Български магически свят

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
+2
Борис Захариев
Тервел Шаханов
6 posters

    РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Тервел Шаханов
    Тервел Шаханов
    Странстващ
    Странстващ


    Галеони : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Coin10 9
    Ниво : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Streng10 Сила: 18
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Shield10 Издръжливост: 10
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Brain10 Интелигентност: 22
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Runnin10 Ловкост: 14
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Magic-10 Магия: 8
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Clover10 Късмет: 20

    Бобчета : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 PearРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 MangoРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SapphireРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SausageРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 WatermelonРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Emerald

    РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Писане by Тервел Шаханов Вто Яну 10, 2023 9:01 pm


    First topic message reminder :

    Тервел знаеше, че кипи подготовка за следващото голямо парти. Случайно беше видял как в един ъгъл на коридора пред кабинета по Трансфигурация Цвета от дом "Южен вятър" беше показала на Снежанка от дом "Северен вятър" новия си бански. Двете се бяха кикотили няколко минути, а когато се разделяха, Тервел чу Цвета ясно да казва думата "вторник". По-късно беше наблюдавал сходна ситуация между трима петокурсници от неговия дом, които обаче си показваха не банските, а една бутилка със змейско уиски, подаваща се от раницата на един от тях. Всичко беше толкова очевидно. Имаше само един малък проблем.
    Защо той не беше поканен?
    Въпросът го глождеше цял ден. Не че беше засегнат, просто му беше любопитно. Добре де, може би беше малко засегнат. В крайна сметка той беше организирал първото парти в банята на втория етаж на Южната кула. Благодарение на него бяха осигурени два грамофона за музика и цяла каса първокласно вино от Торбаланово. Цяла вечер се беше занимавал да поддържа заклинанието, каращо балончетата да летят из банята и да не се пукат. И сега те му се отплащаха по този начин? Беше повече от скандално.
    Докато тази тирада се разиграваше в главата на Тервел, до незабелязано се беше приближил Борис, на когото му трябваше само един поглед, за да види, че нещо не беше наред.
    - Изглеждаш все едно са ти откраднали стъклените обувки.
    - По-лошо е. Аз съм забравен от целия свят.
    Борис се усмихна. Той познаваше прекрасно тази линия на поведение, все пак двамата бяха израснали заедно.
    Бяха се запознали благодарение на бащите си, които се занимаваха със сходни неща. Бащата на Борис беше луд по куидич, до степен, че дори спонсорираше отборите на "Мунгав", а бащата на Тервел произвеждаше световноизвестните куидични метли "Шепот". Освен това (може би по-важното) и двете семейства бяха богати и чистокръвни. Шаханови разполагаха с имение в покрайнините на Пловдив, откъдето бяха Захариеви, поради което срещите между главите на семейството, а по-късно и децата им, бяха почти ежеседмични. Очевидно Борис и Тервел бяха израснали в една среда - лукс, при идентични обстоятелства - отгледани от слугите на семействата си, и вероятно затова имаха съвпадащи характери. И двамата проявяваха огромно самочувствие, бяха разглезени и се стремяха към най-големия възможен успех. И двамата нямаха никаква представа за живота на средната класа, а и не се интересуваха от него. И двамата обожаваха вниманието. Някак си това не беше довело до непреодолим сблъсък между тях, макар че от време на време имаше търкания, дължащи се на голямото им его. В крайна сметка и двамата знаеха, че най-вероятно на света няма човек, който да разбира другия по-добре.
    - Слушам - каза Борис с весел глас в отговор на сърцераздирателната фраза, излязла от устата на Тервел.
    - Организират парти в банята без мен. Без нас. Чакай, ти не си чул, нали?
    Тервел се вгледа в очите на Борис. Щеше много да се ядоса, ако Борис знаеше за партито и не му беше казал. Всякакви оправдания щяха да са излишни. Ако сега Борис се опиташе да излъже, Тервел щеше да го хване. 
    Намираха се до един от прозорците в коридора, близо до банята с бронзовите чешми. Навън слънцето догаряше, приготвяйки се да се плъзне зад хоризонта. Облаците бяха обагрени в розово и приличаха на захарен памук.
    Беше вторник.

    Ясна Соколова and Борис Захариев харесват този пост.

