отмерено. - В Центъра не е особено забавно. Но подобрява координацията.

        Не знаеше какво да отговори. Не искаше да разваля първите дни на едно дете. Като се замислеше, дори не знаеше дали се надява да го види в строй пред центъра следващия месец, или предпочиташе повече да не се срещнат, защото знаеше, че това ще значи че стои в скучната стая, далеч от грубите тренировки.  

        - ТАКА, - мислено плесна с ръце за да се разсее, - на мен ми остава да намеря “Стандартни заклинания”, - “Защото част от наказанието ми от миналата година е да чета книгите за първокурсници, за да се науча как се отбиват елементарни атаки,” довърши кисело наум , - а на теб май няма да ти стигне куфара, ако продължиш да правиш тая купчина по-голяма, - завърши, и кимна към левитиращата кула от учебници и други четива зад гърба на момчето. Това, че ръцете му бяха пълни, не го спря да продължи да разглежда, и Теяри любезно ги беше омагьосала да го следват докато не приключи обиколката.

        Не беше напълно сигурна, че това щеше да е достатъчно да разсее любопитството на Влади относно режима. Единствено знаеше, че няма намерение да му каже истината, не и днес.


        Книжарница | Светът на Хари Потър | Ролева игра 0fe23c7ea8f00f4a1cbf2cc7e6d1f701f4d79bc6

        Пейо Желев харесва този пост.


          В момента е: Съб Апр 27, 2024 11:06 am

          Присъедини се към нашия Дискорд сървър!