    Морса Октаринова
    Морса Октаринова
    Ученик, седми курс, дом "Лъч"
    Ученик, седми курс, дом


    Галеони : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Coin10 60
    Ниво : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Untitl37
    Статистики :
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Streng10 Сила: 2
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Shield10 Издръжливост: 8
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Brain10 Интелигентност: 2
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Magic-10 Магия: 6
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Clover10 Късмет: 2

    Бобчета : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 PearРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Mango

    Re: РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Писане by Морса Октаринова Нед Фев 05, 2023 9:39 am


    Нещо наистина му пречеше да говори с нея днес. Морса беше вперила поглед към водата в басейна под краката ѝ. Не мигаше и изглежда сякаш търси нещо. Когато Тервел се доближи до нея тя изобщо не му обърна внимание. Той се извърна в посоката в която гледаше тя, но не виждаше нищо в басейна освен отражението ѝ.
     
    -       Морса?
     
    Никаква реакция. Той размаха ръка пред очите ѝ, но тя сякаш не я регистрира. Тервел отпи глътка от напитката си. Това наистина щеше да е интересна вечер. Докато разсъждаваше как да постъпи в ситуация, в която негов познат се е превърнал в мълчащо и стърчащо зомби, двама третокурсници зашляпаха с бърза крачка към басейна и се метнаха като гюлета във водата. Вълната от плисъка им окъпа всичко наоколо – включително Морса, Тервел и останалите в периферията на басейна.
     
    Морса не гледаше вече с празен поглед, напротив. ИИзражението ѝ се еб изменило напълно. Огледа се ужасено наоколо.
     
    -       Пак се случи. – каза тя и обърна уплашен поглед към Тервел.
    -       Какво имаш предвид?
    -       Не видя ли какво имаше там? Беше чудовищно.
    -       Видях само отражението ти, Морса.
     
    Морса изглеждаше по-объркана от всякога, като човек на който са му казали че две и две е пет.  Взе една кърпа и започна да подсушава косата си.
     
    -       Да отражението ми, но не бях аз. Изглеждаше като чудовищна моя версия, напълно обезобразена и ме приканваше да сляза в басейна.

    Ела Благоева харесва този пост.

    Тервел Шаханов
    Тервел Шаханов
    Странстващ
    Странстващ


    Галеони : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Coin10 9
    Ниво : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Streng10 Сила: 18
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Shield10 Издръжливост: 10
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Brain10 Интелигентност: 22
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Runnin10 Ловкост: 14
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Magic-10 Магия: 8
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Clover10 Късмет: 20

    Бобчета : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 PearРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 MangoРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SapphireРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SausageРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 WatermelonРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Emerald

    Re: РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Писане by Тервел Шаханов Съб Фев 11, 2023 2:38 pm


    Докато подсушаваше косата си, Тервел се стараеше да се фокусира изцяло върху това, което му говореше Морса. Беше седнал на ръба на басейна, а тя се намираше на сантиметри от рамото му, вперила поглед във водата. В изражението й се четеше комбинация от страх и объркване.
    От момента на запознанството им Морса му беше направила впечатление със странността си. Беше отвеяна, самовглъбена и понякога казваше неща, които той не разбираше. Първоначално Тервел намираше всичко това за горе-долу нормално и дори интригуващо. Все пак и самият той бе доста далеч от общоприетите норми за поведение. Сега обаче в него се появи и мисълта, че не беше изключено Морса да има и някакви психически проблеми. Реакцията й преди малко бе прекалено необичайна, за да се определи просто като моментно състояние. Въпреки това Тервел се опита да намери друго обяснение:
    - И това не ти се случва за пръв път? Да виждаш чудовища? - каза той, шепнейки, въпреки че музиката около тях беше достатъчно сила, за да не може да ги чуят други хора.
    - Казах ти, че виждам себе си в чудовищен вид. И не за пръв път, да - отвърна Морса, като продължаваше да гледа в една точка - някъде в центъра на басейна.
    - Ясно. Морса, знам, че ще прозвучи странно, но трябва да те попитам дали си взимала някакви нерегламентирани отвари или да си яла забранени билки? Няма да те съдя, ако е така, просто ми кажи, за да знам.
    Тервел се обърна с цялото си тяло към нея и потърси очите й, за да се увери, че тя ще му каже истина. Беше чувал за много такива случаи, в които хора се увеличаха по разни отвари, произведени в Китай. От тях човек започваше да се чувства по-добре, дори еуфорично, но при спирането на употребата им се получаваха странични ефекти След запознанството си с Морса в часа по Пророкуване, Тервел бе разпитал за нея и беше разбрал, че семейството й се занимава с добиване на веществото октарин за отвари. Това можеше да обясни всичко.
    - Отвари? Билки? - започна тя объркано, но после разбра какво имаше предвид петокурсникът - Не! Не съм някаква наркоманка, как можа да си го помислиш.
    - Не знам, опитвам се да намеря някакво обяснение за това, което ти се случва.
    - Уверявам те, че не е това - каза тя рязко и отново обърна лицето си към водата. 
    - Може да е някакво видение? - предположи Тервел - Макар че не съм чувал досега на хората да им се привиждат неща просто така. Е, привиждат ти се, но те са в ума ти, а не във външната среда. Може и да греша.
    Момчето едва бе завършило изречението, когато изведнъж някой се хвърли със страшна сила в центъра на басейна. От тежестта водата се разплиска настрани, а една вълна се насочи право към двамата ученици. Тервел само вдигна ръка, за да предпази лицето си, но Морса така се стресна, че се изправи и залитна назад, разминавайки се с падането само поради това, че се блъсна в една четвъртокурсничка. Лицето й беше пропито от ужас.

    @Морса Октаринова

    Ела Благоева харесва този пост.

    Борис Захариев
    Борис Захариев
    Стажант в Отдел „Международно магьосническо сътрудничество“, Министерство на магията
    Стажант в Отдел „Международно магьосническо сътрудничество“, Министерство на магията


    Галеони : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Coin10 39
    Ниво : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Untitl40
    Статистики :
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Streng10 Сила: 8
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Shield10 Издръжливост: 18
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Brain10 Интелигентност: 8
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Runnin10 Ловкост: 6
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Magic-10 Магия: 28
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Clover10 Късмет: 6

    Бобчета : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 PearРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 MangoРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Sausage

    Re: РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Писане by Борис Захариев Чет Мар 16, 2023 9:13 am


    Тервел се отдалечи под мълчаливите погледи на Борис и Ясна и се насочи залитайки към Морса. Несигурността, която той така умело прикриваше, го караше да търси одобрението от околните, когато самия той не беше сигурен в действията си. Сякаш ако имаше достатъчно хора на своя страна, това по някакъв начин би смекчило моралните обстоятелства, които си беше навлякъл. Борис беше много добре запознат с тактиките му и начина, по който оперираше сивото му вещество. Вместо да направи коментар по негов адрес обаче, Борис каза: 

    - Напротив. Изобщо не е трудно. 

    Ясна върна обратно вниманието си към него и го погледна объркано, след което си спомни за какво говореха преди Тервел да се появи и се стегна. Борис отпи от чашата си и я загледа изпод вежди.

    Наистина, не беше трудно. Животът е лесен, когато знаеш, какво се очаква от теб. От дете Борис беше подготвян за това да бъде куидичен състезател. И то не какъв да е куидичен състезател, а най-добрия. Това беше единствения фокус в полезрението му, пътеводната му светлина и нещото, към което винаги се стремеше. Всичко останало бе на заден план. Тренираше неуморно, ежедневно, откакто беше на пет, хранеше се по определен начин, общуваше с определени хора, водеше определени теми на разговор. Когато целият ти живот е предначертан, когато знаеш, какви са стъпките, които трябва да предприемеш, за да си... какво?

    Щастлив?

    Борис не беше запознат със значението на тази дума и дори не мислеше, че тя има някакво по-специално такова. Никой не го беше научил. Никой не смяташе, че то си заслужава. А и той не се интересуваше от това да преследва щастието. 

    Интересуваше се от това да бъде най-добрия. 

    Тази амбиция беше прогорена в чарковете на мозъка му толкова дълбоко, от най-крехка детска възраст, че се беше превърнала в част от същността му. И той не намираше абсолютно нищо нередно с това. 

    - Това, което е трудно, е да вървиш без някаква цел или посока. Да похабяваш таланта и способностите си, ако изобщо имаш такива. И това е разликата между мен и теб. 
    - Че аз поне имам някаква съвест ли?
    - В момента изобщо не става въпрос за съвест, а за загуба на време. 
    - Чакай малко, last time I checked и двамата сме на един и същ купон в момента. Не мислиш ли, че това е малко лицемерно?
    - Защо бих мислил подобно нещо. - отвърна искрено учудено Борис, след което чертите му се смекчиха и в погледа му се появи искрица на жестокост. - Аз мога да си позволя да съм тук.
    - А аз не мога?
    - Разбира се, че можеш. Но отново казвам, че това е разликата между мен и теб. Независимо от това колко съм пиян и как приключи тази вечер, утре сутрин отново ще бъда на игрището и ще упражнявам финтове. Дори да настъпи края на света, земята да се разцепи на две и половината замък да потъне под нея, аз отново ще съм във въздуха. Някой ден аз ще участвам в световното по куидич и дори ще го спечеля, а ти… е…

    Ако досега Ясна имаше проблеми с това да следи пиянските мисли на Борис, то последното снизходително изречение, което изскочи от устата му ясно ѝ даде да разбере, че той май изобщо не я взимаше насериозно. Лицето ѝ придоби лек ален оттенък, къде от гняв, обида или нещо друго, но след като успешно бе приключил монолога си, Борис нямаше какво повече да ѝ каже. Затова вдигна подигравателно чашата си и наклони глава в нейна посока като за наздраве, след което си запроправя път през тълпата, насочил се към изхода. 

    И без това скоро най-вероятно щеше да се появи някой учител. 

    Ясна Соколова and Ела Благоева харесват този пост.

    Ясна Соколова
    Ясна Соколова
    Възрастен герой
    Възрастен герой


    Галеони : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Coin10 39
    Ниво : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Untitl42
    Статистики :
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Streng10 Сила: 28
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Shield10 Издръжливост: 24
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Brain10 Интелигентност: 28
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Runnin10 Ловкост: 28
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Magic-10 Магия: 40
    РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Clover10 Късмет: 44

    Бобчета : РП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 PearРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 MangoРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 ChiliРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SausageРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 WatermelonРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 SapphireРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 EmeraldРП парти в Банята с бронзовите чешми - Page 2 Birthday1

    Re: РП парти в Банята с бронзовите чешми

    Писане by Ясна Соколова Чет Мар 16, 2023 12:10 pm


    - Може да си мислиш, че си най-добрият, колкото искаш! - извика след него Ясна, до такава степен изнервена, че въобще не ѝ пукаше дали ще събере погледите на останалите присъстващи на купона. - Но ти обещавам едно, друго ще говориш след като започнат мачовете. - Петокурнисничката изпи останалото ѝ в чашата на един дъх и рязко я остави на масата до нея. 

    Беше ѝ дошло до гуша от целият този разговор и за миг се зачуди дали да не прати някое проклятие в гърба на Борис. Но щеше да намери друг начин да му покаже колко много грешеше. И това щеше да бъде на куидичното игрище. Колкото и добър да беше, тя щеше да бъде по-добра.

    "Всеки един снич в предстоящите мачове ще бъде мой и ти нищо няма да можеш да направиш!" Мислите ѝ вилнеха като буреносен облак и се носеха из съзнанието ѝ с бързината на комета. "Спри... успокой се! Не му позволявай да прави това с теб!". Лилавокоската си пое дъбоко дъх и бавно издиша. Трябваше да се махне от това място, защото се чувстваше така сякъш въздухът беше спрял. 

    Тервел видя как Ясна бясно крачеше из помощението и се опита да я спря.
    -Ясна... не му обръщай толкова внимание...
    - Не сега, Тервелчо... ще се видим в общата стая. - Момичето намери халата си, облече го и поклащайки нервно дългата си плитка се отправи към изхода. 

    Точно когато излизаше през вратата, Вихър дотича и я спря. 
    -Ясна! - извика силно момчето. - Спри... ще му затворим устата на този многознайко, не се тревожи. После с момчетата имаме план... 
    - Не! - рязко се обърна Ясна. - Нищо няма да правите с момчетата. Той е мой. Аз ще си разреша сметки с него, не вие. Нямам нужда от вашата помощ, мога сама да се оправям.
    - Знам, че можеше сама... никой не казва... - опита се да каже брат ѝ, но девойката бързо го прекъсна.
    - Тогава какво се опитваш да кажеш?!
    - Остани, не си тръгвай заради него... не му позволявай да стигне до теб по този начин! - Вихър не се отказваше. 
    - Оу, не е стигнал до никъде. - момичето се опита да отрече, но на Вихър му беше ясно колко ядосана е сестра му. - Позволи ни да се...
    - Не! - сряза го момичето. - Казах не. Ако му направите нещо, няма да ти проговоря повече! - Ясна беше непоколебима и не мислеше да отстъпва. - Борис Захариев е моя грижа, не твоя! - категорично каза Ясна и се обърна с гръб, показвайки на седмокурнискът, че разговорът е приключил. 
    - Добре, хубаво! Но ще стане и моя грижа, веднъж стъпим ли на куидичното игрище! - подвикна Соколов към отдалечаващата се ученичка.

    Ела Благоева харесва този пост.


      В момента е: Пон Май 20, 2024 12:29 am

      Присъедини се към нашия Дискорд сървър!